Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Felek a sajat babamtol?...

Felek a sajat babamtol? Depresszio vagy megorultem?

Figyelt kérdés

a tortenetem nagyon hosszu, megprobalom leirni amire emlekszem belole.

terhessegem 9 honapja atlagosan telt el, semmi baj nem volt ugy. aztan 40+4 re 3 mehnyak tagitassal megindultak a fajasok. de mar szules elott 1-2 hettel sem tudtam aludni szinte csak 2-3 orakat naponta.

a szules olyan volt amilyen volt, ez most nem arrol akarom , hogy szoljon. lenyeg az h nem volt gond ott sem. aztan jottek a gondok. a baba nem szopott , majd zoldet hanyt. egybol el is vittek tolem. felvittek a koraszulott osztalyra , antibiotikumra meg infiziora tettek egybol.

2 napig bent fekudtem a korhazban meg aztan haza jottem , innen jartam be minden nap reggeltol estig 40 perces uton razott a busz napi 2x , omlott belolem a ver es fajt mindenem menni alig tudtam. ott ultem 8 napig minden nap 12 orat az inkubatora mellett , szules utan egy napom sem volt nyugalom es ekkor kezdtem erezni h valami nem stimmel. a vegen mar nem is akartam bemenni a korhazba csak ugy ereztem kenyszerbol kell mennem. hozza teszem Londonban vagyunk nem otthon szoval mas a korhaz meg a rendszer meg minden.

adtak a babat hogy szoptassam, nem akart szopni csak sirt es nyomott el magatol akkor en kezdtem el sirni, es ez minden nap orakon keresztul. igy eroltettek. mondtam nekik hogy lefejem a tejem es uvegbol adom majd neki es azt mondtak az ugy nem jo addig nem engedik haza amig nem szopik. minden nap sirva mentem a korhazba. aztan egyik nap az orvos azt mondta h ha minden 100%oasan jol alakul akkor haza mehetunk 2 nap mulva de be kell fekudnom megint nekem is hogy megfigyeljenek a babaval. akkor ugy ossze szedtem magam arra az egy napra , meg a maradek erommel mosolyogva mentem be , vettem ilyen tapados atlatszo mu mellbimbot, nem tudom mi a neve pontosan. azt szopta szepen,jottek mindig nezni mit csinalok, hogy csinalom. csak mosolyogva mondtam hogy igen igy mar szopik , azok voltak az utolso mosolyaim.

masnap hazaengedtek , akkor nagyon boldog voltam, az elso ejszaka minden jo volt szepen aludt, aztan masnap egyszeruen nem lehetett semmivel megnyugtatni, parom ringatta 24 oraban, etettuk, fejtem a tejem minden 2-3 oraban , nagyon sok jott. emiatt nem tudtam aludni egyaltalan. ha a baba veletlenul elaludt 1-2 orara akkor a mellemmel kellet foglalkozni abban a kis idoben. segitsegunk senki nincs mert parom csaladja is nagyon messze el , az enyem meg ugye otthon magyarban. parom kezdett el minden az eg adta vilagon csinalni mert kezdtem elhagyni magam, fel sem keltem mar, a baba sirt mellettem a kisagyban en meg csak fekudtem ees sirtam. orakig sirtam. 15 kg ment le rolan 2 het alatt mert az eves mar csak akkor jutott eszembe mikor osszerogytak a labaim magam alatt. a haz mar ugy nez ki mint egy szemetdomb es undorodom mindentol itthon. a baba csak sirt es sirt en elmentem a masik szobaba probalni aludni de olyanokat gondoltam hogy le sem irom ide , igyis tuti lesz majd valaki aki beszol. masnap reggel atjottem,raneztem a paromra es a mellkasan levo kis emberre es arra gondoltam mit kezdene o is egyedul nem hagyhatom itt ot. a baba sosem jutott eszembe egyszeren mintha nem fognam fel hogy o az en gyerekem , azt sem tudom mit kezdjek vele mikor sir nem tudok javitani a helyzeten. minek vagyok en az anya ha en sem tudom megnyugtatni? aztan begyulladt a mellem mert annyira elhagytam magam h a mellemmel sem foglalkoztam annyit. akkor parom elkezdett adni a babanak tapszert es csodak csodajara alszik tole mint a kisangyal...

mintha teljesen ki csereltek volna, es akkor gondoltunk arra hogy a tejemben lehet valami amit nem szeret vagy amitol faj a hasa. akkor jott az apasztas.... 4 napig 39 fokos laz, hangokat hallottam hogy beszel hozzam parom es itthon sem volt. kerestem az egesz hazban , aztan meg azt kepzeltem be hogy elhagyott. kozben csak boltha rohant el 10 percre. ez alatt vegig szorongtam nehogy felebredjen a baba. ahogy hazaert olyan erzesem volt mintha megmenekultem volna valamitol. minthha felnek a sajat babamtol. egyszeruen nem tudom mi tortenik velem.

megprobalok minden adando alkalmat kihasznalni hogy atadhassam paromnak vagy annak aki jon latogani. jo most a fajdalom miatt amugy sem tudnam fogni, a melleim nagyon be vannak gyulladva iszonyatosan faj.

decemer 2.an szultem, azota nem hogy helyre jonnenek a dolgok hanem mintha csak rosszabbodna. ma mentunk regisztralni a babat parommal es csak mentem az uton at a piroson majdnem elutott egy auto , o rantott vissza az utrol. egyszeruen mintha megorultem volna, nem vagyok normalis ez lenne a szules utani depresszio??

Kerlek segitsetek , adjatok valami tanacsot, vagy ha nektek is volt hasonlo meseljetek el hogy jottetek ki ebbol es mennyi ideig tartott


2012. dec. 18. 23:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is depis lettem szülés után, de ennyire durva azért nem volt. Szerintem ehhez doki fog kelleni.

Szereted a babát? Érzel szeretetet?

2012. dec. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
neha csak nezek ra es mosolygok, hogy milyen aranyos kis ember. mikozben mas karjaiban van en meg csak fekszek itt az agyban mint egy rakas valami.
2012. dec. 18. 23:31
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Tudom, hogy nehéz most, de foglalkozz vele minnél többet. És el fog múlni ez az érzés:)

Velem egyébként pont a fordítottja volt. Én annyira féltem, hogy vmi baja lesz, hogy egész nap mellette ültem és figyeltem. Még a páromnak sem szívesen adtam oda. Aztán pár hét alatt rendeződött.

2012. dec. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon sajnálak :( Párodnak is el mesélted? Az a gond hogy külföldön nem annyira foglalkoznak az emberrel. Talán Magyarországon a védőnő segítene.
2012. dec. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon súlyos szülés utáni depresszió! Fordulj orvoshoz minél hamarabb, mielőtt kárt teszel a kicsiben, vagy magadban.

Hogy biztos légy benne, írd le ezeket pl. a webbeteg.hu oldalán, ahol online ad tanácsot doki. Én már kaptam ott hasznos útmutatást egészségi problémára.

Ne várj tovább, baj lehet ebből.

2012. dec. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

nem őrültél meg, jobb esetben ez "csak" baby blues, rosszabb esetben depresszió :(

azért "félsz" a babádtól, mert sokat sír, és úgy érzed nem tudsz vele mit kezdeni, nem tudod megnyugtatni, nem tudsz mellette semmit csinálni, teljesen felfordult az életed, ráadásul hulla fáradt vagy, kimerült, és nem is eszel+ mellgyulladás..... azt hiszem én is éreztem ilyet, hogy félek a babámtól

a szülés utáni depresszió nagyon csúnya dolgot is művelhet, próbálj meg segítséget kérni!

de addig is, próbáld meg egyik éjjel kialudni magad, és másnap menj oda a babához, feküdj mellé, bújj hozzá, gyönyörködj benne, szagold meg, öleld meg, szeretgesd meg, ne idegeskedj, minden rendben van, minden baba sír, de ha te nyugodt vagy akkor sokkal könnyebben megnyugszik

én is teljesen ki voltam, és állandóan aggodalmaskodtam, nem tudtam elengedni magam, és egyszerűen átadni annak az érzésnek, hogy itt ez a gyönyörű baba, aki az enyém, a páromnak sikerült, ő sokkal jobban meg tudta nyugtatni, jobban tudott vele bánni, és ebből az lett, hogy a kisfiam iszonyú apás lett, már 3,5 éves, de még mindig az, és ez az első 1-2 hónapban alakult ki, nekem szent meggyőződésem, mert a baba érzi minden rezdülésünket hidd el, és ha ki vagy borulva, akkor ő is sokkal többet sír!

meg a mellgyulladásod miatt is el kéne menni orvoshoz!

nyugodj meg, és pihend ki magad, ha lehet!

kitartás!

egy szempillantás alatt véget ér a csecsemőkor, majd meglátod, élvezd ki!

2012. dec. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültél.Szerintem nem akar itt téged senki bántani.Nem szándékosan teszed ezt és meg akarod oldani.

Először is tudnod kell hogy nem tehetsz róla és segítségre van szükséged.

A kötődés (imprimting az embereknél is van korai bevésődés) és ahhoz hogy kialakuljon kölcsönösen az kell hogy együtt legyetek. Ezt megvonták tőletek.Innen jön minden egyéb baj.

Megteheted hogy tapasztalt segítséget fogadj? Úgy értem a gyerek mellé pót nagymamát? Az is sokat segít ha kialszod magad.Majd ha pihentél , a pót nagyi segít neked a baba körüli teendőkben.A kötődés úgy erősödik ahogy te foglalkozol a kicsivel,de ha pihent vagy akkor ez kellemes élmény lesz és nem fog frusztrálni.

Ami még nagyon fontos hogy fordulj orvoshoz ,és kapsz gyógyszer a depidre. Sok a hormon változás és döcögősen indult a dolog.

Agyban dől el minden ,gondolj arra hogy mennyire szereted a kicsit,milyen jó illata van.

De segítség az kell ,elsősorban orvosi -s nem szégyelld- másod sorban ha lehetőséged van amit említettem pót nagyi.

És jelentkezz ,bízom benne hogy hamarosan túl lesztek ezen.

2012. dec. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ismerős az érzés én is keresztül mentem rajta igaz én más formában. Én pánikoltam mindentől és néha jött egy érzés aminek az volt a következménye, hogy az adott helyről el kellett mennem és valahová mennem. Nekem ez volt a mázlim, hogy erre a testvérem rájött és nem engedett az én "kis" világomba süllyedni. Nem kérhetnéd meg a szüleid, hogy egy pár napra menjenek ki hozzád egy kicsit segíteni? Nincsenek kint barátaid? Nekem ez vált be nagyon, hogy mentem a barátnőmhöz és tudtam beszélgetni. Igaz voltak dolgok amikre nem voltam büszke amikor rákiabáltam a lányomra és akkor volt az a pont amikor szakemberhez mentem. Nem bántottam de őszintén ott éreztem valamit, hogy nem sok kellett volna. Akkor nagyon nagyon megijedtem saját magamtól. Az az orvos amikor elmeséltem az én történtemet(mindjárt le is írom neked) Akkor azt mondta, hogy most kezdek kijönni belőle és csináljam azt amit idáig, hogy az emberek társaságát keresem. Azt is elmondta, hogy az az egyik legjobb most, hogy észrevettem, hogy baj van és próbáltam ellene tenni. Amikor megkérdezte, hogy mit csináltam akkor sírva mondtam, hogy vissza tettem a kiságyba és kint a konyhába zokogtam, hogy mi fordult meg a fejembe.

Aztán a saját családom ebben nagyon sokat segített. Sokat is voltam otthon. Párom családja ezt nem tudta nem is akartam elmondani nekik, hiszen nem voltam rá büszke. Mind a mai napig nem is tudják. Legalább is én nem mondtam el de szerintem a párom sem.

A mi történetünk a lányom 1 hónapos korában kezdődött. Az egyik éjjel nem aludt, hol ott már két hetes kora óta végig aludta az éjszakát és előtte is csak egyszer kelt fel. Kihívtuk az ügyeletet ahol a doktor úr közölte velem, hogy éhes és tegyem mellre. Megtettem és a lányom akkor nagy hévvel el is kezdett szopizni. Mondta is nagy lendülettel, hogy ez a baj Anyuka tessék igény szerint szoptatni. ( előtte is ezt tettem) Aztán még szerintem hallhatta a lányom sírását, mert még hallottam ahogy köszönnek el egymástól a párommal és a lányom elkezdett fájdalmasan és keservesen sírni. Akkor telefonáltam Anyumnak sírva, hogy már nem bírjuk. Akkor ők tanácsolták, hogy vigyük be az ügyeletre és ott is mutassuk meg valakinek. Akkor én már úgy mentem oda, hogy végig fogjuk járni a lehetőségeket, hogy mi lehet. Kiderült középfül gyulladása volt a lányomnak. Kapott gyógyszert és már másnapra teljesen normalizálódott is az étvágya is és az alvása is. Onnan gondoltam, hogy nem éhes mert 3-4 szívott utána üvöltve köpte ki a cicit a szájából. Aztán előtt január amikor is kellett mennem tanácsadásra. Kiderült, hogy új védőnőnk van stb. Lemérték a súlyát és kiderült alig hízott a lányom. Először a betegségére fogtuk biztosan másra használta a szervezete a tejet. Mentünk még a héten próba szopira és kiderült, hogy a korának megfelelően eleget szopott a lányom. Mivel a védőnőnk nem jelentkezett ezért személyesen mentem oda és mutatkoztam be. Mivel mondták, hogy még várjunk tutira menni fog csak nagy körzete lett és idő, hogy még hozzánk oda ér. Na mivel esedékes volt a következő státusz vizsgálat azért elmentem hozzá időpontot kérni. Bár akkor ne tettem volna így utólag ezt gondolom. A tisztelt szakember úgy mondott véleményt a lányomról, hogy teljesen fel volt öltöztetve tél révén kabát kezeslábasba és csak a kezét kis arcát láthatta csak. Erre ő megjegyezte, hogy sovány a gyerek. Én lelkeztem mondani, hogy a doktornő mit mondott mit néztünk milyen eredményekkel és ami számomra legfontosabb volt, hogy akkor már boldog kiegyensúlyozott baba lett és átaludta az éjszakát. Erre közölte velem, hogy hozzászokott az éhezéshez a gyerek ezért alussz át az éjszakákat. Gondolhatod sírva mentem haza. Anyuék telefonba nem győztek nyugtatgatni, hogy hülyeség stb. Az ép eszem tudta, hogy az de még is elhittem. Reggelente sírva keltem amikor a lányom végig aludta az éjszakát, hogy biztos éhes stb. Párom nem győzött megnyugtatni, hogy ez nem így van. Tudod mi hozta meg nekem a változást? Hogy lett lehetőségem elmenni baba-mama klubba. az lll liga szervezésében, mert nem akartam tápszert adni, mert én éreztem és tudtam, hogy nem azzal van a baj. Na ők adtak első körben egy olyan löketett aminek az lett az eredménye, hogy kezdtem észhez térni és kicsit telkeztem kilábalni ebből. Persze voltunk gasztroenterológián, kapott sűrítő tápszert mert bukott de az annyira megfogta a kakiját hogy később leálltam róla és szerencsére minden lelete, jó lett a lányomnak. Tudod mi volt a gond nála? Semmi fizikális, csak az, hogy az apjától valószínűleg olyan géneket örökölt ami nem teszi még hízékonnyá a lányomat. Nem volt soha kövér most sem az, de soványnak sem mondanám illetve mondtam volna. Ha ránézek a lányomra régebben is és most is egy életerős eleven és szépen fejlődő kiegyensúlyozott gyereket látok.

Sajnos előfordul azoknál az embereknél ahol valami nem megy flottul, hogy megszokják egymást kialakul az anyánál a depresszió. Lányom császárral született azt is fel kellett dolgoznom. Amit nem is értettem miért okozott olyan nagy gondot, hiszen nekünk így volt már a legjobb.

Szóval próbálj közösségbe menni segítséget kérni. Ha van a közületetekben baba-mama klub elmenni főleg olyanba ahol volt hasonló probléma is. Hidd el, ha más anyukákkal tudsz beszélni sokkal sokkal könnyebb lesz.

2012. dec. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia.ugyan ebben a cipőben járok. Mi történt veled azóta?tudsz valami biztatót mondnai? :(
2022. aug. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!