Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után hogy jöttetek ki...

Szülés után hogy jöttetek ki a szobatársakkal a kórházban?

Figyelt kérdés

Én ma 22 hónapja szültem a lányomat és hát két olyan nő közé kerültem be, hogy undorodtam belépni. Az egyik ráadásul tiszta takony volt, a maszkot nem volt hajlandó felvenni, hiába már rászóltam többször is, mert a gyerekemet ő ne fertőzze. Undorítóan viselkedtek, dugdostam mindenemet, mert a kajámból is állandóan kéregettek, mert nekik soha nem vitt senki stb.

A másik fingott, büfögött, siratós dalokat énekelt a gyerekének az éjszaka közepén.

2 hónap múlva szülök és rettegek már ettől. Nem is a szülés nekem a félelmetes, hanem ami utána jön. Ti hogyan állnátok hozzá?

Ja vagy 100x átkérettem magam másik szobába, de tele volt mind.

Veletek is volt ilyen vagy hasonló?


2009. júl. 30. 16:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Igaz, én már 14 éve szültem, de nekem is ilyen élményem volt. Győrben szültem és nagyon örültem, hogy az elsők között próbálhattam ki a babás szobát. A két szobatársam szörnyű volt. Az egyikhez állandóan jött valaki látogatni. Szülés után ugyebár az ember nehezen mozog.. Hát szörnyű volt úgy kimenni pisilni,hogy közben 3-4 ember engem néz. Ha szóltam nekik, akkor arcokat vágva kimentek. A nővérek próbáltak szót érteni velük, kevés sikerrel. Biztasson az a tudat, ha ilyen helyzetbe kerülsz, hogy 1-2 nap és hazamehetsz.
2009. júl. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem tök jó fej szobatársaim voltak.A picilányom 6 hónapos és tartjuk a kapcsolatot.Mi szó szerint együtt sírtunk együtt nevettünk.
2009. júl. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
88%

Én a terhesség alatt voltam kórházban,kaptam egy nagyon nyavalygós,hisztis szobatársat.Azt hittem megőrülök mellette.

Nagyon csíkos lett a hasa,viszketett neki,és állandóan nyavalygott miatta,dobálta magát éjjel az ágyban,nem lehetett tőle aludni.Nappal persze horpasztott,én meg tiszta ideg voltam.A végén már nyugtatót szedettek vele,mert nagyon durván elkezdett mindenért hisztizni,már minden nővér kiakadt rá.


A te példád még sokkal rosszabb.Én így is sírtam örömömben,mikor egy hét után hazajöhettem.Remélem szüléskor jobb lesz.


39 h

2009. júl. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én szerencsés voltam.Mindkét anyuka nagyon illedelmes volt,beszégettünk sokat,de tudtàk hogy mikor kell az a bizonyos egyedüllét.

Söt ha làtogatom volt,ök kimentek a szobàbol,és forditva.

Éjjel a baba sirt felkellett àllnom etetni,nem szoltak,söt segitettek ,pl vizet hoztak nekem,villanyt felkapcsoltàk stb.stb,mert szülés utàn nem birtam felàllni.

2009. júl. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem csak jó tapasztalatom volt. Szerencsére irtó aranyosak voltak. Mai napig is tartjuk a kapcsolatot. A szülés előtt egy héttel már befektettek a várandós osztályra ás volt egy lány aki már akkor hat hete bent feküdt. Rutinos volt a dolgokban és mindenben segített. Barátnők lettünk. A szülés után is sikerült egy jó brigádba kerülnöm. Mindenben segítettük egymást. Vigyáztunk egymás gyerekére így még be se kellett adni a csecsemőszobába a piciket, mindig tudtuk hol van a másik és nem szégyenlősködtünk. Ha jól tudom az I. sz Klinikán ha adsz pénzt azt hiszem a dokidnak egy ágyas szobában helyeznek el. Kérdezz utána, nem tudom hol szülsz, hogy ott mi a szokás.

Remélem most több szerencséd lesz a szobatársaiddal. Sok sikert.

Üdv.

2009. júl. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Én egyágagyasban voltam, és most félek kicsit én is a következőtől, hogy milyen lesz, ha többágyasba kerülök.

Én 29 hetesen feküdtem bent, akkor 4-en voltunk, semmi gond nem volt, jókat dumáltunk és röhögtünk együtt.-)

2009. júl. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Én kétágyasban voltam, nagyon jó fej szobatársam volt. Mindketten császárosok voltunk, volt, hogy erőnkön felül másztunk ki az ágyból, hogy valamelyikünk távozzon a szobából, mert már annyira kellett röhögnünk mindenen, és hát hasfelmetszés után még orrot is alig tudtam fújni, nem hogy önfeledten, egy jót röhögni! 6 hónapja volt, azóta is levelezünk, nem egy városban lakunk, ha úgy lenne, biztos, h személyesen is tartanánk a kapcsolatot. A másik szobákban, ahogy elnéztem ilyenről biztos nem lehetett szó...
2009. júl. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos többször feküdtem bent a kórházban az első terhességemnél, de nekem csak jó tapasztalataim vannak. Szinte mindegyikkel volt szobatársnőmmel tartom a kapcsolatot.

Ez attól függ, hogy melyik kórházban fekszel (milyen környéken és milyen emberek járnak oda).


Hol fogsz szülni?

2009. júl. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a válaszokat, hát úgy látom én egy különösen pocsék időt fogtam ki. Hát remélem most jobb lesz.

Barcikai vagyok.

2009. júl. 30. 22:35
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Jaj Istenem! Olyan jót nevettem ezen: Siratós dalokat énekelt a gyerekének az éjszaka közepén.... Ne haragudj, hogy nevetek, biztos nagyon borzasztó lehetett, de ez annyira gáz:S Egyébként mi tegnap előtt jöttünk haza a kórházból és hát nekem is vannak hasonló élményeim... Az egyik szobatársam (2. gyerekét szülte) egész éjjel égette a villanyt, nem tudtunk aludni tőle, de már szegény gyerekének tiszta csipa volt a szeme. Hiába mondtuk neki, hogy ne égesse már ki szerencsétlen gyerek szemét a neonnal, mint aki meg se hallja... Egy csajszi már úgy aludt, hogy bevizezte a bugyiját és azt tette a szemére :D Én is ki voltam már eléggé... Így visszagondolva nagyon vicces, sokat röhögök rajta, de akkor elég kellemetlen volt. A szomszéd szobában volt egy nő (6. vagy 7. gyerekét szülte, nem tudjuk pontosan mert mindig mást mondott) tiszta retek volt, bűzlött, tetves volt, 1 reklám szatyorral meg egy fél doboz cigivel jött be szülni. Még háló inge sem volt úgy adtak neki a rendesebbek ruhát, tusfürdőt. Egyébként ez az asszony nem volt 100-as. Mindenhová követett minket, az egyik csajszi azt mondta nem mer beszállni vele egy liftbe, mert olyan félelmetesen néz ki, fél hogy átharapja a torkát :D Tényleg nagyon kellemetlen volt, hogy mindenhová jött utánunk. 1x még a wc-re is benyitott mikor épp ott voltam és megkérdezte: Mit csinálsz??? Én meg köpni nyelni nem tudtam az ijedtségtől és a meglepetéstől... Nem tudom mit gondolt mit csinálok... gondolhatja, hogy nem zongorázok... A folyosóra sütött a nap és mondták a csecsemősök, hogy tegyük ki egy kicsit a babákat napozni, mert akkor nem fognak besárgulni, de ez a bolond nő állandóan ott köhögött meg köpdösött, böfögött egész nap én meg nem mertem kitenni a gyereket oda elé. Mondom ha rászórja a tetveit vagy ráköp valami bacit és kirúgom az ablakon az tuti. Egyébként ezeket leszámítva nekem jól teltek a napjaim a kórházban (igaz már untam hogy 2 hetet bent voltam, túlhordtam a bébit) össze barátkoztam több kismamival is, jókat beszélgettünk. De nem mennék vissza az tuti. :D
2009. júl. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!