Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátvédelem csak szülőágyon?

Gátvédelem csak szülőágyon?

Figyelt kérdés
Nemrég jártam szülőszobalátogatáson a Szent Imre kórházban. Eddig azt hallottam, hogy ebben a kórházban viszonylag "szabadon" lehet vajúdni és szülni - ágyon, szülőszéken, állva, stb, és fontosnak tartják a gátvédelmet is. Ehhez képest a szülészeten azt mondták, hogy gátvédelemre csak akkor van lehetőség, ha a szülőágyon fekve szülök. Nagyon meglepődtem, mert akkor ezek szerint ha az ember gátvédelmet szeretne, itt is csak hagyományos pózban lehet szülni. Vagy ez szülésznő/orvos függő?

2012. júl. 26. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Szent Imrében szültem kétszer

mindkétszer gátvédelemmel

az elsőnél az ágyra támaszkodva, a földön térdelve, amikor épen nem volt tolófájás, akkor a sarkaimon ültem, amikor jött a fájás, akkor felemelkedtem és az ágyra támaszkodtam, de a térdeim maradtak a földön. A doki és a szülésnő is mellettem volt a földön, vizsgálatnál mindketten az oldalukon feküdtek, a szülésznő így intézte a gátvédelmet is. Simán ment, sem vágás, sem repedés nem történt.

A másodiknál már régebb óta bent feküdtem, mert komplikációk léptek fel a terhesség alatt, indított szülés volt, és az ágyon kellett maradnom, mert amint megmozdultam, a baba szívhangja vészesen leesett. A szülésznő bocsánatot kért, hogy az ágyban kell maradnom, nem kelhetek fel, de ez volt a baba érdeke. Az oldalamon feküdtem végig, így történt a gátvédelem is, szintén sikeresen.

Az Imrében vannak alternatív dokik és szülésznők, őket keresd meg, a többiek még mindig a beöntéssel és a borotválással kezdik, és van olyan doki, aki alapból vág, ha kell, ha nem.

Az én dokim közölte, hogy neki teljesen mindegy, hogy nekem milyen pózban kényelmes, ő nagyon szívesen alkalmazkodik hozzám, mert ott az adott helyzetben nem az ő kényelme a fontos.

2012. júl. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kétszer is szültem a Szent Imrében. Szülésznő függő hogy csinál-e gátvédelmet vagy nem. Van aki hajlandó fejen is állni, csak hogy neked jó legyen, van aki a saját kényelmét tartja fontosabbnak. Beszélj a szülésznőddel erről. Minden jót!
2012. júl. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a gyors válaszokat! Éppen a szülésznő mondta, hogy gátvédelem csak a szülőágyon lehetséges... kik az alternatív szülésznők/orvosok? Ti kivel szültetek? vagy minden szülésznőt egyenként meg kellene kérdezni? sajnos a neten nem találok információt erről, általában minden szülésznőt nagyon dícsérnek.
2012. júl. 26. 14:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Én gátvédelemmel szültem, igaz szülőágyon, de amikor találkoztam szülés előtt a szülésznővel, ő azt mondta, h egyértelműen gátvédelemmel történik a szülés.Ő a Rakonczai Orsi volt, bár végül nem nála szültem, mert 2-3 héttel korábban jött a baba és épp elutazott a szülésznőm, de akinél szültem, Zsuzsa(a vezetéknevére nem emlékszem) végtelenül kedves volt, csupa mosoly, Nagyon jól végezte ő is a dolgát. Se beöntés se borotválás nem volt. Szerintem keress másik szülésznőt ott.A Liliom Babakonzultáció oldalán találsz 4-5 szülésznőt telefonszámmal, hívd fel valamelyiküket és kérdezz rá)mind Szent Imrések)Én nagyon ajánlom a Szent Imrét!A másodikat is ott fogom szülni. Sok sikert neked!
2012. júl. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!