Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mik a tapasztalatok köldökzsin...

Mik a tapasztalatok köldökzsinórvér levételben és tárolásban?

Figyelt kérdés

Már csak pár hét van hátra a pici érkezéséig, és nem tudunk dönteni, hogy levetessük-e a köldökzsinórvért.

Ha valakinek van ezzel kapcsolatban bármilyen tapasztalata, megírná? Illetve azt is, hogy melyik szolgáltatót választotta és miért?

Köszönöm!


2009. aug. 17. 07:29
 1/6 anonim ***** válasza:

szia! Mi a Krio intézetet választottuk. Nem azért, mert a többi nem jó, csak nekünk ők azért is voltam szimpatikusak, mert nem erőszakoskodtak hetente, hogy vetessük le náluk. Amúgy nálunk a kórházban is a Sejtbank hirdet. És nekünk a Krio-nál az ár is kedvezőbb volt.


Nagyon sokáig hezitáltam, de aztán mellette döntöttünk, mert a pénz adott volt rá (bár nem vagyunk gazdagok, csak most volt rá) és meg akartam adni az esélyét, hogy ha úgy alakulna (NEM FOG!) akkor segíthet. A férjem rám bízta a döntést. Azt, hogy levetetjük, megbánni nem fogom, de lehet, hogy ha nem tenném, azt megbánnám!

38 hetes km

2009. aug. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Cordbloodcenter! Szlovák cég, éppen egy félórája beszéltem velük. Miután a futár elszállította a vért, bevizsgálják, egy hónap múlva tájékoztatnak az eredményről. Akkor eldöntheted, hogy megkötöd-e a szerződést, vagy sem, nem kell előre fizetni semmmit. Egyébként 200 ezer forint körüli összeg, + kb 7 ezer forint évente a tárolás. A legkorrektebb az összes közül, hidd el, mindegyiknek a körmére néztem!
2009. aug. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az elöttem szólóhoz csatlakoznék, hogy én áprilisban szültem és szintén azzal a céggel vetetettük le az őssejtet. Nagyon rendesek voltak. Találkoztam egy fiúval, átvettem a kis dobozt, írtunk egy átvételi elismervényt és amikor megszültem, a férjem hívta őket, hogy lehet jönni a "csomagért". Elvitték, bevizsgálták, és csak utána jött a számla. De addig is postán küldték a szerződést és mindenféle hasznos irományokat. És tényleg nem drágák a magyarországi árakhoz képest. Illetve attól is függ az ár, hogy mennyi vért tudnak levenni a köldökzsinorból.

Én csak ajánlani tudom Őket.

4,5 hónapos fiú anyukája

2009. aug. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, éppen a 2 cég között vacillálunk, de döntenünk kell hamarosan, hiszen közeleg az idő! Azt még hadd kérdezzem meg, hogy a Cord Blood C-nél hogy értendő az, hogy az ár függ a levett vér mennyiségétől?
2009. aug. 18. 14:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy az egyik ismerősömnek nagyon gyorsan kellett a császármetszést végrehajtani és az orvos csak nagyon kevés mennyiséget tudott levenni a köldökzsinorból. Valami komplikáció miatt.

Úgyhogy ezért fizettek kevesebbet. (de erre majd kérdezz rá, nem szeretnék hülyeséget írni.)

2009. aug. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy régi a kérdés, de ha még valaki olvassa, okuljon belőle. Az első gyerekemnél levetettük, mert apukám csontvelőrákban szenvedett, és félt, hogy a gyerek esetleg örökli, ezért ő ki is fizette. Mi nem tudtuk volna. A Zelion aztán összeveszett a vértároló központtal, így a levétel után 2 héttel kaptunk egy levelet, hogy a Zelion megszűnt, de azért a vért tárolják. Gondolhatjátok, hogy megijedtem. Az Egészségügyi Minisztériumtól kértem egy állásfoglalást, miszerint tényleg megvan a vér, és tényleg tárolják is. De azóta is hallottam pletykákat, hogy ezek az állományok már nincsenek meg.

Most várom a másodikat, és gondolkodtunk, hogy mi legyen. A Sejtbankot kerestem meg a kételyeimmel.

Íme néhány érdekes válaszuk:

- Mi van, hogy csődbe megy a cég? Mi lesz a vérrel?

- Elszállítjuk a Megrendelőhöz, vagy ahova kéri. (Remek, beteszem a hűtőszekrénybe.)

- Hol csinálnak Magyarországon műtétet a köldökzsínórvérrel?

- Pl. Szent László Kórház, meg még vagy 5 kórházat felsorolt. (Ez szemérmetlen hazugság, aput a László Kórházban kezelték, ők ilyennek nem foglalkoznak. Őssejtbeültetéssel igen, de nem köldökzsinórvérből.)

Utánaolvastam még egy kicsit a témának. Semmire sem jó.

Ellenérvek:

1. Európában sehol nem csinálnak vele műtétet, senki nem is tudja mit kéne vele kezdeni. Franciaországban és Olaszországban nincsenek is ilyen sejtbankok, tiltott és etikátlan a működésük.

2. A mennyiség 3-4 kg-s gyerek esetén 90-150 ml köldökzsinórvérből 25-35 ml őssejt kb 25 kg-s gyereknek elég. Felnőttnek nem.

3. Veleszületett betegségre nem jó.

4. Felnőtt korban is lehet őssejteket kinyerni a testből, májból, csontvelőből, jóval nagyobb mennyiséget.

5. A jelenlegi technológiával 20 évig lehet csak tárolni az őssejtet, utána megromlik.

Szóval mielőtt az ember ennyi pénzt kifizet érdemes utánanézni. Valóban kihasználják azt, hogy az ember a mai világban próbál mindent megadni a gyerekének. Még azt csodálom, hogy Magyarországon egyáltalán engedélyezik, mert egyértelműen szélhámosság. Lehet ábrándozni, hogy mi lesz az orvostudománnyal 20-30-50 év múlva, de jelenleg semmire sem jó. Aki mást állít, az hazudik.

2009. aug. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!