Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz, hogy a legtöbb szülés...

Igaz, hogy a legtöbb szülés éjjel indul be? Ki milyen tünetekre ébredt?

Figyelt kérdés
2013. jan. 5. 09:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

első: nappal

második: éjszaka (fájások)

2013. jan. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Igaz, vagyis az élettani szülések, főleg a második, többedik gyerekeknél.

Evolúciós dolog, hogy mivel a nő és a magzat nagyon sebezhető, éjjel indul meg a szülés, hogy a lehető legkevesebb veszély leselkedjen rájuk. Illetve mivel a hormonális folyamatokhoz szükséges az anya nyugodtsága, biztonség- érzete, akkor indul meg a szülés, amikor a családját biztonságban tudja, nyugodtak a körülmények, megfelelnek az utód világra jöveteléhez:).

2013. jan. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem reggeltől voltak fájásaim, de teljesen rendszertelenek, úgy igazából este 9 körül rendszereződött és kezdett el igazán fájni. Szerintem teljesen változó, hogy mikor indul be a szülés.
2013. jan. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én hajnali 3-kor keltem nagyon durva hasmenésre. Azután lezuhanyoztam, ott már 3-5 perces fájásaim voltak (előtte nem fájt egyáltalán). 4-kor indultunk a kórházba.
2013. jan. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
igen igaz,mert akkor az anya akkor pihen nyugodt ráér nem csinál semmit.
2013. jan. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Délután 3-kor kezdődtek a fájásaim.
2013. jan. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ejfel elott meg kimentem pisilni semmi bajom nem volt. 1kor arra ebredtem hogy elfolyt a magzatviz.
2013. jan. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én éjjel 1 után ébredtem, hogy pisilnem kell. 3x mentem ki, mire észrevettem, hogy valami szivárog. Azonnal tudtam, hogy mi következik. Mivel ez a 35. héten volt, még nem volt minden a kórházi táskában. Szépen beraktam a maradék dolgaimat, majd elmentem tusolni. Ekkor jöttek a fájások, szinte rögtön 5, majd 2 percesek. 1.40-re értünk a kórházba, ahol már 4 ujjnyira nyitva voltam. Ébredésemtől számítva másfél óra múlva megszületett a kisfiam.
2013. jan. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én hajnalban 5:30-kor ébredtem arra, hogy pisilni kell, majd mikor visszafeküdtem aludni, éreztem egy enyhe görcsöt, és amint véget ért, elkezdett csorogni a magzatvíz.
2013. jan. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
este 11kor elfolyt a magzatvíz, pont amikor már le akartam feküdni aludni.
2013. jan. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!