Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros anyukák, bent volt...

Császáros anyukák, bent volt a férjetek császárnál? Odavitték a babát már a műtőben nektek? Apának odaadták születés után összebújni? Milyen szavak kíséretében mutatták meg először, emlékeztek még?

Figyelt kérdés

2013. febr. 12. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem volt bent a párom, semmi szükségét nem éreztem. Csak egészen közel tették, megmutatták, de nem adták ide. Mondjuk nem is tudtam volna megfogni, mert ki voltam kötözve, infúzió stb.
2013. febr. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ahol engem műtöttek, ott nem engednek be a császárra mást.

Nálam amúgy így zajlott: mikor kivették a lánykámat megmutatták, de csak éppenhogy.

Utána kivitték, megtisztogatták, lemérték és odaadták a férjemnek, aki odakint várakozott egy kis elkülönített részen. Tehát ő foghatta meg először, amire azóta is őrülten büszke. :)

Utána visszahozták hozzám a babát, és amíg összevarrtak, addig a csecsemősnővér ott tartotta a fejemnél.

Később átvittek a megfigyelőbe, ahol kb. másfél órát voltunk, apa, baba és én.

Hogy mit mondtak már nem tudom. Azt tudom, hogy mikor először láttam, felkiáltottam, hogy Helló Ráncoskám! :)

2013. febr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mi most várjuk a 3.-at és mivel az első 2 császár volt biztosan az lesz a mostani is.Kicsit előtörtek az emlékek, gondoltam megkérdezem kinél hogy zajlott.Nálam az elsőnél 1 mp-re sem mutatták meg, pedig minden rendben volt, csak nem volt 2 kg sem, 24 óráig nem is láttam, férjem se jöhetett be.

A második maga volt a csoda.

Férjemet behívták, levetkőztették, hogy kapásból magzatmázosan ráfektethessék a kicsit, kb 15 percet együtt voltak összebújva.Aztán már felöltöztetve odahozták nekem is "szia anya" mondattal kísérve és odatartották h megpuszilhassam.kivittek a műtőből, már hozták is, onnantól végig velem volt.Szóval teljesen más volt a 2 műtét.

Érdekel mások tapasztalata is.:)

2013. febr. 12. 20:10
 4/9 anonim ***** válasza:

Vajúdás alatt döntöttek császárnál.Nem volt apás szülés így a műtétnél sem volt bent.Nem is lehetett volna itt üvegfal mögül lehetne nézni.

A következő szavak kíséretében mutatták meg:anyuka mutatjuk balról.Tetszik látni milyen hurkás? Majd kivitték és bekiabálták a méreteit: 4kg 54cm!

Amikor felöltöztették akkor mutatták meg apukának.Nekem pedig csak délután hozták be,hogy pihenjek.

2013. febr. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon jó érzés lehetett, hogy legalább apához bújhatott a kicsi. S ez ugyanaz a kórház volt, mint az első császárodnál?


Nekem koraszülött ikreim lettek. A férjem bent volt, míg kiemelték és felmutatták őket a paraván mögött. Utána azonnal távoznia kellett, de megnézhette, ahogy fürdetik-mérik őket. Utána a babák azonnal inkubátorba kerültek, és vitték őket a koraszülött osztályra. Én csak másnap, több mint 24 óra múlva simogathattam meg őket az inkubátorban.

Most megint terhes vagyok, és nekem is azt mondták, hogy vsz. császár lesz. Remélem, most legalább mellettem lehet a kicsi, ha minden rendben lesz, és időre születik.

2013. febr. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem, nem ugyanaz a kórház volt, még csak nem is ugyanaz a város.Az első Egerben, a második Salgótarjánban született.Most Budapesten fogok szülni.

Kedves utolsó, kívánok neked csodás babavárást és szép, komplikációmentes szülést:)

2013. febr. 12. 22:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon köszi, én is jó egészséget és élményteljes szülést kívánok!
2013. febr. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk benn volt a párom. Nem is tudtam volna elképzelni, hogy ne legyen ott, amikor kiveszik a Kisfiúnkat. Mikor kivették, csak megmutatták és elvitték, apa mehetett vele, ott lehetett amikor ellátták. De nem adták a kezébe. A szülésznőm mondta meg, hogy hány kg hány centi a baba. Majd amikor már felöltöztették, bepólyázták visszahozták a műtőbe és picit odatették az arcomhoz. Hogy mit mondtak azt már nem tudom, mert csak a babára koncentráltam :)
2013. febr. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én hosszas, 10 órás vajúdás után kerültem végül a műtőbe, oda már nem kísérhetett a férjem. Mikor kiemelték a babát megmutatták, hogy ő lenne az, én csak annyit tudtam mondani, hogy jaj szia, aztán csak sírtam. Mondták, hogy ne sírjak már annyira, mindjárt visszahozzák. Közben akik a műtőben voltak mind gratuláltak és mondták, hogy jaj de gyönyörű gyerek stb stb.

Megfürdették, felöltöztették, hallottam, hogy sír szegényke. Aztán visszahozták, a fejemhez tették és olyan jó illata és finom bőre volt, sosem felejtem el! Aztán inkubátorba kitolták az apukájához, közben rajtam még dolgoztak a dokik, majd mikor kitoltak még a szülőszobán voltunk 1-2 órát, nem tudom pontosan mennyit mert az időérzékemet már hajnal 2-kor elvesztettem, és a lányom csak délután fél 1kor született meg. Ott a szülőszobán a férjem kezébe nyomták, szegény ő is csak annyit tudott mondani, hogy hát szia! Na, mondtam is magamban, hogy én is ezt mondtam neki először :-)

2013. febr. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!