Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az első gyermekemmel relatív...

Szandra92 kérdése:

Az első gyermekemmel relatív téraránytalanság miatt kellett császározni a következőnél mennyi esélyem van rá hogy újra császározni kelljen?

Figyelt kérdés
2012. dec. 31. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék! :)
2012. dec. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Unokatesomat mind a 3 babánál császározták emiatt, első kettőnél még megpróbálták a hüvelyi szülést de nem sikerült!
2012. dec. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is császár lett a második is, de ott a méhlepény elhelyezkedése miatt! Átlagos súlyú volt a második baba, nem lett volna gond.
2012. dec. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És még egy olyan kérdésem lenne hogy mennyi idő után lehetne másik babát vállalni?

2013. jan. 1. 11:48
 5/9 anonim ***** válasza:

2 héten belül egészen pontos választ tudok neked adni:-))

Az első nekem is téraránytalanság miatt lett császár, a másodikat megpróbáljuk simán, de ha nem megy, akkor vizsonylag hamar a műtőben fogunk kikötni. 3 év lesz a két gyerkőc között.


38 hkm

2013. jan. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én is emiatt szültem császárral az elsőt és az orvosom szerint szinte teljesen biztos, hogy a második baba is nagy lesz, így császár lesz akkor is.
2013. jan. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem az első babám 4700 grammos volt, esélye nem volt rendesen születni, úgyhogy programozott császáros volt. Ezen én teljesen kiborultam, és rögtön a 6 hetes kontrollon alkudozni kezdtem a dokival, hogy a másodikat hüvelyi úton szeretném. Azt mondta, hogy meg lehet próbálni, ha:

- a heg jó állapotban van

- nem túl nagy a baba

- nem túl hosszú a vajúdás

2 év múlva jött a tesó, de addigra rájöttem, hogy inkább nem is akarok kockáztatni, jöhet a császár. Valószínűleg amúgy is inkább ezt tanácsolta volna a doki, mert a heg elég ramaty állapotban volt, és a baba se bolt kicsi!! Végül ő is programozott császárral született, 4000 grammal. A doki mesélte, hogy amikor felvágta a hasamat, akkor annyira el volt vékonyodva a méhemen a heg, hogy átlátszott rajta a baba!! Szóval nagy valószínűséggel amúgy is császár lett volna, sőt szinte biztos, hogy a heg is szétvált volna... Úgyhogy nagyon örülök, hogy berezeltem és nem vágtam neki a hüvelyi szülésnek. Így persze soha nem fogom megtudni milyen érzés vajúdni, vagy szülni, de asszem jobb két egészséges gyerek, mint hogy anyuka kíváncsisága kielégüljön :)

2013. jan. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Nekem a dokim azt mondta ha 1 éven túl esek megint teherbe akkor megpróbálhatjuk hüvelyi úton,ha minden oké :)

Letelt az egy év remélem hamar terhes leszek :)

2013. jan. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én nem ragaszkodom a hüvelyi szüléshez, csak kiváncsi voltam hogy mégis mennyi esélyem van rá hogy újabb császáron essek át, mert az igazság az hogy egy kicsit tartok tőle pedig hála a jó istennek az elsőnél sem volt semmi gond.

Köszönöm a válaszokat!

2013. jan. 5. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!