Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit ereztel szules kozben?...

Mit ereztel szules kozben? Tudom van par ilyen kerdes de olyat ami erdekel nem talaltam. Tehat mit? Amikor csuszik a baba azt lehet erezni? Egeto erzes? Ilyenek erdekelnenek

Figyelt kérdés
2013. febr. 23. 21:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Az égő érzés (rettentő égtő érzésre gondolj, mintha szét akarnál szakadni) nekem addig volt, míg a feje haladt át a hüvelyemnél. Az nagyon rossz volt!

Amint kicuppant, utána egy pillanat alatt kint volt a többi része is, az már hatalmas megkönnyebbülés volt.


Az első szakasz pedig, a vajúdás nem volt nekem olyan rossz, sokkal nagyobb fájdalomra számítottam, pedig oxitocint is kaptam.

A vége felé volt már kellemetlenebb mikor már úgy éreztem mindjárt bekakálok :))


Én pozitív példa vagyok, első baba, de nagyon gyorsan és könnyen született, az első fájástól számítva 4 óra alatt meg is lett gátvédelemmel.

Fejben eldöntöttem már a várandósság alatt, hogy ilyen szülésem lesz, én hiszem, hogy ez nagymértékben befolyásolta a szülésem minőségét.

2013. febr. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod. En meg csak lattam szulest ( testkozelben) hallottam.oxys 16 evest sikitozni...nyilvan egy kivulallo el sem tudja kepzelni csak ha atelte :)
2013. febr. 23. 22:03
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel!
2013. febr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

1. vagyok


Azt terveztem csendben maradok, hogy ne fogyjon az erőm, de a vége felé már én is nyögtem.


Amíg nem volt olyan erős a fájás, a mellettem levő szülőszobában épp akkor szült egy másik nő.

Tudom, hogy beteg vagyok, de nekem teljesen szexuális nyögésnek hallatszott a hangja :)))

Szerintem az enyém is hasonló lehetett.

2013. febr. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én a vajúdás alatt nagy fájdalmakat éreztem! Oxitocinnal szültem, úgy indítottak (probléma miatt), 7 és fél óra alatt lett meg a baba, azt hittem soha nem szülök meg. Nekem nagyon fájt, de muszáj volt az oxitocin, meg a "gyógyszer-koktél", mert szinte nulláról tágítottak, még a méhszájat is kézzel húzták le burokrepesztésnél. Nagyon nehezen tágultam, de csak sikerült a dolog. A fájások nem igazán rendeződtek a végére sem, viszont nagyon erősek voltak. Mintha ki akart volna szakadni a méhem. ÉS volt, hogy kettő jött egymás után, volt, hogy csak 2 percre rá jött a következő. Változó hosszúságúak is voltak. A végén már nagyon szenvedtem, vártam, hogy császározzanak meg (elvileg 6 órát "kaptam" a tágulásra, de 7lett belőle). Viszont hamarabb jöttek a tolófájások, minthogy eltűnt volna a méhszáj, így berepedt. Akkor csak azt éreztem, hogy fájás közben nagyon kell nyomni, próbáltam visszatartani, de nem igazán lehet teljesen. Aztán végre lehetett nyomni már, hamar meglett a baba, viszont amikor gátmetszést csináltak, akkor éreztem az égő, csípő érzést! És lehet azt is érezni, amikor csusszan ki a baba, nekem pár nyomásra kijött, amikor jött a teste, akkor az egy furi érzés volt, ahogy kijött belőlem a zsinórral együtt :)
2013. febr. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok:

Én is adtam ki hangokat, vajúdás alatt is, hiába tudtam profin a légzéstechnikákat, egy idő után képtelen voltam alkalmazni, jobban hasonlított a légzésem arra, mintha akkor sprinteltem volna le 800 m-t... Egyszerűen úgy esett jól, és nekem mondhatta bárki, hogy próbáljak szépen levegőt venni, képtelen voltam rá. Kitolás alatt is adtam ki hangot, szerintem olyat, mint aki erőlködik, hiszen az is történt :) Úgy könnyebb volt nekem nyomni. Könnyítette a hasprést.

Amikor még vajúdtam, közben sokszor vizsgálta az orvos, hogy mennyire tágulok...ezek a vizsgálatok fájások alatt történtek, sikítani tudtam volna, de azért azt nem tettem, csak nyöszörögtem.

2013. febr. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ne nézegess szülés videókat. Nekem is hozott a védőnő, de mondtam neki, hogy nem vagyok hajlandó megnézni. Eléggé kiakadt, mert, hogy tudjam, mire készülök. És ha tudom, attól jobb lesz?

Az egész a fejben dől el meg egy nagy marhaság.

Ki akar fájdalmasan szülni, hosszasan vajúdni? Persze, hogy mindannyian arra gyúrunk, hogy minél könnyebb legyen. De ez nem csak rajtad múlik.

Hogy konkrétan a kérdésre válaszoljak. A magzatvíz nekem elment, semmit nem éreztem, csak egy pukkanás volt. Vajúdni nem kezdtem, bár a gyerek akkor már annyira fájdalmasakat rúgott, hogy végig gondolkodtam, hogy ez már az lehet? De a doki mondta, hogy nem az. Szóval kaptam oxitocint. Ezt ajánlom, ha lehet kerüld el. Sok doki szereti, mert akkor hamarabb hazamehet, de ha rendesen tágulsz, ne engedd. Nekem nagyon-nagyon durva fájásokat csinált. Igaz, csak 1,5 óra volt, és kitágultam, de az utolsó fél óránál már nem voltam magamnál. És ez nagyon gyorsnak számított. Igaz, én 3 ujjnyi tágulással mentem be, a csodájára jártak az egész szülészeten, hogy vajúdás nélkül így vagyok. A kitolás megkönnyebbülés volt. Olyan érzés volt, hogy nagyon kell kakilnom, és nem is nagyon tudtam volna visszatartani. Csak én nem tudtam úgy lélegezni, ahogy tanították, mert mindig hamar elfogyott a levegőm, és a doki mondta, hogy még tart a fájás, toljam még. A gátmetszést én nem is éreztem. Amikor a feje félig kint volt, akkor az valami borzasztó feszítő érzés volt. Aztán amikor kijött, a nagy megkönnyebbülés. A lepényt nekem simán kihúzta a doki, nem is éreztem, bár én 1 héttel túlhordtam, ez is számít állítólag. Mivel nagy volt a baba, sérültem, úgyhogy nekem volt méhtükrözés, az valami borzasztó volt. Meg a varrás is utána, azt mondtam, inkább megszülöm megint, de ezt ne.

A 2. gyerek ehhez képest semmi sem volt. Oxitocin nélkül 1,5 óra vajúdással enyhe fájásokkal, gátvédelemmel. A varrás is kb. 5 perc alatt megvolt.

2013. febr. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

Aki azt mondja nem számít mit akarsz, az azért szült fájdalmasan, mert nem hitte el, hogy lehet másképp is!


Igenis minden fejben dől el, az, hogy egy adott esemény miként élsz meg.

Negatív példa valakinek a halála.

Vagy felfogod, hogy ez az élet rendje és haladsz tovább az utadon, vagy beleroppansz a fájdalomba.


Te irányítod az életed!


Én félelem nélkül mentem szülni, mert tudtam, hogy minden rendben lesz.

2013. febr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Regen csak neten neztem videot most viszont voltam gyakorlaton szuloszobaba es ott elobe is lathattam . Igaza van az egyik elottem szolonak..a hangok teljesen erotikusnak tunnek..talan az egyik oxyis volt olyan igazan fajdalmas sikongatas de az is csak a vege fele.
2013. febr. 24. 12:14
 10/13 anonim ***** válasza:

Te végülis fiú vagy?

Erotikus? Hát, engem a hideg kiráz tőle.

A 2. gyerekemmel felküldtek egy kicsit a vajúdóba, amikor még nem is voltak fájásaim. Ott voltam 1 napot, és hallottam egy-két nőt szülni. Iszonyatosan sajnáltam őket. Nem élvezet, ezt elhiheted. És az igaz, hogy meg lehetett különböztetni, hogy melyik az oxitocinos. Sokkal jobban ordítottak.

2013. febr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!