Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért hagyják a szülő nőket...

Miért hagyják a szülő nőket 20-30órákat "szenvedni"? és mi ez a nagy császár ellennes mizéria mostanában?

Figyelt kérdés

nekem nővérem 13órát vajúdott, majd mikor a pici vállal akart befordúlni a szülő csatornába / nyomás hatására /, császár lett belőle.nem lenne emberségesebb, ha látják hogy ez a baba bizony nem akar magától jönni / vannak ilyen kis lusták / megcsászározni, és nem megvárni míg lelassúl a pici szíve, majd le is áll?szegény nővéremmel bizony ez történt.jó, oké én azt mondom próbáljuk meg természetes úton, induljunk neki, de ami nem megy...

na, csak ennyi.

köszi előre is, ha tud nekem valaki valami infót.


2008. máj. 6. 12:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sajnálom a nővéredet,hogy így alakult,de remélem nem lett semmi bajuk.Nekem megpont fordítva van a helyzetem.A baba medencefekvésű és igaz még van 10hetünk a szülésre a doki már császárral jön.Én meg nem szeretnék azzal szülni és remélem nem is kell majd.Szval szerintem ezt is csak orvosa válogatja.amúgy meg a császár sokkal komplikációsabb mint a természetes szülés.nagyobb a fertőzés veszély és a szövődmény lehetősége.Valószínűleg ezért várták ki mi történik,de ez furi,hogy vajúdás közben még azt figyelik,lhogy fordul a baba,mert elvileg addigra már a fejecskéjének be kellene fordulni a méhszájra ill.szülőcsatornára.Nem pedig akkor forgolódnia...sztem.
2008. máj. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sajnos engem is hagytak 30 órán át vajúdni, kaptam mindenféle tágítót de nem segitett nem akart tágulni a méhszájam. Végül akkor császároztak meg mikor már zavaros lett a magzatviz.

Sok nő pedig programozott császárral szül nem tudom hogy lehet ez.

2008. máj. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mostanában nagyon felkapott ez a "jaj de természetes minden" és a dokik is próbálják ezt a trendet követni, ezért hagyják a nőket szenvedni, nehogy szó érje a ház elejét.
2008. máj. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Szerintem meg itt az ideje a divatos császárt visszaszorítani.Aminél sokkal magasabb a komplikációk kockázata mint normál szülésnél.Ne lehessen válogatni,főleg egy hozzá nem értőnek,hogy ő császárral akar szülni,mert azt hiszi akkor megússza a fájdalmat.Igenis a természetes szülésnél nincs jobb,mind a baba mind a mama számára ez a legmegfelelőbb.

Én szültem simán is,20 órát vajúdtam,ami szerintem teljesen normális,nem is értem mit várnak a nők,mik az elképzelések a szülésről???Taláncsak hopp,és kiesik az a baba??Na ehhez nagyon szerencsésnek kell lenni.

De életem legcsodásabb élménye volt az a szülésem,teljesen beavatkozásmentes volt,ill az egyetlen a gátmetszés,de más semmi,mégcsak egy szuri vagy infúzió sem.

Szültem császárral is,ami borzalmas élmény maradt,és bizony voltak komplikációk is nálam.Még másfél év múlva sem épültem fel teljesen:(((

Persze vállaltam a baba miatt,mert muszáj volt.

De én ezt tartom az egyetlen elfogadható indoknak a császárra,amikor a baba vagy a mama életét egészségét kell menteni.Azt nem tudom elfogadni,hogy nyafka divatmamik megoldják a szülésüket is prog csaszival,mert úgy gondolja ez egyszerűbb neki.Mocskosul egoista az ilyen nő,és nem is tudom minek vállal gyereket,ha nem tudja a gyereke érdekeit a saját hisztije elé helyezni.

A nővéredet sajnálom,mert ha szükséges a császár,akkor végezzék el,hiszen pont ilyen esetekre kéne hogy alkalmazzák,és ne divatból.

2008. máj. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Ez lehet hogy nem fog tetszeni,de azért nem szorgalmazzák a dokik a császárt mert kb,10-szer annyiba kerül mint a másik,ugyhogy csak akkor állnak neki ha ez elkerülhetetlen,sajnos ez a magyar valóság!
2008. máj. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak.

Ne aggódj,még megfordulhat a babád,lehet hogy észre sem veszed.Nekem 24 hetesen kp végű volt,majd 30 hetesen voltam uh-n.Előtte nap olyan hancúrt rendezett,hogy azt hittem az oldalamon akar kijönni,na akkor fordult meg medence végűre,mint másnap kiderült az uh-n.Aztán pont 1 nappal később voltunk 4d-s uh-n,akkor megint kp végű volt,és nem is éreztem akkor hogy megint megfordult:)))

Egyébként nálunk megszületik normál úton a faros babát,ha nincs más gond.Munkatársam azt mondta,nem volt rosszabb az a szülése,mint a normál fejvégű.

De ne aggódj,még megfordulhat 10 hét alatt.


Üdv

2008. máj. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
én csak azt mondom, miért kell az utolsó pillanatig várni?nővéremnek olyan hipp-hopp kellett kivenni a babát, hogy egyből altatták / nem érzéstelenítették, mint a tervezett császárnál / és akkora dózist kellett kapnia, hogy egyből eladjun, hogy abból a baba is kapott.2hónap után vihették haza a kórházból a babát.most azt mondják a dokik jól van :S
2008. máj. 6. 14:34
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

Császár ellenes mizéria?

Nem tűnt fel,hogy minden "sztár" császárral szül?

Nem gyanús,hogy mindekinél van valami "komplikáció",ami indikálja?

Szerintem is csak,akkor legyen császár,ha baba vagy mama veszélyben van,de akkor időben...

32 hetes kismami

2008. máj. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szinte mindent leírtak már előttem azok, akik belátják, hogy a hosszú vajúdás nem szükségtelen, hanem szükséges, és a hozzáálásodtól is függ, hogyan éled meg. A szülési fájdalom az egyetlen "jó" fájdalom, ami életed során érhet. Mert célja és értelme van. Fáj, persze, nem kicsit. Iszonyúan. De megéri. Amúgy pár hete császározták egyik barátnőmet, sajnos elkerülhetetlen volt, nem kényelemből csinálták. De azt mondta, inkább 30 óra vajúdás és hüvelyi szülés, mint a császár. Az nem akkor fáj, amikor történik, hanem utána. De mocskosul. Gondolj bele, hogy az egy komoly hasi műtét, nem játék, nem vicc! Persze, ahol szükséges a császár, ott csinálják meg. De hidd el, mind a babának, mind az anyának jobb a minél háborítatlanabb szülés.
2008. máj. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

Szia! Nekem sem tűnt fel a "császár ellenes mizézia". Szegeden több mint 40% a császárok aránya. Tekintettel arra hogy kb. 10%-nál jelent ez valóban élet mentést és egészség károsodás megelőzését a fennmaradó több mint 30%-nál feleslegesen teszik ki mind az anyát, mind a babát a komplikáció veszélyének. A fájdalomra ill. a méhösszehúzódásokra szükség van!!!!!!!!!! Általuk a baba egy olyan adrenalin készlettel születik ami az egész életére kihat. Akik ezt nem kapják meg-programozott császár-nehezebben alkalmazkodnak a kinti léthez, gyakran van légzési nehézségük az első időben. A drogfüggők 90%-a császárral született, ami szintén visszavezethető ennek az adrenalin készletnek a fontosságára. Szóval jó lenne ha a császár visszakerülne oda ahol a helye van, csak az élet és egészség megóvása okán vennék elő és az anyukák elfogadnák, hogy életet adni csodálatos dolog, nem lehet uralni olyankor a testünk át kell engedni az irányítást egy nagyon is bölcs erőnek a TERMÉSZETNEK!

Majoré Zsuzsa dúla

2008. máj. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!