Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülésnél ha apa csakis...

Apás szülésnél ha apa csakis az én fejem mellett van akkor fog látni vért meg ilyesmit?

Figyelt kérdés
Nagyon sok rosszat hallani ugye az apás szülésről, nagyon sokáig gondolkodtam hogy apa bent legyen-e. Aztán úgy döntöttünk hogy legyen bent de csakis szigorúan a fejem mellett állhat. Ugye akkor nem fog semmi olyat látni amitől esetleg undorodna?
2012. júl. 24. 15:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Eszébe sem fog jutni undorodni, amikor meglátja a gyermeketeket! A szülés nem szép látvány, de nem is annyira tragikus, mint amennyire gondolod! Semmi bajotok nem lesz tőle! Nem hiszem, hogy egy erős kapcoslatban gondot okoz az apás szülés. Ahol problémát okoz,ott szerintem valami nem stimmelt korábban sem!
2012. júl. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak a már kibújt babát fogja látni tele kulimájsszal. Nincs benne semmi kiábrándító, sőt: hatalmas katarzis lesz számára.
2012. júl. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Első szülésem kicsit véresebbre sikerült, mint azt vártuk...Végig ott volt, a fejemnél, dehát látta gyakorlatilag h vörösödik a ruhám, az ágy stb. Most elhiszed, ha azt mondom, hogy a 6 hetes kontrollt alig bírta kivárni ?:)

2-nál meg odaállt és nézte a szülésznővel, h jön ki a kis buksija... (De csak ennyit). 6 hetet megint úgy számolgatta....:D

De ez hangsúlyozom férfi és típusfüggő, azt aki ódzkodik vagy nem akarja nem szabad rávenni, ill. Te magadnak sem szabad felé azt sugallani, hogy ez vmi undorító, borzasztó dolog. A legszebb csoda, szerintem, ahogy láthatja mennyi küzdés, szenvedés van mögötte, és hogy a "végeredmény" egy ajándék, amit kap TŐled:)

2012. júl. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

igen erőltetni nem szabad, én felajánlottam neki, hogy bármikor nem bírja nyugodtan menjen ki, inkább, mint később szegény emiatt legyen rosszul.

ő nézett a neten születéses videókat, hogy ráedzen.

végig benn volt, nem volt semmi baj.

2012. júl. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
48%
Hát az én férjem nem bírja a vért... Mi úgy csináltuk, hogy bent volt a vajúdásnál, aztán a kitolási résznél inkább kiment. Szinte lilult a feje. Mivel jól ismertem, tudtam, hogy nem fog tudni bent maradni, nem beszéltük meg konkrétan, hogy legyen bent, azt se hogy menjen ki, de arról biztosítottam, hogy nem haragszik meg senki rá, ha nem bírja. Ha őszinte akarok lenni magamhoz, egy nőre jobban szükségem lett volna. Legközelebb is így fogjuk csinálni. Egyébként szülésznőként dolgoztam egy ideig, és nem voltam azelőtt se elragadtatva, ha a kitolásnál bent volt az apa. Aranyos a kisbaba, de kell ezt a mészárszéket látniuk? Mert hiába, nem a láb között állnak, van szemük.
2012. júl. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Kedves előző! Ha tényleg szülésznő lettél volna , nem írnád h "mészárszék". A netes videókon lehet úgy tűnik, de a saját pár és a gyerek születése teljesen más. Én hidd el, teljesen őszintén írtam, h odaállt a 2. szülésemnél , és nézte ahogy megjelenik a kis feje. /Ugyanis kérdezte a sznőt, h "hajas a kis feje? Mondja neki a szülésznő: Hajaska...de, jöjjön nézze meg!" És komoly, odament, és megnézte :) /
2012. júl. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

nekem is úgy volt, hogy végig csak a fejem mellett lesz.

de amikor én kérdeztem a szülésznőt, hogy látszik-e a buksija, akkor apa is ment megnézni.


pedig ő is olyan, aki nem bírja a vért.


mégis, a szülés az más.


a másodiknál is bent volt. és mi is alig vártuk, hogy leteljen a 6 hét.

2012. júl. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Az én férjemet szerintem jobban megviselte a 10 órát tartó vajúdás a kórházban, mint a kitolás+vér látványa. Sokat nem is látott belőle. Az első babánk egy tolófájásra kint volt, a másodiknál szóltak neki, h kint a feje megnézheti. Nem lett tőle rosszul, sőt nagy élmény volt neki. Kicsit irigylem is, h ő látta :)

És nálunk is ő volt, aki videókat nézegetett, készült a szülésre, nem volt meglepetés neki.

2012. júl. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem preimer planból, de látni fogja, mert mögötted nem nagyon lesz hely, melletted fog állni (ált. ott van csak hely a kütyük, szekrények miatt) és onnan felülnézetből sok mindent látni. Nézd meg a szülőszobát, hogy hova tudna egyáltalán állni. Szüléskor az apák is mások, no para :)
2012. júl. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából értem hogy mekkora élmény, stb, stb, de azért mindenki tudja hogy bizony ott van a pakliban hogy ezek után más szemmel fog rám nézni.

Láttam a szülőszobát, hát egy nagy ágy van bent igazából, a gépek a sarokban, bordásfal, ilyenek. Elég nagy hely van. Igaz, az ágy támlája pont a falnál van, szóval mögém nem tud állni.

Húú, hát majd meglátjuk. Nemsokára hazaér, meg is beszélem vele hogy vélekedik az ilyen dolgokról. Ha egy kicsi esélyt is lát arra hogy ez őt megviselni akkor (ahogy páran leírtátok) a kitolásnál kifogom küldeni.

2012. júl. 24. 16:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!