Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik több órát (pl: 24 órát)...

Akik több órát (pl: 24 órát) vajúdtak. Nekik milyen a vajúdás? Arra vagyok kiváncsi hogy hány percesek a fájások hogy ilyen sokáig tart? Leirnátok a szakaszait a szüléseteknek?

Figyelt kérdés
2009. aug. 12. 12:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem este 10 körül kezdődött 10 percesekkel, ez nagyon sokáig tartott, mert reggel 6kor mikor indultam a kórházba még mindig 10 perces volt. Aztán késő délelőtt (nem emlékszem pontosan) 5 percesek, végül délután 2 körül az 1-2 percesek jöttek, azok már a tolófájások voltak. Végül császárral szültem mert beszorult a szülőcsatornába, 15:32kor.
2009. aug. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia

23 orat vajudtam.

Eleinte olyan volt mintha kicsit erosebb menstruacios gorcsok lennenek. Akkor meg azt mondtam ezt siman kibirom :) na de aztan bekemenyitett, ket es fel oran keresztul olyan eros fajasaim voltak, hogy azt hitte,m lebontom a korhazat :) akkor megvizsgaltak, es mondtak hogy semmit nem tagultam, igy valaszthatok, epidural es inditas, vagy sima fajdalomcsillap[ito kozt...na en az inditot kertem. amikor bekotottek az epiduralt ISTENI volt. feludules, tudtam pihenni is egy kicsit, am nehany ora mulva kialakult az un. ablak szindroma, ami annyit tesz, hogy egy 5*5cm heleyn nem hat a fajdalomcsillapito, es az indito altal eloidezett hatalmas fajasokat ereztem...na akkor ismet veszelybe kerult a korhaz fala...olyan fajdalmaim voltak, hogy potyogtak a konnyeim, nem kaptam levegot, panikrohamom lett...nem vagyok hisztis, jol bizom a fajdalmat...na de az leirhatatlan volt. addig amig elokeritettek az orvost kaptam gazt...de nem ereztem a hatasat...aztan a doki adott egy nagy adag fajdalom csillapitot, attol jobb lett.ejfelkor kezdthettem tolni, 2 ora 48 perc alatt lett meg a fiam...szoval nekem nem volt mint itt sokaknak hogy harom nyomas alatt megvolt a gyerek...en ugy nyomtam mint a gep...es a fiam csak nem akart jonni. Nagyon nehez szulesem volt, de megerte, mert ez egy kis csoda.

2009. aug. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Gratulálok mindkettőtöknek! Nem semmi lehetett kibírni ilyen sok órán keresztül ezeket a fájdalmakat.
2009. aug. 12. 12:28
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálam hajnali egykor kezdődött rendszertelen fájásokkal. 5-re 5 percesek lettek, fél 7-kor értünk a kórházba. 5 perces fájások maradtak, de nem tágultam semmit, így délután 4-kor kaptam oxytocint, amitől sokkal erősebbek lettek a fájások plusz kaptam még infúziót és oxigént, 5-kor burkot repesztettek, kiderült, hogy enyhén meconiumos a magzatvíz, de a baba szívhangja végig jó volt. 6 után már kitágultam annyira, hogy beköthették az EDA-t. Késő estére már kitágultam annyira, hogy jöhetett volna a baba, de nem akart elindulni kifelé. Én viszont elkezdtem belázasodni, így fél 12-kor elvittek császározni. Végül éjfél előtt 10 perccel született meg császárral. Kiderült, hogy magas-egyenes állásban volt, tehát arccal kifelé, ezért nem tudott megszületni.
2009. aug. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A te sztorid is durva. Gratula!
2009. aug. 12. 12:36
 6/12 Nikcsi ***** válasza:

Szia!


Nalam hajnali 2-kor kezdodtek 20 percesekkel, majd reggel 10 percesek lettek. Akkor felhivtam a korhazat, mivel elso baba volt es csak 15 percre laktunk es meg a magzatviz sem folyt el azt mondtak varjak az 5 percesekre, vagy ha mar nem birom a fajdalmat akkor menjek be. Elkuldtem paromat dolgozni, hogy majd telefonalok. :) 5-kor mar nem birtam 5 es 7 perces fajasaim voltak, felhivtam parom hogy gyere haza, megyunk szulni. Este 6-kor ertunk be korhazba, 5 cm-re voltam kitagulva. Akkor azt mondta a szuleszno ha igy haladunk hajnali 1-re meglesz. Kaptam gazt, kesobb egy fajdalomcsillapito injekciot, EDA-t nem kertem. Az injekcio hatott, meg aludtam is egy keveset. Ejfelkor meg mindig csak 8 cm voltam, ezert kaptam oxitocint, aztan burkot repesztettek. Hajnalban jottek a tolofajasok, de meg nem tunt el a mehszaj, megallt 9 cm-nel. Kezzel rasegitettek, addig nem volt szabad nyomnom. Akkor mar borzaszto faradt voltam es nagyon fajt a kitolas is, ami szinten elhuzodott, majdnem 2 orara. Vegul reggel negyed 8-kor szuletett meg a fiam, gatmetszes nelkul, termeszetes uton. Igy majdhogynem 30 orasra sikerult a vajudasom. Nem volt konnyu, de megerte, erdekes modon nagyon fitt voltam szules utan. :) Most varom a masodikat remelem legalabb egy 10 oraval rovidebb lesz, mar azert is halas lennek. :)


Sok sikert neked!

2009. aug. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem hajnali 3 kor jött az elsö.óránként 6 ig.Majd 15 percesek az még ok volt.Majd 10 percesekkel bementünk a kórházba 11 kor.Ott azt mondta a szülésznö,még semmi tágulás sincsen ha úgy gondolom,hazamehetek.Hát mentem is.Maradtak10 percesek.Majd kicsit lefeküdtem e´s akkor visszaállt 15 percesre.A fe´rjemmel elmentünk sétálni,majd este 6 tól beindult rendesen.Ismét 10 percesek,majd 22 töl 6-7 percre.Èjfélkor már 5 percesek voltak,azok már nagyon fájtak így bementünk a kórházba.Akko voltam 1 újnyira nyitva.Elküldtek lépcsözni.Akkor ma´r nagyon fájt.Kaptam beöntést,majd lefeküdtem az ágyra mert úgy jobb volt.Kipróbáltam a kádat nem segített,pokoli volt.Nem tágultam egyáltalán,ezért kaptam 2 infúziót is.Akkor már nagyon erös fája´saim voltak,nem akartam EDAt.Pedig akkor ma´r a doki is mondta.Elment az éjszaka,és a délelött pokolifájásokkal.Délután burkot repesztett a doki.Megsem éreztem,csak aztmhogy folyik a víz.Végül 2 percesek jötttek nagyon erösek,de sajna akkor sem tágultam csak 4 újjnyira.A dkim mondta ha nem javul császározni kell.13 órakko kértem EDAt mert nem bírtam tovább.Na onnantól mintha a menyországban lettem volna.Szépe kitágultam fájdalom mentesen,a lányom megszületett 19.23 kor egészse´gesen 3620grammal,és 51 cm.

Most úton a kistesó,de azt tudom,hogy EDAt fogok kérni.Bízom benne,hogy könnyebb lessz mint a la´nyom.

Bocsi,hogy hosszúra sikerült a mondókám.

2009. aug. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Könnyű és gyors szülést kívánok Nektek!
2009. aug. 12. 13:17
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én az elsővel 26 órát vajúdtam (kedden éjjel kezdődött, és csüt. hajnalban 4:44kor született), ebből az utolsó 6,5 óra volt durva, mert azok olyan erőteljesek voltak, hogy amikor az első ilyen "igazi" fájás megvolt, tudtam, hogy most már biztos szülök, mert előtte rendszertelen volt, és hol erősebb, hol gyengébb, de aludni, enni vagy pihenni nem nagyon tudtam. Hála a nagyszerű szülésznőmnek, telefonon navigált, hogy mit és hogy csináljak, így csak az utolsó négy órát töltöttük a kórházban, ezek sajnos végig kétpercesek voltak. Hiába voltam kitágulva, a baba feje nem akart átférni, így a végén, amikor kezdett lelassulni a szívverése, a dokim mondta, hogy akkor azonnal ki kell jönnie. Így kaptam oxitocint, volt sürgősségi gátmetszés (amit eredetileg el szerettem volna kerülni), és egy határozott nyomás felülről a pocimra, így két fájásra kint volt. Gyönyörő kislány, sajnos a csecsemősök azonnal elvitték, kapott egy kis oxigént, de már de. 11-re teljesen jól volt. Fájdalomcsillapító valahogy eszembe se jutott közben, mert eredetileg úgy határoztam, hogy az nem lesz, és most a másodiknál sem tervezem, aki remélem ma éjjel kibukkan! :o) (És remélem, kicsit fürgébben is...)
2009. aug. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Miért készülsz 24órás vajúdásra???

Lelkileg fel kell készülni és agyban el kell dönteni hogy hamar meg lesz.Nekem első szülésem volt és 5és fél óra alatt megvolt.:)

2009. aug. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!