Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A régi időkbe miért nem volt...

A régi időkbe miért nem volt divat, a kismama ruha vagy ami ma van?

Figyelt kérdés

2012. szept. 11. 15:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szerintem simán lehet 20 eft alatt venni farmert.Én pl .9 e ft vettem, felsőket meg 3-6 e ft-ért, tehát 20 e ft-ból már több szettet megveszel.Én imádom ezeket a ruhákat, nem érzem magam bálnának benne.Bár állítólag nem is vagyok... :)


30+6 hkm

2012. szept. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Régen nagy divat volt a kismamáknál a kertésznadrág... és van az a hasméret amire már bőven nem jön fel semmi. az enyém legalább is ilyen volt, úgyhogy ha nem is sok ruhára de 2-3-db gatyóra, egy pár felsőre kénytelen voltam beruházni. Még a férjem xxl-es pólói is kicsik voltak itthonra:-DDD
2012. szept. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Régen milyen műszerekkel vizsgáltak? MAi világba pocak fényképek sorozata,meg netre feltevés,megkilogo pocak a divat
2012. szept. 12. 14:20
 14/16 anonim ***** válasza:
35%

Hát, csak a doki vizsgált kézzel. Még terhesteszt sem volt. Anyósom mondta, hogy késett, elmentek dokihoz, aztán a doki megmondta, hogy terhes, vagy nem.

Egyébként túlzásba is viszik szerintem, mert statisztikák szerint most sem születik kevesebb beteg gyerek, mint régebben. Még most is sokszor nem veszik észre, ha baj van, viszont nagyon sok a felesleges paráztatás. Engem egész terhességem alatt idegesítettek, alacsony afp, ultrahangon meg állítólag fel volt puffadva, akkor toxoplazma, a toxoplazma vizsgálatom kétes lett, az ismétlést elhagyták. Nyugodt békés terhesség helyett végigbőgtem az egészet.

Szóval ha még egyszer szülnék, akkor biztos nem járnék terhesgondozásra.

Jó az, ha lehet venni csinos kismamaruhákat olcsón. Nálunk sajnos mindösszesen 2 kismamabolt van, ahol ilyen ruhákat lehet venni, és az árak hajmeresztőek.

2012. szept. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
előző köszönöm a történetedet
2012. szept. 13. 14:54
 16/16 anonim ***** válasza:

1978-ban született a legnagyobb fiam. Volt kismama ruhám, igaz, hogy akkor valóban nem volt divat a testre feszülő sztreccs, és a kilógó has terheseknek (sem). Nekem mell alatt húzott, elől bővülő ujjatlan ingruháim és tunikáim voltak, amiket jól lehetett hordani pólókkal, pulcsikkal, évszaktól függően. Sokan viseltek kismama cipőt,(hosszúszárú vászon)én a magam részéről nem szerettem, és szükségem sem volt rá.

Az orvosom kézzel vizsgált először, volt ultrahang is, szívhang hallgatás is, és kötelező laborvizsgálatok is. De nem osztogattak fényképet, és eszemben sem volt megkérdezni a gyerek nemét, mert nem érdekelt előre egyik terhességemnél sem. Nekem hozzátartozott a babavárás öröméhez, hogy meglepetés maradjon a baba neme az utolsó pillanatig.

Összességében, nem voltak olyan kifinomult vizsgálati módszerek mint ma, de megbízható volt a terhesgondozás. És akkoriban sem jártak ruha nélkül a kismamák:))

2013. márc. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!