Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi lett volna, ha nem jön...

Mi lett volna, ha nem jön vagy később jön a tolófájás?

Figyelt kérdés

Nemrég szültem, azóta sokszor gondolok erre. Második tolófájásra kibújt a babám. Viszont az első és a második toló között sok idő telt el. Az orvos le is vett a ctg-ről, mondta, hogy "ezzel ne izgassunk senkit", gondolom csökkent a szívhang. Már nagyon nézett az orvos, a szülésznő, és már én is nagyon vártam, hogy mikor jön már az a tolófájás (nem tudom, mennyi idő telt el, ilyenkor nincs időérzék, de érzésre elég sok volt).

Végül jött a toló, megszületett a babám, egyből nem sírt fel, hanem pár másodperc múlva, addig a szülésznő masszírozgatta (bár ezt nem tudom, hogy szokott történni más babákkal más szülésnél). Az apgarja 10/10 lett, tehát sérülés nem történt, rendben volt a szülés.

Azóta sokszor eszembe jut, hogy mi van ilyenkor, ha nem jön a következő tolófájás? Akkor hogyan születik meg a baba? Baja lesz, ilyenkor van az oxigénhiányos állapot? Vagy gyorsan császár ilyenkor?


2012. nov. 29. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Oxitocint nyomnak be villám gyorsan. Császár ilyenkor már nem lehetséges.
2012. nov. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oxitocin jött folyamatosan vagy megemelték volna az adagot?
2012. nov. 29. 09:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, akkor lehet hogy ez lett volna.


Én az első szülésemnél jártam úgy, hogy lelassult kitolás közben a baba szívhangja. És bár nekem voltak fájásaim, nem bírtam kinyomni.

Sürgősségi gátmetszést csinált a doki, bekötötte az oxit (nekem addig nem volt) és nyomott egyet a pocakra, így két fájásra kint volt a picim.


Amúgy megkérdezhetem, hogy Neked magától indult a szülésed vagy indították?

2012. nov. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
En tolofajas nelkul szultem. Inditott szulesem volt, minden mestersegesen tortent, azota sem tudtam magam tultenni ezen. Ugy tortent, h a fiam szivhangja leesett, tehat tudtam, h most ki kell nyomnom, de csak a sima fajasaim voltak. Ha jon fajas, ami nem tolo, akkor brutal eros nyomassal kijon a baba, legalabbis a fiam kibujt. En ugy voltam vele, h a picur erdekeben minden eromre szukseg lesz es 4 nyomasra kint is volt :-)
2012. nov. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem minden zajlott rendesen, magától indult be a szülés, szépen erősödött és sűrűsödött minden fájásom.

A nyákdugó kézi vizsgálatkor "távozott", magzatburok nem repedt meg. A végére beért az orvos, leváltotta a szülésznőt és burkot repesztett.

Körülbelül ezzel a mozdulattal elmúlt minden fájásom, még a sima is, nemhogy toló fájás.

Próbáltak 3 helyre oxitocint beszúrni, de sorra durrant szét minden vénám, így az nem sikerült. Gátmetszést is csinált.

Kb. 20 perc telt el, mire szóltam a dokinak, hogy már totál nem érzek semmit, mint egy ebéd utáni pihenőn lettem volna, hiába várom a tolófájást, a sima is elmúlt. Ekkor odajött, hogy ha úgy gondolom nyomjak, kétszer próbáltam, de a semmire, semmi volt az eredmény. Ekkor belekönyökölt és tenyerelt a hasamba és kinyomta a gyereket. Semmi baja nem lett. Azóta egészséges nagyfiú (13 éves)! :) Most megint babát várok... 11 hkm.

2012. nov. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy örökkévalóság volt a kitolási szak...persze ahogy írtad, időérzék nulla ilyenkor.

Nekem a dokim gyakorlatilag kinyomta belőlem a lánykámat, anélkül nem tudom mi lett volna... De szerencsére minden jól alakult, pedig nekem sem sírt fel, amíg ki nem takarították a légútjait, meg is kérdeztem, hogy miért nem sír, de pár másodperc múlva felsírt, és 10/10 lett neki is a apgarja. De utána sokat agyaltam rajta, hogy ugye nem lett baja ettől... De azóta már 8 hónapos eleven nagylány :)


Ilyen esetben van kinyomják a babát, ha olyan pozícióban van, vagy vákuum vagy fogó...ilyenkor már császárt nem lehet...

2012. nov. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Indított szülésem volt.

Köszi a válaszokat!

2012. nov. 30. 10:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Gondoltam hogy indították. Tipikusan annak tűnt... :o(


Na lényeg, hogy jól vagytok mindketten!

1-3

2012. nov. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!