Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés mennyire fáj? Ordította...

Szülés mennyire fáj? Ordítottatok közben vagy elharaptátok a szátokról a bőrt?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig vajúdtatok és abból melyik része mennyire fájt? Mennyi idő után kérheti a nő a császárt? 12-24 óra után? Akik ikreket szültek nehezebb volt a kettőt megszülni vagy ugyanaz?

2012. jún. 21. 09:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
37%

Micsoda, mikor kérheti a császárt? Ez nem kívánságműsor, csak azért nem császároznak meg mert megkéred rá őket.

Igen fáj, de talán legjobban a legvégén a tolófájásoknál.

14 órát vajúdtam, ebből talán 6 óra volt ami elviselhetetlen.

2012. jún. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Nálam este 10-kor kezdődtek a fájások, éjfélre rendszereződött 3-4 percesre.Hajnal fél 2-kor burkot repesztettek és 6:10-perckor született meg a lányom. Ez 8 óra..de a tömény fájdalom ebből 4 órahossza volt.Nem ordítottam, csak csendbe tűrtem..én ha fájt az alkaromat harapdáltam..:D De amúgy kibírható...nekem csak szép emlékeim vannak a szülésről..bármikor újraszülnék. :) Szülés után 10 perccel is úgy voltam már hogy akár akkor is újrakezdeném. :)
2012. jún. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
igen nagyon fáj de mit gondolsz....ez van evvel jár én 6 orát vajutam és sietetni kellet nem voltak igazi erös fájásaim ezért oxit kaptam meg valami gyogyszert na onantol majdnem kitéptem az infuziot kézel tágitott a doki azt se élveztem....szülés hát mit monjak nehéz nem volt semmi eröm 3 doki volt bent mert le esett a szívhangja a babának majd nem vittek a mütöbe a doki tisza pánikba volt már kívta mütöt de végül megszültem természetes uton.....igen és még szeretnék egy ilyen csodálatos babát
2012. jún. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Azt hallottam, hogy 12 vagy 24 óra múlva ha a nő kéri akkor megcsászározzák. Vagy ez úgy van, ha RENDKÍVÜL ritka esetben valaki 3-4 napig is szül akkor hadd szüljön addig?
2012. jún. 21. 10:10
 5/28 anonim ***** válasza:
59%

Csak akkor császároznak, ha a baba állapota vagy a tiéd romlik. Ha minden rendben van, akkor vajúdsz, amíg vajúdsz. Nem kérheted a császárt.

Ha beszorul a baba a szülőcsatornába, vagy bármilyen gond van, akkor lépnek a dokik, amúgy hagyják menni a dolgokat a maga útján. Max kapsz oxit, ha nincsenek elég kemény fájások.

2012. jún. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
És ez mire jó? Mármint ha valaki 24 órán túl szül. A dokik nyúlkálnak benne evvel is avval is (rokonom részletezte Ő példáját írom) a szextől is egy életre elmehet a kedve, pasik általában ezt nem díjazzák. Esetleg több gyereket nem is akar.
2012. jún. 21. 10:15
 7/28 anonim ***** válasza:
10%

Nem akarlak megrémiszteni, de van olyan aki 1 hétig is vajúdik.

Amíg a baba állapota és a te állapotod nem igazolja a császárt addig nem császároznak meg.

Első szülőknél tovább tart a vajúdás akár 1-2 napig is eltart, de addig míg a baba jól érzi benn magát és te is bírod még fizikailag addig nem visznek műtőbe.

Ha a baba szívverése lassul, vagy te már nem bírod fizikailag a kimerültségtől( de akkor is megpróbálják kipréselni)ha akkor sem megy akkor császár.

Vannak esetek amikor tervezett császár indokolt a baba súlya miatt, vagy az anyuka egészségügyi problémája miatt.

.. meg még ezer indok lehet...

Első voltam.

2012. jún. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Azért kérdem, mert nagyon sovány vagyok és a fájdalmat sem bírom sokáig. Egy ideig igen, mensi görcseim is elég húzósak szoktak lenni.

Ismerőseim körében meg fordítva hallottam. Első baba 6-10 óra közt megvolt a másodikkal szenvedtek többet. 12-16-ot is.

2012. jún. 21. 10:32
 9/28 A kérdező kommentje:
Ja igen. Ilyenkor hogyan telik az idő? Gyorsan lassan vagy ugyanúgy, mint általában? Esetleg túl lassan vagy túl gyorsan, mégis hogy?
2012. jún. 21. 10:33
 10/28 anonim ***** válasza:
69%
Nem ordítottam ,nem haraptam a szám szélét.Inkább nyögtem.A vége felé nyafogtam hogy nem bírom tovább.De bírtam !Háromszor szültem normál úton.Nem tartom magam hős anyukának mert min3szor nyafogtam néha de nem csináltam cirkuszt meg üvöltözést.Ne hallgass meg ilyen sztorikat,optimistán nézd a dolgot .Könnyű szülésre készülj.Nem használ ha meg vagy rémülve előre.A rövid vajúdás a jellemzőbb nem a 1-2-3 napos.Nekem az első gyerekemmel 3 órát vajúdtam,a másodikkal7 órát ,a harmadikkal 4 órát.Mondhatod hogy szerencsés vagyok én akkor nem úgy éreztem.
2012. jún. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!