Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van, aki úgy érezte, nem is...

Van, aki úgy érezte, nem is volt olyan fájdalmas a szülés, mint képzelte?

Figyelt kérdés

Sok dologgal az életemben úgy voltam, hogy ijesztgettek és utána meg azt éreztem, hogy "ennyi volt?" , hát "akkor miért kellett ijesztgetni?"

Van, aki így érezte magát szülés után is?

Most, a szülésre készülve eszembe jutottak ezek a tapasztalatok. Ez is lehet egy ilyen dolog az életemben?


2013. jan. 14. 12:12
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ha 1-10 ig pontoznod kellene, hányast adnál a fájdalomra? (1-nem fáj, 10-es az elképzelhető legrosszabb fájdalom)
2013. jan. 14. 12:13
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Császárral szültem, nem volt fájásom az oxi ellenére, 8 órát vártunk a szülőszobán, hogy történjen valami, de semmi.A szülés így 1-es, utána 4-es pár napig.
2013. jan. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan császárral szültem, mert a Kisfiam farfekvéses volt. De a szülés a 37. héten megindult fájásokkal. 7 órán keresztül voltak fájásaim, a műtőben már 3 percesek voltak. Én valami elképesztő fájdalomra számítottam, amikor azt olvastam meg hallottam mindenhol, hogy észre fogom venni, hogy ez már az... Ahhoz képest egyáltalán nem volt vészes, kb 3-asra értékelném. A császár utána fájdalom sokkal rosszabb volt.
2013. jan. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehet írni ellenpéldát is? Remélem, mert én azt fogok.

9 órás vajúdás után, 1-10-es skálán 57-esre tenném a számomat:-)

Engem ijesztgettek, be is jött. Majd meghaltam. A szomszédomat ugyanúgy ijesztgették, ő 1.5 óra alatt szülte meg a fiát RÖHÖGVE! Az ő száma a skálán 1-es lenne, tuti.

Szóval, embere válogatja.

2013. jan. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Persze, minden tapasztalatot nagyon köszönök!
2013. jan. 14. 12:45
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Én a legrosszabbra készültem, mégis 1000x rosszabb volt. Már a jóslók is annyira fájtak, hogy azt hittem mindjárt szülök, kapaszkodtam a székbe minden egyes fájásnál, be is mentem a kórházba, ahol azt mondták ennél sokkal, de sokkal jobban fog fájni az igazi fájás. Mondom ennél? Hogyan? Akkor mi lesz velem, hogyan fogom kibírni? Aztán amikor igazi 2 perces fájások jöttek, egyszerűen lesokkolt a dolog, annyira fájt, de ennek köszönhetően alig tudtam magamról. Nekem nagyon alacsony a fájdalomküszöböm, ha csak 10ig lehet pontozni 10est adok, de amúgy bőven a legborzalmasabb felett volt. Sokan írták, hogy nekik jobb volt, mint amire számítottak, hát van ilyen is. Egyénfüggő, ki hogy bírja, kinek mennyire erősek a fájásai.
2013. jan. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is ellenpélda leszek. Bár igazán nem ijesztgettek, csak annyit mondtak...nem egy sétagalopp... így én nem is féltem a szüléstől, mert nem tudtam mire számítsak. A te skáládon 10-es az én szülési fájdalmam, de megérdemelne 50-et is. Nekem nagyon fájt, hetekig sírtam, ha csak el kellett mesélnem a szülésem történetét, sőt két hétig ülni alig tudtam, a bugyi is irritált, a betét is, a fürdés is... csak fekve volt jó.


Szóval egyénfüggő, hogy kinek milyen a szülés, én azt hittem magas a fájdalomküszöböm, mert pl menstruációs görcseim is keményen vannak, van, hogy el is ájulok, mégsem veszek be gyógyszert... de ilyet, mint a szülés, még sosem éreztem. Nagyon fájt.


Én mondjuk örültem volna, ha fordítva lett voln... hogy ijesztgetnek, aztán meg legyintek, hogy csak ennyi volt?! :D

2013. jan. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha 1-től 10-ig kéne pontoznom,akkor azt mondanám,hogy 1000 :-)

Nekem el is ment a kedvem a tesótól sajnos.

Lehet,hogy majd változni fog idővel,de nem hiszem...

5 hós kisfiú anyukája

2013. jan. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Gratulálok a babákhoz! :)

Szívesen olvasnék még több tapasztalatot is!

2013. jan. 14. 13:31
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én a szülésfelkészítő után, illetve a családtagok által leírt borzalmak alapján drukkoltam, hogy császárral kelljen szülnöm. Amikor fájásokkal bementem a kórházba, rögtön kérdezték, hogy fogok-e kérni EDA-t, mondtam, hogy PERSZE. Aztán szépen elücsörögtem az ágyon, olvasgattam, miegymás, mivel készültem a 15 órás vajúdásra, nem akartam arra koncentrálni, mikor kezd majd el durván fájni. Igazából a derekam nagyon komolyan görcsölt időnként, de ülve nem volt vészes. Teljesen zárt voltam, amúgy. Egyszer csak jött a doki, hogy mehet a fájdalomcsillapító, mert kitágultam 2 ujjnyira. Vártunk 20 percet, hogy hasson, de nem változott semmi. Továbbra is fájt a derekam, egyre erősebben, de még mindig nem volt vészes és gondolom, hogy kezdett hatni az EDA is. Jöttek mentek körülöttem, doki, szülésznő, nővérek, közben beszélgettünk, kitöltögettem az őssejtes papírjaimat. Kérdezték, érzek-e már tolófájásokat. Mondtam, hogy feszít belül, de gondoltam, még ráérünk, mert még csak 3 órája vagyok itt, és nem is annyira gáz a dolog. A doki megvizsgált, ezerrel elkezdtek pörögni körülöttem, és mondták, hogy itt a baba feje. Kb. még 20 perc volt, az azért már jobban fájt, de kiabálnom vagy ilyesmi, nem kellett. Amikor megszületett kb. 3,5 óra alatt a kisfiam, na akkor gondoltam én ezt: Ennyi volt? Amikor fáj éjszaka a fülem vagy a fogam, sokkal rosszabb. Könnyű szülést Neked!
2013. jan. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!