Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sima, vagy császáros szülés lesz?

Sima, vagy császáros szülés lesz?

Figyelt kérdés
38 hetes kismama vagyok,3625 gr a babám.nagyon nagy lesz még a végéig,és félek hogyan fogom megszülni,kinyomni.A nagysága miatt lehet hogy császároznak?Oké,hogy megpróbálom megszülni természetes úton,de ha nem megy,nem tágulok,vagy nem fér ki,akkor már nem lehet császározni,mert már bent van a szülőcsatornában.Szerintetek,mi lesz?
2012. aug. 11. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Ne aggódj ezen.. Egyrészt meglepő, hogy mire is képes az emberi szervezet, másrészt nem is biztos, hogy olyan nagy a baba. Nekem 38 hetesen 3600-ra becsülték, 2 nappal később 3100-al született.. Ne aggódj, ha gond van, az orvosok azonnal közbelépnek!!

Az egyik csajszi akivel egy szobában voltam 4250 grammos fiúcskát szült, hüvelyi úton. És már másnap jól volt ès a babával is

minden rendben.

2012. aug. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!A mérés ilyenkor már nem pontos.Nagyon sokat tévedhet.37 hetesen 2700 gr-ra becsülték a fiam.40+2-re született 4000 gr-mal.A dokim csodálkozott nagyon,hogy már teljesen kitágultam és a baba mégsem jön pedig nem nagy a mérések szerint.Már több mint 4 órája voltak toló fájásaim és mivel a babám csak nem akart kijönni ezért toltak a műtőbe és császár.Amikor kivették akkor a doki is csodálkozott mekkora :D Ne aggódj ha menet közben van valami gond akkor a doki nem hagy szenvedni hanem császároz.Legalábbis nálam így volt.

Igaz hallottam már olyat,hogy 4,5kg-os babákat megszültek simán (bár nem első baba) tehát a szervezet bármire képes lehet.Ez egyénfüggő.

Könnyű szülést neked!

2012. aug. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én remélem ismét természetesen szülhetek. Első gyermekem 4020 g és 52 cm volt, ráadásul a keze is a feje mellett maradt. Teljesen szétszakadtam. Talán annyi szerencsém volt, hogy neki viszonylag kisebb feje volt, 32 cm-t mértek születéskor. Most 34 hetes vagyok, a babám feje már 2-3 héttel nagyobb a koránál, de mindenét nagyobbra mérték, 33. hetesen kb. 2,5 kg. Mondták, hogy ismét nagy babára számíthatok. De a császártól rettegek.
2012. aug. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Az kimaradt,hogy állítólag a baba fejkörfogata többet számít szülésnél,mint a súlya.Az én babám 36 cm-es fejkörfogattal született és 54 cm testhosszal.

2012. aug. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy 4 írja.

Második babám 3660-al született 36-os fejjel, harmadik pedig 4090-el és 35-ös fejjel, sokkal könnyebben.

Ja, legnehezebb szülésem az első volt, 2850-el...


És másodszorra a méréssel is sokat tévedtek, 3800-ra becsülték a 36. héten...

2012. aug. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj. Két és fél hete szültem meg 40 hétre 4400 grammos és 56 centis kisfiamat. Az tény, hogy nem volt egy fáklyás menet a szülés, de nem császároztak bár ennek a lehetősége nálam is fenn állt. A fejkörfogata sem volt kicsi 37 cm.

Szerintem ne idegeskedj ez csak súlybecslés, nekem is azt mondták 3500 gramm körül lesz és nem lesz nagy baba.

2012. aug. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3600 grammos lánykát szültem, 3 nyomással kinn volt, hüvelyi úton, érzéstelenítés nélkül. És első gyerek volt (és azóta is egyetlen :))

Emiatt ne félj szerintem :))

2012. aug. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!