Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyit várhatok el a férjemtő...

Mennyit várhatok el a férjemtől otthon szülés után, miben segítsen? Úgy érzem, teljesen egyedül vagyok és kezdek nagyon fáradni.

Figyelt kérdés
Szüleim 300km-re laknak, az első két hétben anyukám segített,anyósom is segít, ha eljön, hetente, kéthetente, de a férjem, aki nap mint nap velünk van nem hajlandó sokmindenben részt venni. Azt mondja, ezért kapom a tgyást... 5hetes a babám, az első perctől én vásárolok be, főzni nem főzök, mert rendelem az ebédem, de sokszor megenni sincs időm, van úgy, hogy alig tudok enni, ezáltal a tejem is apad.. 1szer2szer már elvitte a kislányunkat a férjem sétálni, és a fürdetésnél segít, és ezzel ennyi. Kértem, hogy terítsen ki, vagy seperjen össze, porszívózzon fel, mosson fel, de semmi. Egyre később is jön haza, és kezdem azt hinni, ezért, h ne is kelljen itthon lenni. Rendszeretőek vagyunk, de ez mostanában nekem egyedül a kicsilány mellett nem megy. Most ő mindennél fontosabb nekem. Kiváncsi lennék, nektek mennyit segítenek, segítettek! Írjatok, hátha nyerek valami ötletet, vagy kis bizalmat önmagam felé, mert kezdek elveszni.. Köszönöm
2008. máj. 21. 21:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a párom mindenben segít.Nah jó,a szoptatás az én dolgom.

De a baba megfoganása előtt is sokat segített itthon.Igaz én azzal kezdtem az összeköltözésünkkor,hogy az ebéden én is meg tudom enni,meg élvezni a tisztságot,de egyedül nem mindig van rá időm.Megértette,ha azt szeretné,hogy minden rendben menjen neki is be kell segítenie a házimunkába,hiszen én is dolgozok.De azt ne várd el,hogy egyik pillanatról a másikra forduljon az élete.

Próbálj meg a kétségeidről vele is beszélni.Mert mi itt mondhatjuk,hogy mi a helyzet,de az rajtatok nem segít.

2008. máj. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia, az én párom is mondott hasonlót, de elmagyaráztam neki, hogy egy pici mellett, az az első hogy a babót ellátom, a háztartásból annyit, amennyit tudok, ha nagyobb rendet akar segítsen, ez működik is. A következőket tudom javasolni, csak annyit csinálj ami nem fárasztó, ne törődj azzal ha egyszer-egyszer szalad a konyha, amikor a szüleid vagy az anyósod nálatok van egy órácskára menjetek el a férjeddel kettesben valahova(étterem, kávézó) és beszélj vele kérdezd meg zavarja e valami(az enyémet zavarta hogy szopinál nem tud segíteni ezért akkor mindig magamra hagyott, fürdetésnél úgyszintén, a fürdetésbe szép fokozatosan bevontam, a szopinál meg beszélgetést kezdeményezek és elmondhatja a napi nyűgeit), találjatok ki egy napirendet, amibe belefér egy kis idő arra, hogy egyél, elovass egy magazint, vagy megnézd a kedvenc műsorod, én kerek-perec megmondtam neki, hogy a tényeket szeretném megnézni, meg utána lefürödni, most már könnyebb mert a picur hat hós és szépen eljátszik egyedül is. Elárulom az én párom azt is el akarta várni, hogy az egész napos babázás házimunka után még fitten teljesítsek az ágyban is, ezt úgy oldottuk meg hogy ha reggel, hajnalban a baba felkel és szopizott, de nem alszik vissza, egyik nap én másik nap a párom marad fenn vele, nagyon jól tud esni plusz egy-két óra alvás.

És ne aggódj, két, három hónap múlva biztos bátrabban babusgatja a picit(lehet nem meri megfogni?, vagy ahogy a párom mondta anno, nem tud mit kezdeni vele?).

2008. máj. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát őszintén sajnállak a férjed miatt.

Én a 3-ik babámat várom,már csak 1 hónapunk van vissza.

Én megmondom őszintén,hogy nálam senki nem volt segíteni egyik gyereknél sem,mert én nem akartam.Főztem,mostam takarítottam ahogy máskor.Pedig a második gyerek után nagyon rosszul voltam,császároztak vele sajna,és nagyon nehezen épültem fel.De én még az első fürdetéseknél is elküldtem mindenkit,mert magam akartam csinálni,és azóta is így van ez.Nálunk meg emiatt volt hiszti állandóan anyósék felöl,hogy nem akartam,hogy itt intézkedjenek.Mitől vagy ennyire fáradt?Rosszul érzed magad?Vagy kicsi fáraszt le ennyire?Azért a férjed segíthetne,ha igényled,nem szép dolog ez tőle.Nem mondom,hogy én nem vagyok fáradt,főleg így a 8-ik hónap végén,ráadásul a kisebbik gyerkőc 2 éves múlt,tehát nem lehet mellette unatkozni.De természetes,hogy te most a babáddal vagy elfoglalva.Ne ess kétségbe,gondolom első baba,ilyenkor nagy a káosz legtöbb kismama körül.

Majd kialakítatok egy rendszert,ami mindenkinek jó,és akkor könnyebb lesz hidd el.Hát a férjeddel kapcsolatban sajnos nem tudok mit mondani,ha velem ezt tenné az enyém,mikor szükségem van rá mehetne a francba.(ne haragudj ezért,nem akarlak bántani,sőt nagyon sajnálom,hogy ilyen férfiak vannak)

Ha lenne kedved kismamikkal beszélgetni,keress rá a babamamatudakozóra,a csevegőbe a 2008-ban született babáknál nagyon jó kis társaság van.

Nem idegeskedj,és egyél rendesen,mert tényleg elapad a tejed.Én tudom,hogy az idegeskedés teljesen tönkreteszi az embert lelkileg,és fizikailag is,sajnos én anyósomék miatt voltam ideges sokáig.Volt idő,hogy olyan rosszul éreztem magam,hogy még élni sem volt kedvem,csak a gyerekeim,meg a férjem miatt szedtem össze magam.

Jaj,mégegyszer nagyon sajnálom,hogy pont az az ember nem támogat téged,akinek kellene,,sőt a kötelessége lenne,akivel az életedet tervezted leélni.

Kívánom,hogy mielőbb össze tudd szedni magad,és alakuljanak jól a dolgaitok.

Minden jót nektek,üdv

2008. máj. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz dolog ez, egyrészt a férjeknek nehezebb feldolgozni, hogy már nem csak rájuk jut a figyelem, sőt! A kisbabával is sokuk csak akkor találja meg a hangot, ha már nagyobbak. Ezek miatt nem erőltetném a dolgot, viszont próbálnék a férjemre is külön figyelmet szentelni, hogy jól érezze magát otthon. Nyilván, ha egy zsörtölődő, fáradt nő várja otthon, nem szívesen tölti az idejét ilyen hangulatban.

Másrészt, neked is van jogod pihenni, új erőre kapni. Sztem sok újdonsült apa nem tudja, mennyi időt jelent egy pár hetes kisbabával foglalkozni, és mennyi erőt! A szoptatás maga felér egy fizikai munkavégzéssel, hiszen többletkalóriát jelent az előállítása! Csúnya mondat, hogy ezért kapod a tgyást... ha ez munka, akkor jár munkaszünet is, nem? Ha megkapja a párod a neki járó figylmet, vajon ő is megadja neked,a mire szükséged van? És nem feltétlen a házimunkára gondolok, az megvár, egyszer csak utoléred magad.

Menj el fodrászhoz, vagy venni magadnak új ruhát, vagy ami jólesik, két szopi közt, addig legyen ő otthon, hátha ez idő alatt jobban megismerkednek egymással ;)

2008. máj. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy jópofa írás, hátha erőt merítesz belőle :)

[link]


(Én írtam ez előző hszt-is)

2008. máj. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, ha nekem olyat mondana a férjem, hogy azért vagyok otthon és gondozom a saját közös gyerekünk, hogy mindent csak én csináljak és ráadásul ezért még a kormánnyal el is tartatom magam és kapom a tégyást elég keményen elgondolkodnék, hogy szülő-fejő gépnek és háztartási cselédnek tart-e úgy, hogy ő egy buznyákot sem hajlandó érte fizetni ( ha már ő hozta szóba a pénzt) és tenni se hajlandó semmit, csak a 8 órás munkája után a többi 16 szabad órát élvezni. Nem tudom, h mi van az ilyen hímeknek a fejében. Talán a hímsovinizmus beszél belőlük, h a nők azért születtek a világra, h az ő génjeiket továbbvigyék és őket köberretkezzék és még éjjel kész-séggel is álljanak sexulális játékszerként rendelkezésre. Ha meg nem ilyen vagy, akkor lelkifurit keltenek benned es nem jönnek haza időben, h gondolkozhass, h most más nőhöz ment-e, mert nem tetszik a fogának, h neki a kemény 8 óra után bármit is csinálnia kell a háztartásban, segíteni a párjának, a babával foglalkozni. Sztem az egy felnőtt férfinál nem kifogás, h jaj megijedek attól h hetente 2x mosogatnom kell,1x g porszívozzak. Nagy dolog! Ettől aki kikészül, mi várható tőle bajban, vészhelyzetben? Hazaszalad anyuci szoknyája alá mint a bölcsisek?...Nem értem az ilyen lealázó, szűklátókörű embereket, akik ilyesmikkel vagdalkoznak, nagyon felháborít! Sajnálom, h kifakadtam, igaziból ez nem is Neked szólt, csak az utóbbi napokban túl sok ilyet hallok és megrugdosnám némely pasi agyát, ha tudnám, h ettől észre tér...de, hát, mint tudjuk a nők alázásával csak a saját kisebbségi komplexusukat gyógyítani próbálják és elérni azt, h rendben legyen körülöttük minden a saját tunya, lustaságuk ellenére...Sztem a párjainknak mindenben segíteni kell ha másként nem, hát kérésre. Beszélj vele, csak az segíthet. :o((
2008. máj. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia!Nagyon sajnálak,de a férjedet le kellene ültetni és megbeszélni a problémát.Ha igazán szeret megérti és lehet ,hogy többet kellene foglalkoznod veleis mert azt hiszi,hogy ki van rekesztve.Én mindent a férjemmel csináltam mikor elmentek a látogatók,vendégek mig fürdettem a nagyobbik gyermekemet ő addig pl:elmosogatott.Probáld meg figyelj a férjedre megéri egy család vagytok!Sok sikert!
2008. máj. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igaz nekem még van 1.5hónapom a szülésig,első babával,de itthon vagyok és én is megkaptam már,hogy ő keresi a pénzt stb...és én is azért fogom kapni a gyedet,hogy itthon legyek.jelenleg táppénzt kapok ami egyenlő az éhhalálal és kb ennyi lesz a gyedem is kiegészítve a csal.pótlékkal.Hozzá kell tennem olyan szakmám van amivel többet hoztam eddig haza mint ő és kb 3*4szer többet mint a gyed,így nem lesz egyszerű.A lényeg,hogy nekem poén szinten próbálkozik ezzel a dumáva de tudod az a poén amit többször sütnek el,számomra már nem poén.És én megmondtam neki"szintén poénosan",hogy 2-3év nem hosszú idő és addig kóstolgat még két év után vissza megyek dolgozni és egyszer egyedül találja magát,mert viszem a fiát is.És ezt csak poénból mosolyogva,de tényleg komolyan mondtam,pedig nagyon szeretem a férjemet,de ami sok az sok..Amúgy nekem sem segít be,kivétel a főzés de mióta itthon vagyok csak hétvégén.Takarítást nem végez,bár nem bánt miatta ha elmaradott vagyok.mondjuk mi együtt járunk nőgyógyászhoz é s mióta visszarendel többször-ugye többe kerül így ,mert magán doki,azóta csendben van.Sőt az orvos gyógyszert írt fel,hogy ne görcsöljek annyit,hogy a baba bennt maradjon még és közölte feküdjek sokat.Na azóta csend van,de sztem ha nem a dokitól hanem tőlem hallotta volna nem vette volna komolyan.Ezzel csak azt akaom mondani,hogy sok apuka-apuka jelölt szerintem nem tudja elég komolyan venni ezt a dolgot,nem tudja feldolgozni,hogy avlójában min is megyünk mi végbe.Ő is úgy fél néha a hasamat megérinteni,mintha tojás lenne..pedig láttam már nem egy gyerekkel imádja őket.Csak szerintem nekik nehéz feldolgozni,hogy két pici sejtből lett egy emberke..Hát nem tudom,nem szép dolog a zsarolás de sztem ha ő munkahelynek nézi azt amit csinálsz,mondd neki azt de tenem tudsz változtatni a pozíciódon és a fizetéseden és ezt a gyerek neveléséért kapod,nem pedig,hogy au pair legyél egyben...akkor fogadjon melléd egy takaríctónőt heti egyszer aki besegít..valamivel te is kicsit zsarolj vissza,mert nem fog észhez térni.Egy nőnek pedig mindig a gyereke legyen az első!!!

Sok sikert ,remélem valamennyire jobbá fordul a helyzet:)33hetes kismama

2008. máj. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát ez kész röhej! Mért tesznek úgy a pasik, minhta ők fizetnék a táppénzt, gyest, gyedet stb-t? Ezek majd mind azért "járnak" nekünk, m előtte dolgoztunk es fizettük a járulékot és nem azért mert ők fizették helyettünk. Az meg aztán végképp fals, h azért ad az állam pénzt, h apucinak ne kelljen otthon semmit csinalni mikor hazamegy a munkájából amiért fizut kap. Utolsó beírónál pld a férj addig gondolom egy szót se szólt, amíg hoztad haza a több fizut mint ő...es gondolom te se mondtad neki akkoriban h ő csak egy eltartott melletted mert kevesebb a jövedelme....ezek az anyucika kedvencei pasik elég gyermetekeg...
2008. máj. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudjátok mi a kész röhej?

Hogy egyes nők szerint még a pasikat is pátyolgatni kellene egy frissen szült anyukának,hogy nehogy kirekesztve érezze magát a szerencsétlen.Könyörgöm gyerek szegényke?Vagy netán gyengeelmélyű???

Vagy van tényleg valós ok arra,hogy gyagyásként kell kezelni?Ugráljon ő az előtt a nő előtt,aki gyereket szült neki,a gatyáját mossa,eteti,stb...lesse ő a kívánságait.

Én megmondom őszintén,hogy szerencsémre intelligens éppeszű emberhez mentem feleségül,(másodjára,és tudom,hogy milyen egy dilis,egoista emberrel élni)és ilyen gondjaink nem voltak,mert leültünk mindent megbeszélni.Vegye ki a részét a munkából otthon is,meg a gyerek körüli teendőkből is,és akkor majd nem ér rá unatkozni,nem érzi magányosnak magát szegényke.Az meg,hogy válaszul hisztiből későn jár haza,hát hozzám a második alkalom után nem kéne egyáltalán hazajönnie.

2008. máj. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!