Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Altatásos császárnál valóban...

Altatásos császárnál valóban lehet hatása a magzatra az altatónak? Lehet ezért egy kicsivel kevesebb az Apgar-ja?

Figyelt kérdés

Barátnőm nemrég szült altatva és ha jól tudom vagy 6-os vagy 7-es lett az első Apgar-ja a picinek, a második meg 10-es!

Azért nem örült szegény neki!

A védőnője most meg azt mondta,hogy a baba ilyenkor még kaphat az altatóból, kihathatott rá és azért is lehet alacsonyabb az Apgar!

Ez igaz?


2012. jún. 13. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze,hogy lehet hatása!A baba is belassul,"bealszik".A köldökzsinóron keresztül pikk-pakk megkapja ő is.Ezért részesítik előnybe az érzéstelenítést(amennyiben nincs akadálya,és nem sürgősségi császár van,illetve valami más egészségügyi oka(pl.gerincsérv,korábbi gerincműtét stb.))
2012. jún. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
El tudod képzelni, hogy a szertől, amit vénásan adnak be anya kidől, a babára pedig nincs hatással? Ugyanmár! Semmi baja annak a gyereknek, csak álmos volt, mert altatóval született!
2012. jún. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is császárral szültem és altatást akartam kérni.De aki beadta volna doki,lebeszélt róla.Mondta hogy nem olyan jó a babának.Így gerincbe kértem érzéstelenítőt.

Akkor mégis csak lehet benne valami,nem kéne ezen gúnyolódni.

2012. jún. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, pár perc alatt átjut és a leggyorsabb császár is legalább 6-7 perc és ezért altatnak csak végszükség esetén, mert átjut a babába és nem olyanok az első életjelei....

Ezért szúrnak spinált, ha valaki nem kapott EDA-t addig.

2012. jún. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sürgősségi császárom volt, nem hatott az EDA, altattak, az altatástól számított 4. percben emelték ki a babámat.


9/10, 10/10 volt az Apgarja.


Ettől függetlenül orvosként egészen biztosra mondhatom neked, hogy kap az altatóból, és lehetett emiatt alacsonyabb az Ap.

2012. jún. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Altatásos császárral szültem korábbi gerinc műtét miatt. Az aneszteziológus azt mondta, hogy utolsó pillanatban adják be az altatót, aztán rögtön ki is kapják a babát, így ő semmit nem kap az altatóból. A doki ott állt szikével a kezében vágásra készen, amikor rám rakták a maszkot amiből jött az altatógáz.

Nem tudom, hogy a doki csak megnyugtatni akart, vagy tényleg nem kap ilyenkor a baba az altatóból, de gyanítom, hogy az utóbbi van, ugyanis régen is mindig altatásban csinálták a császárt és nem nagyon volt ebből gond.

A babám egyébként 10-es Apgarral született.

2012. jún. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 sumergo ***** válasza:
Nekem is úgy volt, ahogy az utolsónál. Mindent előkészítettek, mikor a doki kész volt a vágásra, akkor altattak el (sürgősségi lett lepényleválás miatt, az altató orvos nem merte bevállalni a spinálist, pedig azt szerettem volna). 9/10 lett az Apgar. Szerintem ez is függ attól, hogy mennyire sikerül gyorsan kivenni a kicsit. Ha csak egy percet is csúsznak bármi miatt, már jelentősen nagyobb dózist kaphat az altatóból. Pedig egy perc nem sok, de simán benne lehet. Nyugi, biztosan rendben van a kicsi!! Sok boldogságot nekik!!
2012. jún. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem nem tudták beadni az EDA-t, altattak, kisfiam apgarja 9/10 volt. Megfigyelésre felvitték az intenzívre.
2012. jún. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én babám bealudt.Vette magától a levegőt de aludt és azért ambuzták ami hatására felébredt.Nem vitték át másik osztályra csak később más miatt(6-8-10 volt az apgar).
2012. júl. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!