Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valaki szült már közületek...

Valaki szült már közületek Miskolcon fogadott orvos nélkül?

Figyelt kérdés
Az első két gyermekemet fogadott orvosnál szültem a Semmelweisben. Most 6 hetes terhes vagyok, de jelenleg nincs pénzünk magánrendelésre, fogadott orvosra. Nem tudom, hova forduljak terhesgondozásra. Attól félek, ha nincs orvosom, akkor csak dobálnak össze-vissza. A megyei kórháztól meg különösen tartok. Szeretném, ha írnának azok a kismamák, akik szültek fogadott orvos nélkül, nem jártak magánrendelésre, milyen tapasztalataik vannak. Segítene a döntésben, hova forduljak.

2012. nov. 4. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, még nem szültem. De most voltam bent egy hetet a Semmelweisben fenyegető koraszülés miatt, és bár van fogadott orvosom, éppen szabadságon volt. Senki rám sem bagózott, meg sem vizsgáltak, reggel megkérdezték, hogy hogy vagyok és ennyi, tartottak bent egy idő után tök fölöslegesen. A két szobatársamnak naponta többször jött be az orvosa érdeklődni, vizsgálatokat kért stb. Én egy hét után, már sírtam, hogy valaki nézzen már meg legalább mielőtt bent tartanak még egy hétre... megelégeltem, felhívtam az orvosom, bejött, megvizsgált és hazaengedett. Ekkor lettem biztos abban, hogy sajnos én nem fogok orvos nélkül szülni, az biztos (pedig eddig vaciláltunk).
2012. nov. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Több ezren szültek már fogadott orvos nélkül.


Nekünk 1. baba, kb. 3 hét múlva szülök és nincs pénzünk magánorvosra.

Az SZTK-s ellátásról nem tudok nyilatkozni, ugyanis a dokit csak addig látom, míg kiadja a vérvételes beutalókat.

Eddig a 37 hét alatt soha meg nem vizsgált.


A szüléstől mégsem tartok, ha egyedül lennék is kibújik az a gyerek, ha meg baj van, biztos lesz segítségem, hiába ügyeletes doki.

Nekem nem kell, hogy naponta bájologjon az ágyamnál, csak lássanak el normálisan, mikor tényleg szükség van rá.


A terhesgondozást pedig nem te választod, oda és ahhoz a dokihoz kell járnod, ahová körzetileg tartozol.

Vagy ha peched van és a város olyan területén laksz, mint pl. én, akkor még terhesgondozásra sem kell járnod, csak védőnőhöz.

Na ez a szuper ellátás a TB-nkért...

2012. nov. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én 4 hete szültem fogadott orvos nélkül a Semmelweisben.

Első gyermekem a megyeiben született fogadott orvossal 13 óra vajúdás után császárral mert túl fent volt stb.

A második gyermekem szintén túl fent volt, mégis a dokinak aki ügyeletes volt (Hollósy doktor úr) sikerült addig piszkálnia még szépen beillesztette és sikerült simán megszülnöm 5 óra alatt.Hozzáteszem 3 fájásra kint volt.Mindenki nagyon kedves volt velem, a doktor úr is és a szülésznő is.Hálás vagyok nekik nagyon jó munkát végeztek.Pedig nagyon meg voltam ijedve én is hogy mi lesz mert nincs dokim.Igaz a férjem is velem volt.De a doki teljesen normális volt mindent magyarázott stb.

Amikor már lekerültem a szobába az ott dolgozó nővérek is nagyon segítőkészek voltak, 2 napig fel se kelhettem segítség nélkül a vérszegénységem miatt de ők jöttek folyton szó nélkül segíteni.A doktor úr is többször bejött érdeklődni hogy vagyok mikor szeretnék haza menni és korrektül haza is engedett a vizsgálat után.A csecsemős nővérek is aranyosak és segítőkészek voltak.Pedig nem először szültem mégis megmutatta hogyan fejjem kézzel a tejcsit stb..

Annyi hátránya van hogy nincs fogadott dokid hogy a terhesség alatt csak akkor vizsgálnak meg ha kéred vagy a védőnőd kéri papíron.Én a vasgyári sztk-ba jártam, ha Hollósy doki volt akkor mindíg rendes, kedves volt és figyelmes, néha csinált ultrahangot, de a többi doki nem figyel rád.Vagyis ha valami aggaszt akkor nincs aki figyeljen rátok...Remélem tudtam segíteni.

2012. nov. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Most még jobban megijedtem, mert én elsősorban az sztk-rendelésre szeretnék járni, hogy ne kelljen minden uh után fizetni 7-8 ezret. De akkor így úgy látom, hogy nem kapom meg a megfelelő ellátást, mert mi van, ha valami gond van, és senki nem vesz észre semmit...
2012. nov. 5. 07:33
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nagyon nagy rémhírek, hogy minden uh után 7-8 ezer ft-ot kell fizetni! Egyáltalán nem így van. Magán dokit már korántsem csak a tehetősek engedhetik meg maguknak, sőt! Én diák vagyok, a párom sem keres sokat, mégis megtehetjük, pedig előtte én is azt hittem, hogy ez ilyen kiváltságos dolog. Őszintén, ma már nem értem, hogy miért mondja valaki, hogy "nem engedhetem meg magamnak", akinek pár hónap múlva egy gyereket kell ellátnia, ami kb. 10x annyiba fog kerülni. Csak jó, nem pénzéhes orvost kell találni.

Akkor elmondom: 31 hetes terhes vagyok és eddig 3x adtunk 7000 Ft-ot az orvosomnak összesen (és a következő 3 hétre megint nem hívott magához). Szóval össz. 21.000 Ft-unkba került 8 hónap alatt az, hogy fantasztikus körülmények között, várakozás nélkül megfelelő ellátást kapjunk a legkorszerűbb gépekkel, odafigyeléssel, úgy, hogy emberszáma vesznek, az orvosomat bármikor felhívhatom, számíthatok rá, ismer, nemcsak egy sorszám vagyok, hanem tudja a dolgaimat, minden nagyon alaposan elmagyaráz stb. Osszuk el, hogy ez havonta mennyi, és komolyan kérdezem, hogy aki ennyit nem tud kifizetni, az hogy vállal be gyereket?Amúgy azért csak ennyi, mert jó fej az orvos, és eddig össz. 3x hívott a magánrendelőjébe, uh.-ra mindig a kórházba hív, ahol nem kell fizetni (de ahol ugyanúgy soron kívül fogad), és ugyanúgy meg is néz minden papírommal együtt. Továbbá elvállalta az sztk-s terhesgondozásom is, hogy ne kelljen külön védőnőhöz is rohangásznom. Ezért szintén nem két pénzt, de 2 hetente megnéz, nyomon követi az eredményeimet, a súlygyarapodást, vérnyomást,mindent és ez alapján ad tanácsokat. Szóval szerintem ez nem kifogás, hogy "nem engedhetem meg magunknak." Mindegy, ez az én véleményem. Nekem durván 2700 Ft/ hó-t megér az, hogy valaki így foglalkozik velünk, és Isten ne adja bármi gond van (ami most volt is előző héten), valaki képben van rólunk és pontosan tudja, hogy mit kell tenni!

2012. nov. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó: ki az orvosod?


Mert ilyen orvosról még nem hallottam itt Miskolcon, de jó lenne egy tipp, mert hamarosan szülök én is.

2012. nov. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
írtam privátban
2012. nov. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ha nincs fogadott orvosod, akkor nem hiszem, hogy tudsz dönteni, hol szülsz, illetve hova jársz terhesgondozásra. Ha miskolci vagy, akkor a Semmelweisben szülsz (kivéve koraszülés, súlyosabb anyai betegség) és a Semmelweisbe, vagy a diósgyőri SZTK-ba mész terhesgondozásra. Ha Miskolc környéki vagy, akkor a megyeiben szülsz és oda is jársz terhesgondozásra. Szerintem először a védőnődet keresd meg, Ő majd tájékoztat és elküld mindenhova.


Nem tudom a megyei esetében mitől tartasz, de én ott szültem augusztusban. Azon kívül, hogy eléggé lepukkant, szakmailag és emberileg nem volt gondom senkivel, pedig a terhességem nem kis részét bennt töltöttem. Igaz nekem volt fogadott orvosom, de rajta kívül sem tudnék senkire rosszat mondani (kivéve a csecsemősök).

2012. nov. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös válaszoló, én is szeretném tudni, ki az orvosod, mert ilyen orvossal én sem találkoztam. Az én történetem az, hogy két gyereket szültem fogadott orvosnál, magánrendelésre járva, minden alkalommal fizetni kellett. Ráadásul a másodiknál úgy jártam, hogy az orvosom nem jött be a szülésre, mert éppen nyaralt, és átadta a szülést másnak. Erre mondta a férjem, hogy minek fizetünk egy orvosnak, ha be sem jön... Nem anyagi gond, hogy kifizessem a magánrendelést, hanem sajnálom, mert azt a pénzt a gyerekeimre is költhetném. De amit te írsz, az úgy tényleg nagyon jó, ha van ilyen orvos, szeretnék én is ilyet választani. Egy másik kérdésre válaszolva, a megyeitől meg azért félek, mert volt pár éve nőgyógyászati műtétem ott, és csak rosszat tapasztaltam! Szülni mind a kétszer a Semmelweisben szültem, az a kórház szuper, de mivel vidéki vagyok, tényleg csak akkor mehetek oda, ha orvosom is onnan lesz.
2012. nov. 5. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!