Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A baba a pocakban mit érez...

A baba a pocakban mit érez mikor az anyukája vajúdik vele? Tényleg a "stressztől" kakál bele némelyik baba a magzatvízbe?

Figyelt kérdés

2012. nov. 1. 23:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekik is fájdalmas a vajúdás, érzik a méhösszehúzódásokat. Nekem végig nézték a szívhangot vajúdás alatt, mert már kakis volt a víz és minden összehúzódásnál lassult. Persze nem volt semmi gond szerencsère. Meg gondolj bele, mennyire összenyomhatja a szűk szülőcsatorns, hogy még a kis buksijuk is csúcsos lesz.
2012. nov. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A magzat akkor kakál a magzatvízbe ha kevés oxigénhez jut. Ilyenkor fokozottan figyelik a magzat állapotát a vajúdás alatt.
2012. nov. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A stress kell a babanak attol erik meg a tudeje veglegessen a mehen kivuli eletre.

A babak stresszre vannak teremtve ugy hogy van annyi oxigen tartalek egy egeszseges lepenyben hogy a fajasok alatt egy perce a baba keringeset el tudja latni.

Olyan erzes a babanak a fajas mintha te viz ala merulnel 3-5 percenket egy prcre semmi furcsa nincs benne elettani folyamat.

A fajasok es baba is tudja mi a dolga.

Mas eset ha a szulesbe beleszol a tudomany es inditanak es repesztenek es oxyt adnak abban mar semmi eletttani dolog nincs

A babara tul sok fajas juthat es a placenta nem tud ujra feltoltodni oxygen dus verrel igy nem tudja a babat a fajasok alatt oxygennel elllatni.

Ettol a baba rovid o2 hianyt kaphat ami meg nem gond mert a baba teste szivhangja tudja ezt kompenzalni.

A gond akkor van ha ez az allapot sokaig tart orakig ilyenkor a baba idegrendszere o2 hiany miatt elkezd maskent mukodni pl ellazitja a vegbel zaroizmat eredmeny mekonium.

Van mikor a terhesseg alatt is fellep egy rovid akut nagy o2 hiany (nem tudjuk mitol) es a baba fajasok nelkul is magzatvizbe kakil.

Ez volt a tudomanyos magyarazata a dolognak.

Ne aggodj minden jol ki van talalva.

2012. nov. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nekem sajnos indított szülésem volt,burokrepesztés,oxitocin. A vége sajnos császár,18óra után! A magzatvíz kakás volt......

2012. nov. 2. 16:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem magzatvíz szivárgással indult, fájások nélkül. Így oxitocint kaptam, amit a baba nem jól viselt. Amikor nekem fájásom volt, a pici szíve lelassult, így nekem is császár lett a vége. Akkor derült ki, hogy bekakilt, de valószínűleg csak a végén, mert utána 3 napig vért vettek tőle és vizsgálták, de nem találtak semmit.
2012. nov. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!