Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésznő vagy orvos, mindkett...

Szülésznő vagy orvos, mindkettő az sok lenne? Itt a válaszokból úgy vettem ki, hogy vagy ez vagy az? Tényleg nem kell mind a kettő?

Figyelt kérdés
2009. júl. 13. 12:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettő volt.

A szülésznő kell inkább, szerintem. De a dokim ismer, tudott mindent a terhességről és így nem kellett császár egyszer sem. Bevállaltuk ketten a sima szülést mindkétszer. Bármilyen doki mellett 2 császárom lett volna.

Úgyhogy nekem mindkettő hasznos volt, legközelebb is így csinálnám, megérte.

1 faros lány és egy koraszülött fiú ikerpár anyukája

2009. júl. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
csak orvos. nekem nem volt szülésznőm és most sem lesz. tökéletesen megfelelt aki ügyeletes volt. pláne miután 4óra "vajúdás" (elment a víz és egy fájás sem volt, hiába az infúzió) után császároztak. mire anevét megtudtam betoltak egy műtőbe. gondolom most is császár lesz, számomra fontosabbb a doki aki esetleg újra felvágja ahasamat, sem mint egy szülésznő aki ellenőrizgeti a tágulást.
2009. júl. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én csak szülésznőt fogadtam. Zökkenőmentes szülésem volt, így minden flottul ment. A doki az utolsó 5 percre jött be. Persze minden másképp lett volna, ha vmi komplikáció akad, de szerencsére nem így alakult.
2009. júl. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettő volt!

Szülésznő sokkal több mindent tesz mint az orvos!

Nálunk viszont csak akkor lehet szülésznőd, ha dokid is van!

2009. júl. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fölösleges bármelyikre is pént költened.A szülésznők nagyon lelkiismeretesek,pénz nélkül is kedvesek és aranyosak.Az orvos pedig akkor is ellát,ha nem fogadtad meg.Dehát ez is a dolga!

Költsd inkább a pénzed a babára!Hidd el jobban jársz!

2009. júl. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én fogadtam orvost, mert így nagyobb biztonságban érzem magam. A terhességemet elég nehezen viselem, sokat nyavalygok a dokinak, nem hiszem, hogy a terhesgondozóban éppen ügyeletben lévő doki meghallgatott volna és kezelte volna a panaszaimat. Egyébként nálunk sajnos az a jellemző, hogy elég gorombák a terhesekkel. Sokat kell mindenhol várni ha nincs fogadott orvosod, állandóan terhes gondozóba szaladozni, stb. Így hogy van orvosom megspóroltam egy csomó járkálást, pecsétre, aláírásra várakozást. A dokim minden papírt kiadott 1x erre, lepecsételve, aláírva így csak a rutin vérvételekre meg az ultrahangokra kellett menni. UH-ra is mindig volt időpontom, szóval ott se kellett napokat töltenem. Ráadásul sajnos nálunk "divat" az is, hogy ha nincs orvosod akkor nem igazán érdekli őket, hogy szülsz e vagy sem. Befektetnek egy szülőszobába, 2-3 másik szülő nő mellé és magadra hagynak, néha bemegy a szülésznő megnéz, dokit csak akkor látsz ha komplikáció van. Mikor kórházban voltam 32 hetesen több olyan esetről is tudomásom volt ahol még a kitolásnál sem volt ott a doki csak szülésznő meg csecsemős nővér. Ők vezették le az egész szülést. Ez főleg akkor van ha 1 doki van ügyeletben és egyszerre többen is szülnek. Szóval nekem fontos, hogy legyen orvosom, nem szeretném ha elhanyagolnának. Mindent meg tudok vele beszélni, meg tudjuk tervezni a szülést, el tudom mondani, hogy mit hogyan szeretnék, vagy mit nem szeretnék és a lehetőségekhez mérten egyezünk meg. Pl: Már megbeszéltük, hogy mivel nagyon nem bírom a fájdalmat szeretnék kérni EDA-t és mondta a doki, hogy mire oda kerül a sor, gondoskodni fog róla, hogy legyen anesztes doki a szülőszobán, ne kelljen órákat várni rá. Én szülésznőt nem fogadtam, nem is nagyon ismerem őket, mivel első baba még nincs tapasztalatom, de ha rendes lesz velem, odafigyel rám, akkor nagyon hálás leszek neki és veszek neki valami ajándékot.

Bocsi ha hosszúra nyúlt.

Kellemes baba várást! Szép szülést!

39+4 hetes kismama

2009. júl. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is egyenlőre dokit fogadtam, bár még gondolkodom a szülésznőn. De a dokim nem az a típus aki a szülés végére ér be. Nagyon aranyos, lelkiismeretes, jófej, és 100%-ig megbízom benne. Nekem nagyon fontos hogy olyan dokim legyen aki akkor csak rám figyel. Egy ügyeletesnél lehet hogy tényleg egyszerre több szülést kell levezetni...és ő ismeri a terhességemet. Na meg én is iszonyúan félek a fájdalomtól, sajnos, így szeretnék majd EDA-t kérni, ha sima szülésem lesz, mert egyenlőre faros a babám.

Nagy dilemma ez annak aki még nem szült. :)

Minden jót és könnyű szülést kívánok!

2009. júl. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én dokit fogadtam, az ügyeletes szülésznőt kaptam, és tökéletes volt. Nem minden szülésznő egyforma, akit én kaptam, az pont profi, úgyhogy a 2.-nál biztosan felfogadom.
2009. júl. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én azt szeretném kérdezni azoktól, akik fogadnak orvost, mert azt szeretnék, ha csak velük foglalkozna... meg ugye egy ügyeletes több szüléshez is rohangászik esetleg.. mi van, ha pont akkor jön a babátok, amikor a fogadott orvosotok van ügyeletben? Akkor is el fog tőletek rohangálni a többiekhez is.

Nem kötekedésből, de erre tényleg kíváncsi vagyok!


Köszi

2010. jan. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem másodjára a dokim pont ügyeletben volt, nem volt végig velem, de gyakran jött és a végén természetesen csak velem volt (mivel korszülött ikrek, nem meglepő...). Azt nemigazán tudom, mennyire volt más szülés pont akkor...

Első voltam.

2010. jan. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!