Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha csak szülésznőt fogadnék...

Ha csak szülésznőt fogadnék és orvost nem, akkor császárnál mi történne?

Figyelt kérdés

Második babámat várom és mivel csak akkor szülhetek abban a kórházban ahol szeretnék, ha magától beindul a szülés vagy van fogadott szülésznőm/orvosom.

De mi van akkor, ha indítani kell, esetleg császár lesz belőle? Ilyenkor számít, hogy van egy szülésznőm? Császármetszésnél ott van?

Bocsánat, ha butaságot kérdezek, de nem sokat tudok a császárról.


2012. okt. 26. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
ott az ügyeletes orvos, szól neki, ha úgy látja, hogy ebből császár lesz. Előkészít a műtétre, utána foglalkozik veled. Szerintem műtét alatt nincs ott, helyette van két orvos meg az altatóorvos.
2012. okt. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem volt fogadott szülésznőm, császárom viszont igen. Nem mondanám hogy bármit számított volna ha egy olyan szülésznő van mellettem a vajúdásnál, akinek fizetek érte. Nem tudom érted-e. Cserélgették alattam a lepedőket mert folyt a magzatvíz, bekötöttek infúziót,nézték a fájás erősségét egy monitoron és hívták az orvost amikor már látták hogy itt az idő a császárra,de nem igazán volt jelentősége hogy ezt egy nővérke csinálta vagy más. A műtétnél az altatóorvos volt bent, a fogadott orvosom és néhányan segíteni. Örülök hogy nem fogadtam szülésznőt, bár farosság miatt tudtam hogy császár lesz. Más kérdés hogy mi van ha nem lesz császárod és egy sima szülésnél sokat segítene egy szülésznő... ezt az oldalát nem ismerem.
2012. okt. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak és kizárólag azért fogadnék szülésznőt, hogy az istvánban szülhessek. Nem akarnék amúgy senkinek sem fizetni, mert az első is jó volt az ügyeleteseknél. Csak félek, hogy mi van akkor, ha nem indul meg magától a szülés.
2012. okt. 26. 15:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Igaz véletlenül, de hasonlóképpen jártam, mint te: volt szülésznőm, viszont az orvosom nem jött be a szülésre, így az ügyeletes látott el és végül császár lett. Magánál a császárnál nincs szerintem szerepe a szülésznőnek, azaz teljesen mindegy, ki van ott. Az orvos ugyanolyan felelősen döntött a császárról, mintha fogadott lett volna. Ez egy hosszú vajúdás utáni császár volt, igaz, nem az Istvánban. De szerintem máshol is így megy.
2012. okt. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt dokim is és szülésznőm is. Hát nálunk indítás lett, pedig hamar elkezdtem rövidülni, már a 20. héten. Ha nem lett volna dokim, nem biztos, hogy 40+6-ra indítanak, valószínűleg befektettek volna és vizsgálgatnak...Ő nem engedi a kismamáit elkezdeni a 41. hetet, mert akkor már sokkal több a komplikáció. Ha nem lett volna dokim, a szülésznőm elmondása szerint sokkal tovább hagynak vajúdni: előkészítés után elfolyt a vizem, az oxi ellenére a gép ugyan mutatta a fájásokat, de csak derékfájást éreztem, nem tágultam semmit, a nálam sürgősebbeket ugyan előre vették, de 8 óra várakozás után császároztak (volt olyan kismama, aki már 14 órája ott volt és csak nézegették, aztán éjjel őt is megcsászározták). A szülésznőm végig velem volt, rendezte a köldökzsinór dolgait, a dokim a szabadsága ellenére minden nap bejött és 1 ágyas szobába rakott. A szülésznő segíteni tud, de érdemben döntést nem hozhat.
2012. okt. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fogadj szülésznőt.Nálam úgy volt hogy a tarifa 20-40 000 ahogy érzem.Ha császár lett volna és nem tud érdemben segíteni akkor kapott volna egy ajándékkosarat és ennyi.
2012. okt. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!