Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tatabányáról el merjek csábuln...

Tatabányáról el merjek csábulni Budapestre szülni?

Figyelt kérdés
Csak mert még nincs orvosom, a mostani nem vállal szülést. Egyenlőre a Szent Istvánnal szemezek. Elég nagy ott a kínálat, minden elképzelésemet támogatnák, itt pedig h...*nek néztek amikor elővezettem hogy szülés után szeretném ha a mellkasomon lehetne ameddig csak lehet, ha az orvosi vizsgálat után rögtön visszakaphatnám, ilyesmi. A férjem aggódik, "ő" nem szeretne az M'-esen szülni:) Első baba lenne, de bízom magamban, hogy sem túl korán, sem túl későn nem indulnánk el.
2012. máj. 4. 16:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%

NagyIn messze van, jó forgalomban 1 óra, de ha reggel mikor

Mindenki munkába megy, vagy délután jön rád a szülés, mikor mindenki hazafelé tart, volt olyan hogy 4 óra alatt értem le tatabányára Bp.ről!

Nem

Merném bevállalni hogy olyan messze menjek szülni!

2012. máj. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én Budaörsön voltam terhes és akkoriban a Kútvölgyibe tartoztam. A másodikommal fordult elő, hogy délután jött rám a szülhetnék és dugóba kerültünk. Az sem volt jobb és közelebb sem volt a kórház, izgalmas órák voltak a BAH csomópontnál.


Azt hiszem, én TALÁN be merném vállalni, mert ha baj van, akkor még lehet mentőt hívni, de tény és való, hogy messzebb van, mint nekem volt a kórházam.

Nagyon át kell gondolni.

2012. máj. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én nem merném bevállalni. Szőnyben még van szülészet? Nővérem ott szült, mindennel meg volt elégedve.
2012. máj. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan. Rengetegen járnak Tatabánya környékéről Pestre terhesgondozásra+szülni, mert a tatabányai szülészet egy kalap sz-r. (mondjuk ezt úgy mondom hogy én ott szültem és a 2.-at is ott fogom, mert szeretnék annál az orvosnál szülni, akihez eddig is jártam).
2012. máj. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Először én is Bp-en szerettem volna szülni, de aztán annyi bonyodalom volt ( vérezgettem, kinyílt a méhszájam a 27. héten), hogy jobbnak láttam ha mégis Tb-án szülök. És így utólag szerencsém volt, mert a 35. héten elkezdett leválni a placenta. Sokan szídják Tb-át, de szerintem egész ok. Tavaly kb. 1 hónapot feküdtem bent a terhességem alatt és nem tudnék az ott dolgozókra semmi rosszat mondani. Nem mondom, hogy mindegyik szülésznő oltári kedves volt, de nem volt velük semmi problémám. Nekem a Pödőr Péter volt az orvosom, rá meg aztán tényleg csak csupa jót tudok mondani. Bármikor hívhattam ha gondom volt, amíg kórházban voltam minden nap legalább 2x bejött hozzám, még akkor is amikor "már csak" arra vártam, hogy a PIC-ről hazavihessem a fiam.

Én csak ajánlani tudom neked a tb-i kórházat, és nem mellesleg van PIC részleg. Kívánom neked, hogy ne legyen rá szükség, hogy oda kerüljön a babád, de jobb félni...

2012. máj. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ma volt az újságban,hogy bezárt a szülészet, pedig ott mindennel meg voltam elégedve, kislányomat tatbányán szültem. Ég és föld a kettő! Nagyon nem figyeltek ránk. Én mennék Pestre a helyedben!
2012. máj. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősöm Budapestről ment Tatabányára szülni, mert ismerőse volt a nőgyógyász, aki csak Tatabányán vállalta el a szülést. Neki viszont programozott császárja volt, így már a szülés előtt egy-két nappal befeküdt a kórházba. Ha mondjuk éjszaka kezdődik meg a szülés, akkor nem kell akkora dugóval számolni, de napközben valóban gond lehet a közlekedési fennakadás.
2012. máj. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én Budapesten szültem, mert a tatabányai kórházba én be nem teszem a lábam (hosszú sztori). Simán felértünk, pedig faros baba volt, és folyt a magzatvíz. A dokim mondta, hogy felesleges aggódni, mert aki Pesten van, és kicsit messzebb lakik, ugyanúgy utazik 1-1,5 órát is akár, akkor meg miről beszélünk?? Én felhívtam a kórházat, mikor elfolyt a víz, mondták, hogy feküdjek a hátsó ülésen a biztonság kedvéért, de nem lesz semmi gond. Nem is lett, még ott is vártam vagy két órát, mire megjött a dokim, és megcsinálta a császárt.
2012. máj. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"mert aki Pesten van, és kicsit messzebb lakik, ugyanúgy utazik 1-1,5 órát is akár, akkor meg miről beszélünk?"


Pl. arról, hogy aki bp-i, és muszáj, akkor be tud menni egy közelebbi kórházba. Az autópályán nem sok a kínálat.

A másik, hogy egy dolog beérni Bp-re, de a város szélétől még el kell jutni az adott kórházba.


Mikorra vagy kiírva, kedves kérdező?

A dolog nem lehetetlen, neked kell mérlegelni, hogy be mered e vállalni az utazással járó kockázatot. Mondjuk, ha télre vagy kiírva, én tuti nem kockáztatnék, ősszel talán még igen, de ahhoz a közelebbi kórháznak nagyon-nagyon gáznak kéne lennie, és nemcsak annyi, hogy nem teszik rögtön mellre a babát.

2012. máj. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Jézus, ne keverjük már a szezont a fazonnal.


"Pl. arról, hogy aki bp-i, és muszáj, akkor be tud menni egy közelebbi kórházba."


Miért, ha baj van, én nem tudok bemenni Tatabányán a legközelebbi kórházba??? Dehogyisnem. De mi itt arról beszélünk, hogy ha NORMÁL szülésnek indul, akkor simán fel lehet érni Pestre. Igen, a pesti is be tud menni a közelebbibe,ha úgy adódik, mint ahogy engem sem fognak innen kivágni. Nem értem, hogy miért zárja ki a két dolog egymást.

2012. máj. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!