Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyk a rosszabb? 17órát...

Melyk a rosszabb? 17órát vajúdtam a lányommal 4kg volt. Szószerint pánikolok a szüléstől. Tehát a császármetszéssel kevesebbet szenvednék? Most 4 hetes terhes vagyok a lányom 4 éves. Annyira félek hogy azt nem tudom kifejezni!

Figyelt kérdés
2012. szept. 14. 14:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Első szülésem: 26 óra

Második: 4,5

Harmadik: 1ó,40p

Ne akard a császárt, könnyebben fogsz tágulni sokkal, hidd el, szép szülésed lesz!

2012. szept. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én igaz csak 10 órát vajúdtam a lányommal, bár nekem az a 10 óra is bőven elég volt akkor. azt mondtam akkor, hogy csak ezt éljem túl, én mégegyszer biztosan nem szülök.

Persze ez a gondolat az idő múlásával szépen halványodott, és lesz 2. gyerekünk is (az én lányom is 4 éves lesz). Én viszont úgy vagyok vele, hogy minden porcikámmal hüvelyi szülést szeretnék.

Én úgy gondolom, hogy kínlódok pár órát, de amikor kibújik a gyerek, minden fájdalomnak vége. A császárral pedig marad a heg, meg az érzékenység a heg miatt.

Szerintem ne parázz, ezen is ugyanúgy túl leszel, mint az elsőn.

2012. szept. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok: ja, és természetesen abban is bízom, amit "mondanak", hogy a 2.szülés általában már könnyebb mint az első.
2012. szept. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is félek nem mondom!!!Pedig nekem az 1. szülésem csak 9 óra volt mindennel, de oxitocinnal indítottak és még élek nem fogom azt a fájdalmat elfelejteni!! :((

Én lányom 20 hónapos, és 2 hónap múlva szülök.Egyre közelebb van a nap, és végem van.Én csak abban bízok, hogy most is tudok majd kapni EDÁt, mert ha nem nem tudom mi lesz.Első szülésemnél is óriási segítség volt, jó lenne ha most is kaphatnék.

Nekem is mondták, hogy a második gyorsabb, mert jobban tágul az ember.Egy ismerősöm 1. szülése 23 óra volt, a 2. baba pedig meg volt neki 5 órán belül az első fájástól.Hát jó lenne.A barátnőm pedig az 1. babát 6-7 óra alatt hozta világra, a 2. baba pedig olyan gyorsan jött, hogy amikor szólt a párjának, hogy elkezdődött valami és induljon a kórházba (befektettél előtte már pár nappal), mire oda ért (20 perc) kint is volt a lányka.

Úgy, hogy én próbálok ezeket a pozitív dolgokat összegyűjteni, és bízni a csodában.

Én is gondolkodtam a császáron, de még mindig nem tudnám rávenni magam önszántamból, mert még is más...felvágnak, kiszedik...ááááá..csak akkor ha gáz van.Még mindezek ellenére is azt vallom, hogy a babának alul kell kijönnie ha minden rendben van, hiába fáj...Meg hát az meg utána fáj állítólag piszkosul, így fájdalmat így se úgy se ússza meg az ember..

2012. szept. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

1.Kislány,2800 gramm.Túlhordás(40+5),végül magzatvíz elfolyás,semmi fájás,a 3 percesektől számítva 8 óra vajúdás,semmi tágulás.Aztán leesik a szívhangja,sürgősségi császár,altatással.:-(Nem baj,lényeg,hogy itt van és egészséges!:)Már 3 éves nagylány.

2.Kislány,2950 gramm.39+2-re született,fájásokkal.5 óra vajúdás,majd 3 nyomásra kint volt.Az 5 percesektől számítva(amik otthon kezdődtek)7 óra alatt kint volt.Csodás élmény volt ez a szülés.Sokkal jobb,mint a császáros.Ott a lényeg az volt,természetesen,hogy nem lett oxigénhiányos.De itt:tudtam fürdeni,labdán ülni,sétálni.Olyan állapotban voltam,hogy a nagyszülők és a nagyobb lánykám kint vártak,(apás szülés)és egyből oda tudtam menni,és örülni velük az újabb babánknak.Még az első szülésnél az altatás miatt,tök kába voltam,tulajdonképpen 2 órás volt a lányom,mikor először láttam,de akkor még csak,ilyen félkómás voltam.Kb azt se tudtam,hol vagyok.Itt meg már szinte egyből a kórtermek előtt ültünk,enni akartam,tudtam fogadni a nagyszülőkön kívüli látogatókat.5 hetes.

Azt javaslom válassz jó orvost,aki mindenre készen áll,és ha netán nem jól alakulna valami,nem tágulsz stb. akkor nem hagy kínlódni,hanem megcsászároz.

2012. szept. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy voltam mint te.

Első baba, 17 óra vajúdás,fájásgyengeség, 4 kg gyönyörűség, gátmetszés,majd az egész következménye egy méhsüllyedés.


22 hónap van a lányaim között, tudatosankészültem a szülésre,hogy nem fog fájni, és nem valami drámának élem meg, hanem végig arra gondolok,hogy már a kezemben tartahtom végre a kicsikémet.


2 órakor mentem kórházba 5 perces fájásokkal, fájt fájt,de nem volt vészes, végig arra gondoltam, hogy jön lefelé és mindjárt vége. 5:20 kor doki burkot repesztett, 20 perccel később már a kezemben volt a lányom!!! Gátvédelemmel szültem szintén egy közel 4 kg-os kisasszonyt!!!


Az elsőnél ott "rontottam" el,hogy bepánikoltam,mindne fájás alatt azt modntam, én ezt nem bírom tovább...

Most a szülésnő is megdicsért, azt modnta látszik,hogy második baba, és felkészültem rá...


Csak pozitívan, hidd el menni fog!!

2012. szept. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem csak császárom volt, ráadásul programozott, így nem tudom milyen vajúdni és mennyire fáj a gátseb.

Azt tudom, hogy a császármetszés után amikor kimegy az érzéstelenítő hatása akkor az nem 17 órán keresztül fog fájni.

2012. szept. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az első SOS császár volt sajnos, utána egy hónapig nem tudtam segítség nélkül se lefeküdni, sem pedig felkelni az ágyból!!!

A második gyermekemmel 13 órát vajúdtam, az utolsó 3 óra brutális volt, végül császár lett belőle. A műtét után 1 héttel már a nagy hóban szaladtam a 3 és fél éves fiammal! Ettől függetlenül én nem kívánom neked a császármetszést, mert egyáltalán nem kellemes dolog!

2012. szept. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Elhiszem hogy félsz,de ne akarj császárt.A hegem mai napig érzékeny pedig 9 hónapja volt császárom.Mostanában annyira fáj,hogy el sem tudom mondani (gondolom frontok miatt).Gondolj bele,hogy egy kb 15 cm-es vágással a hasadon kell ellátnod az újszülöttedet és a nagyobbik lányod.A 2. szülés könnyebb szokott lenni.Szép szülésed lesz,főleg ilyen nagy baba után.

Könnyű szülést!

2012. szept. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1. kislány 6 óra vaujudás, annyira nem fájt 3800g

2 kisfiú, 4 óra, már jobban fájt, 4220g

3. kislány, 1 óra 50perc, brutális volt, 4740 g


De ha választhatnék, a 3.-at kérném megint. Ne aggódj, egyre könnyebb lesz!

2012. szept. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!