Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a férjem megy gyedre nem...

Ha a férjem megy gyedre nem pedig én attól még én itthon maradhatok a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Természetesen ő fog tovább dolgozni nem én , csak a gyed miatt .
2013. febr. 4. 17:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hát csak akkor tud tovább dolgozni, ha nincs bejelentve, mert GYED mellett nem lehet dolgozni.

Persze, otthon maradhatsz, csak ellátást nem fogsz kapni.

2013. febr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
De ha nincs bejelentve, hogy kap GYED-et? Előző voltam.
2013. febr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

gondolom azért volt erre szükség, mert a kérdezőnek nem volt munkája, míg a férjének igen. Szeretnének a gyedben részesülni, és ez megoldás lehet-

Nem tudom, h megoldható e... nem tud a férjed esetleg bejelenteni a mh-re téged?

2013. febr. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
ha több éves munkaviszonyod van és legalább 1 hónapra vissza tudnál menni (be lennél jelentve) te is részesülhetnél gyedben. Tudom, mert mi is ezt jártuk végig. (utolsó voltam)
2013. febr. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
ha ő fog gyedet kapni, fizetést nem fog kapni, mert gyed mellett nem lehet dolgozni, jobban jártok, ha ő kapja a fizetését, te meg a gyest, meg a családit, nem sok az a harmin pár ezer ft de több mint a semmi
2013. febr. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én bevagyok jelentve de még csak 3 hónapja, a könyvelőm azt mondta hogy 180 nap folyamatos bejelentés kell , gyedhez , Ma voltam a kormányablaknál ott kaptam tájékoztatót amire 365 nap van írva. A férjem 10 éve folyamatosan dolgozik , és gondoltuk elmegy gyedre ő , de dolgozik tovább de nem bejelentve, úgyanis én maradok itthon több indokból is a gyerekkel.
2013. febr. 4. 17:47
 7/16 anonim ***** válasza:

A gyed-et igénybe veheti, de mellett kereső tevékenységet nem folytathat (van pár kivétel, pl szellemi termék előállítása, anyatejleadás). Nem írtad a körülményeket, hogy hol dolgozik, de nagyon valószínű, hogy ha eddig rendesen bejelentett munkaviszonya volt, akkor nem fogják őt feketén tovább foglalkoztatni, mert azzal nagyon megütheti a bokáját a munkáltató.

Ha pedig az derül ki az adóhatóság felé, hogy a gyed melett volt kereső tevékenysége, és azzal bevétele, akkor jogosulatlanul vette igénybe a gyed-et, ezt egyből megvonják tőle, gondolom vissza is kell fizetni, amit jogosulatlanul felvett, másrészt a be nem jelentett munkájával adócsalást követ el. Én szerintem nem jó ezzel próbálkozni. Bár semmi közöm hozzá, de inkább aludjatok nyugodtan, és legyél te gyesen, plusz családi pótlékon, ő pedig vegye igénybe a családi adókedvezményt és dolgozzon rendesen bejelentve.

A gyed arra van kitalálva, hogy arra az időre, amíg a gyermeked gondozása miatt kiesel a munkából, valamennyire pótolva legyen a jövedelmed. Nem véletlenül nem lehet mellette dolgozni.

2013. febr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem azért, de ha a férjed eljön gyedre, és mellette dolgozik feketén az egy dolog. De te csak úgy tudsz otthon maradni ha felmondassz. (vagy nem tudom, vállalkozó vagy?) Ha pedig így van, akkor szerintem jobb, ha te eljössz gyesre a férjed meg dolgozik tovább a rendes béréért.
2013. febr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ebbe nagyon bele lehet bukni! Szerintem nem érdemes belevágnotok.

Sokkal jobban jártok, ha a férjed is dolgozik tisztán, neked is megmarad a munkaviszonyod plusz még akkor kapod a gyest is.

Ha az lenne amit te mondasz, akkor oké hogy a férjed elmegy gyedre.. de hol fog utána tovább dolgozni feketén? ott ahol most is dolgozik? a munkáltatója ebbe belemegy? mert akkor jókora csalást vállalna magára, plusz ha mindez ki is derülne nem kis büntetést kapnátok ti sem. Plusz ugye akkor neked nem lehet munkaviszonyod, hiszen a férjed van gyeden.. ebben a felállásban (még ha arról is beszélünk hogy papíron mi szerepelne) nem lehetnél te otthon a gyerekkel. Maximum ha beadod a felmondásod. De ahogy én ezt látom, szerintem jobb lenne ha a biztos nyugodt életet választanátok...

2013. febr. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én semmiképpen sem csinálnák ilyet!

És igen, 365napnak kell meglennie a gyed-hez!

Első baba lesz?

2013. febr. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!