Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valakinek személyes tapasztala...

Valakinek személyes tapasztalat a Bajcsy Kórházról?

Figyelt kérdés

A Bajcsyban fogok szülni a X. kerületben. Augusztusra vagyok kiírva. Az lenne a kérdésem, hogy vannak-e ott egy ágyas szobák, ahol esetleg egy családtag ott is aludhatna velem éjszaka esetleg? Kell-e az egyágyas szobáért fizetni? A babát az első éjszaka elviszik vagy bent marad az anyukával? A válaszokat előre is köszönöm.


35hkm


2012. jún. 25. 23:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Dokik közül, ha én fogadnék fel valakit, én Mosonyi Pétert, vagy Sulyok Csabát választanám. Mosonyival sokat találkoztam rendelésen, jó szakembernek tartom, lelkiismeretes, és nem pénzéhes. Sulyok is rendesnek tűnik, csupa jót hallottam róla azoktól, akik felfogadták.


2008-ban Dán Pál volt ügyeletben, amikor szültem. Ő ügyeletben ugyanolyan lelkiismeretes és segítőkész volt velem, mintha megfogadtam volna. Viszont kissé erősen vizsgál... De a mostani csapatból Bokor és Varga-Horgosi is normálisnak tűnik, mindegyikhez volt szerencsém a vizsgálatok alkalmával.

2012. jún. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Mosonyiról egy nagyon negatívat hallottam egy kismamától, akinek szülés után meghalt a babája, és a következő terhességénél találkoztunk az sztk-ban, azt mondta, hogy Mosonyinál véletlenül se szüljek. A 2. terhesség alatt már voltam nála sztk-s rendelésen, mert úgy jött ki a lépés, és az egyik leglekiismeretesebb dokinak látszik. A másik Varga-Horgosi Ágnes, ő is nagyon szimpatikus. Érdekes, nekem Dán Pálnál pont az tűnt fel, hogy nagyon finoman végzi a vizsgálatot, a 6 hetes kontrollra mentem hozzá. Kubicsek Tamásnál szültem az első babát és hozzá is jártam terhesgondozásra az sztk-ba, ő is nagyon lelkiismeretes és jó fej volt, most Fábián doktorhoz járok, de ő nekem kicsit lazának tűnik, szereti megúszni a vizsgálatokat, ha nem muszáj, nem csinálja meg. A terheskönyvet sem vezette rendesen, de ez csak akkor volt föltűnő, amikor egyszer dr Varga-Horgasi Ágnes helyettesítette. Ő rendkívül alapos, nagyon-nagyon szimpatikus a hozzállása. Én nem fogadtam dokit előzőleg sem, és most sem, de ő az a doki, akinél elgondolkoztam, hogy ha fogadnék, biztos olyat keresnék, mint ő.

Sulyok Csabánál az előző terhesség végén ultrahangon voltam a kórházban, ő is nagyon normális volt. És tényleg mindezt úgy, hogy mindegyikük tudta, hogy nincs fogadott orvosom, tehát sima sztk-s terhesgondozásra jártam/járok.


Egyébként fent van a Bajcsy szülészet honlapján az ügyeleti beosztás, azt meg lehet nézni, és abból kb. lehet tudni, hogy ki lesz bent a szülés napján ügyeletesként a kórházban.

2012. jún. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Igaz, már nem aktuális a kérdésed, de úgy érzem, mégis meg kell védenem P.Szikszay doktort. Én szeptemberben szültem nála, szintén ügyeletben, mert máskor nem dolgozik ott. NEM fizettem neki, ezt egy szóval sem kérte utána sem amikor megnézett! Velem is a szülésznő volt nagy részben, vagy ő sem, de nem is vártam el, hogy elszórakoztassanak, ha kellett mindig ott volt mindkettő! Sajnálom, hogy ilyen szülési élményekről tudsz majd beszámolni a gyermekednek, én köszönöm szépen ez úton is P. Szikszay dr-nak és Icának minden segítséget ezúton is!
2012. okt. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

3., 5., 9., 12. válaszoló vagyok. Szeptember 1-jén született meg a kisfiam, és az egyik válaszoló említette dokinál szültem végül, de csak most láttam újra ezt a kérdést. Úgy látszik, hogy neki ilen a stílusa, mert bizony velem is nagyon flegma volt, de legalább semmi lelkifurdalásom nem volt, hogy nem adtam neki pénzt utána. Igaz, összesen negyed órát vett igénybe a szülésem, majd utána kb. fél óra a varrás. A varrás alatt már lehetett vele beszélgetni, de a szülés alatt kifejezetten bunkó volt. Nem mindenkinél működik ugyanis a pszichológiai ráhatás, hogy jól rákiabálok, és akkor majd úgy csinálja ahogy kell. A szülésnél ugyanis jórészt ösztönből jönnek a dolgok, és akárhogy igyekszik az ember, baromi nehéz azt csinálni, amit a doki mond, amikor épp tolófájás is jön, nagyon nehéz közben más valaki magyarázására koncentrálni. És szerintem ilyen helyzetben az anyukát bátorítani, segíteni kell, nem pedig lebarmolni.

Ez az egyik fele. A másik fele viszont, hogy ettől a stílustól függetlenül lehet jó orvos, mert épen és egészségesen segítette világra a kisfiamat, és ha ezen múlik, akkor inkább szülök százszor ilyen orvos mellett, minthogy ne figyeljen oda a babára, és valami gond legyen.

Nekem mindenesetre nagyon kellemetlen volt, hogy a férjem előtt így beszél velem valaki, ahogy a doktor úr tette. Szerencsére a szülésznő (Magdika) és a csecsemős nővér ellensúlyozták az orvos flegmaságát.


Annál is inkább nem értem az egészet, mert szerintem semmi olyat nem tettem, ami miatt így kellett volna kezelnie engem, nem voltam elborulva, tudtam, hogy mi történik körülöttem. Egyedül az volt a probléma, hogy a testem nem akart engedelmeskedni, de ezen az sem segít, ha közben valaki kiabál is velem és szid engem. A kórházi napok alatt pedig volt egy olyan szülő nő a szülőszobán, aki olyan vérfagyasztóan sikítozott, mint akibe épp a kést döfködik. Szörnyű volt hallgatni, és ezt most komolyan és túlzás nélkül mondom. Még a takarító is ki volt akadva, pedig ő nap mint nap hallja a vajúdásokat.

2012. okt. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

P. Szikszai Miskolcon is dolgozott, a Misekben. A fotoi meg talan fentvannak. Maganklinikan ultrahangozta az ismerosomet, de gyakorlatilag 1 ora alatt semmit ertelmesett nem mutatott neki.


Ti mennyire orultetek, amikor meglattatok a terhes tesztet?? En nagyon. Fogtam magam egy ido utan, bementem a korhazba a dokim rendelesere. Nem volt ott, de P. Szikszai igen.

Elmondtam, hogy volt egy pozitiv tesztem, s szeretnem, ha megerositene. A valasz: Az meg nem jelent semmit, hogy maganak volt egy pozitiv tesztje! Mit is akar pontosan?

Majdnem bogogorcsot kaptam, azt mondta megvizsgal azert, de megkoszontem es eljottem. Majd 8 honapra ra a sajat dokimnal megszuletett a babam, a pozitiv teszt ellenere..

2013. ápr. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Fú! Hála az égnek nem hozott vele össze a sors a terhességem alatt, egy nagyon rendes szülésznőnél és doktornőnél szültem. Varga_Horgosi Ágnesnek hívják! Nem volt fogadott, mégis nagyon rendes volt velem és szépen vezette le a szülést, igaz, piszkosul fájt, de most van egy gyönyörű 8 hónapos kislányom :)!
2013. ápr. 1. 23:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!