Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák, akiknek fájással...

Kismamák, akiknek fájással indult be a szülés. Mit csináltatok éppen, amikor jött az első fájás, milyen körülmények között történt?

Figyelt kérdés
Rögtön tudtátok, hogy ez már bizony nem csak jósló fájás? Mit éreztetek, mi volt az első reakciótok?
2012. jún. 13. 17:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%

Azért ezt ne úgy képzeld el, hogy elsőre jön az igazi, elviselhetetlen fájdalom.

hanem először egy picit fáj, majd jobban, majd egyre sűrűbben..

szóval azért ez nem olyan, mint egy villámcsapás általában.

2012. jún. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Sokszor hallottam olyan beszámolót, hogy fájásra ébredt a kismama hajnal 4-kor...erre is alapozva tettem fel így a kérdést...
2012. jún. 13. 17:55
 3/25 anonim ***** válasza:
92%

Én például tényleg fájásra ébredtem hajnal 4-kor. Ezt ne úgy értsd, hogy megriadtam, és összekuporodtam a fájdalomtól, hanem csak egy érezhető erősségű görcs volt. Aztán 20 perc múlva megint, ..., és így tovább!

Az első erősnek mondott fájdalom kb.: du. 5 körül lehetett, és onnan nekem még 19 óra volt mire megszültem.

Szóval általában nem úgy kezdődik, hogy majd belehalsz az első fájásba. Bár nem vitatom ilyen is létezik!

2012. jún. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%

Én pl. nem tudtam rögtön. Az ember annyi mindent összeolvas szülés előtt jósló fájásokról meg egyébről, hogy mikor nekem jött az első fájás nem is gondoltam hogy ez már 'AZ' lesz.

Reggel 7 óra volt és pont felébredtem. Először azt hittem hogy azért görcsöl a hasam mert nagywc-re kell mennem...

Aztán még kb. 2 órát heverésztünk az ágyban a férjemmel, ezalatt voltak fájásaim, de nem olyan vészesek, kb. 15 percenként.

Aztán 9 órától mértük az idejüket és hosszúságukat. Azt meg kell mondjam, hogy olyan nincs (legalábbis nálam nem volt), hogy pont 10 percenként vagy pont 5 percenként jönnek a fájások. Nekem egyszer 5 percre, aztán 7 percre, aztán 9 percre, aztán megint 5 percre és így tovább jöttek a fájások. Délelőtt 11 körül annyira fájt, hogy fájás közben nem tudtam állni, le kellett ülnöm.

Végül este 10-re lett meg a baba.

2012. jún. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%
Az első igazi fájások olyan erősségűek, mint a jóslók, aztán egyre fokozódnak, x idő múlva már közepes mensi görcs stb. Minél jobban tágulsz, annál inkább fáj.Amúgy a jóslót két dologgal szokták megkülönböztetni az igaziaktól: 1. sétálsz közben, ha elmúlik, az nem igazi fájás. Ill. vki a közepes meleg kádvízre "esküszik", h ott elmúlik, az nem valódi, csak jósló.
2012. jún. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%

"Azt meg kell mondjam, hogy olyan nincs (legalábbis nálam nem volt), hogy pont 10 percenként vagy pont 5 percenként jönnek a fájások. Nekem egyszer 5 percre, aztán 7 percre, aztán 9 percre, aztán megint 5 percre és így tovább jöttek a fájások. Délelőtt 11 körül annyira fájt, hogy fájás közben nem tudtam állni, le kellett ülnöm. "


Hát nálam is ez volt egyébként, vártam , h "beáll" de az elején úgy jöttek, h 5-8-3-10-2....szóval össze-vissza, és csak kb. a vajúdás közepefelé, a szülőágyon rendeződtek....

2012. jún. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
81%
Nekem fájásom sem volt. Arra ébredtem éjjel, hogy elfolyt a magzatvíz. Rá másfél órára lettek fájásaim. 4óra alatt meglett a babám és első gyerkőc :)
2012. jún. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
93%
Arra ébredtem,hogy el kell mennem wc-re.Görcsölgettem de nem volt vészes.Vissza aludni nem tudtam,mert újra és újra éreztem a görcsöket.Egy idő után gondoltam mérem az időt.20 percesek voltak.De annyira nem volt elviselhetetlen.Nehezen de elaludtam Ez volt hajnali három körül.ötkor ismét felébredtem és nem is aludtam vissza.A görcsök már 15 percenként jöttek.Délelőtt mentünk a férjemmel a kórházba.(hagytam kicsit aludni mert éjszakás volt)A kórházba menet már 10 perces fájásaim voltak.nem fájt úgy igazán.ezzel telt az egész délelőtt és kora délután burkot repesztettek,na utána fájt.Énmár szülés előtt két nappal éreztem valahogy hogy itt lesz az idő és összekészültem.Valahogy éreztem.De nem olyan mint a filmekben,hogy hirtelen pusztító fájdalmat érzel.Ha elfolyt a magzat víz akkor erősödnek a fájások,de a legfájdalmasabb a tolófájás,amit tényleg megérzel,hogy most nyomni kell.
2012. jún. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%
Hajnali fél 5-kor kimentem pisilni, és ahogy visszafeküdtem az ágyba, akkor jött az első fájás. Nekem rendszeres fájások voltak, 8 percesekkel kezdődött, és szépen lassan egyre sűrűsödött. Én tudtam abban a pillanatban, hogy ez már nem jósló, így nem is próbálkoztam zuhannyal meg semmivel, hanem közöltem a férjemmel, hogy ő ma nem megy dolgozni. És így is lett! És pont a kiírt napon kezdődött és fejeződött is be! :D
2012. jún. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :) Akkor ezek szerint tényleg van olyan, aki rögtön felismeri az első fájást... :)
2012. jún. 13. 19:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!