Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a párom külföldi állampolgá...

Ha a párom külföldi állampolgár, én meg magyar, és még nem vagyunk házasok, akkor hogy lehet megoldani, hogy kettős állampolgár legyen a kisbabánk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Remélem, tud valaki segíteni ebben. Elvileg automatikusan az lenne, de kint kellene szülnöm, vagy jó itthon is? Köszi mindenkinek a válaszokat!


2009. jún. 30. 23:21
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
ha kint szulsz kulfoldon azt az allampolgarsagot kapja meg a gyerek ahol szuletik! ha pedig meg te sem vagy kulfoldi allampolgar akkor sponzoraljon a parod!
2009. júl. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1993. évi LV. törvény a magyar állampolgárságról

3. § (1) Születésénél fogva magyar állampolgárrá válik a magyar állampolgár gyermeke.


Tehát a magyar állampolgárságot mindenképpen megkapja, a születési helyétől függetlenül. Hogy a párod állampolgárságával is így van-e, azt az ő országa állampolgársági törvényéből lehetne megtudni.

2009. júl. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet.Tudni kéne,hogy a párod melyik országból való.Magyarországon ha szülsz,akkor a kicsi magyar lesz.

Én párom szlovákiai,én ott szülök,így lesz a babám kettős állampolgár.

Azt nem tudom mi a helyzet ha nem vagytok házasok,de mi ezzel kapcsolatban mindent az anyakönyvvezetőnél kérdeztünk meg.

2009. júl. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez egy kicsit kusza. Magyar állampolgárságú anya gyerek magyar állampolgár lesz, függetlenül a szülés helyétől. A többi a másik állam törvényeitől függ. Környező államokkal olyan megegyezés van, ami kizárja a kettős állampolgárságot. Nővéreméknek el kellett dönteniük, hogy szlovák VAGY magyar állampolgár legyen-e!!!
2009. júl. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A mäsodik välaszolonak igaza van,mindegy hol születik a baba a magyar polgär gyereke magyar lesz mindenkäpp.Az anyakönyvezetötöl kärdeztem meg.Mi häzasok vagyunk,Ausztriäban fogok szülni,mikor megszületik a baba,meg lesz az oszträk anyakönyve,azt elviszük Magyarorszägba,le kell forditatni magyar nyelvre äs azzal kell be menni a helyi hivatalba,Kettös ällampolgäru lesz a baba.
2009. júl. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Mi is ebben a cipőben voltunk (igaz házasságban). Én román állampolgár voltam (és vagyok is, mert a kettős állampolgárság Romániában megengedett)a két gyerekem meg automatikusan magyar állampolgár (mivel itt szültem), de jogosultak a román állampolgárságra is, ami egy külön adminisztratív procedúra és 18 éves korukig kérhetik. A mi esetünkben ez van, de természetesen ezt mindig az adott állam határozza meg. Tehát érdemes látni mindkét állam alkotmányos törvényeit erre vonatkozóan még a szülés előtt, hogy ennek megfelelően készüljetek.
2009. júl. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben igaz, hogy magyar állampolgár lesz a gyerek. Mi Németországban élünk, mindketten magyarok vagyunk. De mivel itt fogok szülni, nekünk kell majd eldönteni, hogy magyar VAGY német legyen, mert itt nincs kettős állampolgárság. Tehát ha a németet választjuk, le kell mondani a magyarról. Fontos lenne tudni, hogy melyik országról is van szó.
2009. júl. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

Egy kicsit bonyolult a helyzet, mert párom egyébként magyar, magyarnak született, csak 2 évesen kivitték Dániába, és így dán állampolgár lett. A magyar állampolgárság készülőben van neki, így kettős állampolgár lesz majd, ha egyszer elkészül :-)

És ebben az esetben hogy milyen állampolgár lesz a baba?

Valaki ismeri a dán jogszabályokat?

Köszi mégegyszer

2009. júl. 10. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!