Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csinálnak még gátmetszést a...

Csinálnak még gátmetszést a Jahn Ferenc kórházban?

Figyelt kérdés

Azt hallottam ma az egyik ismerősömtől aki pár hónapja szült a dél-pestiben , hogy a Jahn Ferenc kórházban már nem csinálnak gátmetszést.(őt ráadásul nem császározták annak ellenére ,hogy igen nagy babája lett és nem volt gátmetszése sem)

Mit tegyek, ha nem fogok úgy tágulni,ahogy kellene? Kicsit bepánikoltam, mert nem akarok szétrepedni.... nekem is várhatóan nagy lesz a babóm (4kg körüli és 60 cm-t saccoltak a dokik).Szóljak a szülésznőmnek, hogy ha valóban ekkora lesz a pocaklakóm, inkább császározzanak meg? 32hkm


2012. aug. 26. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
A 4 kg-os baba nem nagy, nekem mindkettő 3,9 volt, 57 cm. Simán szültem, és ha szükséges, úgyis vágnak. AMúgy nekem az első gyereknél vágtak, a másodiknál repedtem, l s ezerszer jobb volt a második szülés a repedéssel együtt.
2012. aug. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Normál esetben egy uh alapján saccolt 4 kilósnak ígért baba miatt nem ugranak rögtön a császáros műtőbe... (persze ellenpéldát is tudok, egy ismerősöm csak azért szült császárral mert 4 kiló feletti babát saccoltak miközben nem volt téraránytalanság tehát normál testalkatú normál medencéjű anyuka volt).

Végül 3800 grammos babája született ami egyáltalán nem nevezhető óriás bébinek.

Az uh-k nagyon sokszor tévednek akár 500-600 grammot is ami nagyon sok.

Nekem a második babámat 3400 nak saccolták ahhoz képest 4300al született (simán).

Az elsőt 3800 körülinek, ő pedig csak 3300 volt.

Kizártnak tartom hogy szenvedtessék a babát és téged is ha valóban nagy a baba és sehogy sem születik meg gátvédelemmel. Hanem ha észlelik hogy nem sikerül a védelem akkor vágnak.

2012. aug. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2012. aug. 26. 21:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne izgulj! Bár én sajnos császárral szültem ott a második gyermekemet, de hüvelyinek indult. A dokim azt mondta, hogy -mivel az első gyermekem is császármetszéssel született- valószínűleg gátmetszéssel fogok szülni. Hát sor nem került rá, de a lehetősége adott volt.

Egyébként szerintem nagyon jó a szülészete a Dél-pestinek, mindenki profi, úgyhogy jó kezekben leszel, és úgy fog történni minden, ahogy kell! Sok szerencsét!

2012. aug. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!