Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a gátmetszés lehetősége...

Ha a gátmetszés lehetősége kizárt, akkor mit választanál? Császár vagy sima szülés?

Figyelt kérdés
Angliában élek, itt nem csinálnak gátmetszést és csak akkor van bent az orvos a szülésnél, ha nagyon muszáj, alapvetően a szülésznő vezeti végig a szülést. Így "csak" gátvédelem van és ha az nem sikerül, akkor repedés, szakadás. Viszont viszonylag könnyen, különösebb indoklás nélkül megcsinálják a császárt.

2012. aug. 22. 11:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

mindenképp sima szülést. nekem 2 császárom volt, most lesz a 3.inkább repedt volna a gátam de szülhettem volna rendesen. ha tudod masszírozd a gátat-azt hiszem búzacsíra olajjal kell nézd meg neten- és az segíthet. viszont ha bármi van és a doki azt mondja császár,ne vitatkozz vele! könnyű szülést kívánok


32hetes kismama

2012. aug. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Draga kerdozo..angliaban elek en is es csaszarral szultem:) De elkell keseritselek nem csinalnak indok nelkul csaszart!!! Kedvesek voltak meg minden fajdalomcsillapitot egybol adtak nem akartak lebeszelni rola:) Nah most jon a negativ resz:D 21-en indult el a vajudas bemantunk 3 cm voltam es hazakuldtek,hogy ez nem aktiv vajudas majd egesz ejjel nap otthon vajudtam majd masnap 22-en bementunk es meg mindig 3 cm voltam megint hazakuldtek aztan aznap bevereztem es 4 cm voltam iszonyu fajasokkal...de ha nem lettem volna 4 cm megint hazakuldtek volna:D Itt is csinalnak gatmetszest ha muszaly amugy... majd 23-an mivel lattak semmit sem tagulok oxitocinnal mindennel megcsaszaroztak de azert is mert a baba szivhangja nagyon gyors volt sztem o is mar kifaradt a 3 nap alatt....majd csaszar persze epidurallal majd belemvagtak es mondtam aw aw ez faj aztan elaltattak es ugy csaszaroztak.... nem ilyeszteni akartalak szornyen hangzik utolag de amikor a helyzetben voltam nem volt az:D
2012. aug. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden képen sima szülés. Egy repedés hol van egy több réteget érintő, nem is kicsi vágástól?

A gátmasszázst már te is csinálhatod hetekkel a szülés előtt. Ha nem boldogulsz a pocaktól és a párod szívesen segítene, ő is csinálhatja.

Első szülés?

2012. aug. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Masodik valaszolo vagyok azt meg elfelejtettem irni a csaszar az nem a konnyebb megoldas foleg ami utanna jon... nem tudsz ugy gondoskodni a gyerekedrol ahogy szeretnel... nem volt egy lanyalom es a hasam is csunya logos maradt utanna... sima szulesnel jobban helyrealnak a dolgok
2012. aug. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sima szülés. Nekem sem volt gátmetszésem, a dokit cirka 5 percet láttam, végig a szülésznő 'kezelt'. Ja, és Mo-on szültem. Ha nem görcsölsz rá, el tudod engedni magad és 'elfogadod' a fájdalmat, nem küzdesz ellene, akkor simán sikerülhet gátvédelemmel.
2012. aug. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hm. Én leszek az ellenpélda. Nekem itt M.ON megpróbálták a gátvédelmet és repedtem IS meg vágtak is végül mikor látták hogy nem fér ki sehogy a 37.5 centis fejű 4300 grammos kisfiam.

Hát azt a kínt amit átéltem...a repedt gát iszonyúan fájt nem gyógyult olyan jól mintha eleve vágták volna. (tudom mert első babámat gátmetszéssel szültem de ott nem is volt kérdés hogy lesz e vagy nem, mivel első szülés itt mindenképp van metszés).

Hetekig! alig bírtam ülni, ülve, állva fekve mindenhogy lüktetett fájt majd megőrültem, megkeserítette az első heteimet.

Császárom nem volt még de jópár ismerősömnek igen, ki jobban ki rosszabbul élte meg.

2012. aug. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia. Szinten itt elek. Az elso gyermekem surgossegi csaszarral szuletett. Ne akard csak azert mert itt nem vagnak. 21honap elteltevel a masodik gyermekem huvelyi uton szuletett ,masodfoku repedesem volt amit nem is ereztem egyaltalan. Osszevart a szuleszno es fel is keltem az agybol. Hidd el szazszor jobb volt mint a csaszar.Ha kersz adnak majd fajdalom csillapitot. Felejthetetlen volt szamomra csaszar utan a sima szules.

Repedni annyit repedsz amennyi kell de vagni vegig vagnanak.

Konnyu szulest kivanok.

2012. aug. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Hát ezek után nem akarnék ott szülni. Fejlett ország és ilyen ligtosan veszik??

4-szer szültem, egyik gyerkőcnél nem vágtak, hát úgy szét repedtem a végbelemig hogy hetekig még a mozgás is fájt, borzalmas kinokat éltem át szülés után.

Következőknél picit kellett vágni, hát ég és föld különbség. Pár óra múlva már fitten járkáltam, minimálisan fájt ha ültem, gyorsan begyógyult a sebem.

Én biztos megbeszélném a dokival az aggályaimat, hogy te szeretnéd ezt a lehetőséget. Nem is értem komolyan hogy miért nem csinálnak. 100-szor jobb a vágás mint egyszer a repedés.

2012. aug. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Első lányom gátmetszéssel született!Még 1 év múlvais szenvedtema gátsebbel!

3950 gramm volt és 61cm!Első így itt protokoll volt sajna...


második csemetémnél gátvédelemre készültünk!A fejekibújt egyöltésnyi repedéssel (igaz az a csiklómnál volt)ott nem érzéstelenítenek varráskor...:(

Viszont a mellkaskörfogata nagyobb voltmint afeje így mikor ateste kibújtvégig repedta a hüvelyemés a gátamis!Délután szültem,és elégkomolynakszámítósérülésután AZNAP este ültemés szoptattam!Simánültem!Nekem sokkal jobb volt a repedés!ezerszergyorsabban gyógyultam!Mai napig időváltozásra a metszés helye fáj nem a 3,5 hónappal ezelőtti repedés!


Masszírozdmagadnak, készülj előre,ésmindenek előtt hidd el hogy képesek vagytok rá!:)


2,5 éves és 3,5 hós csajok anyuja


ja 2-eske 4100gramm volt és 58cm 37-eskobakkal:)

2012. aug. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én nem kérnék ezért császárt bár félnék a következményektől ha esetleg durván repednék (mondjuk hogy utána bepisilek stb.)
2012. aug. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!