Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Más is érzi úgy, hogy indokola...

Más is érzi úgy, hogy indokolatlanul fosztották meg a természetes szülés élményétől?

Figyelt kérdés

Első császár az sürgősségi volt, a baba élete veszélyben volt, tehát jogos volt.

Másodszorra kedden voltam uh-n, fogadott dokinál, csak a babát vizsgálta, az előző heget nem. Csütörtökön be kellett feküdnöm, mert itt az a szokás, hogy akinek már volt korábban császára, befektetik a 38. héten. Mikor írta a betegfelvételi lapomat, mindenféle vizsgálat nélkül ráírta hogy vékony hegvastagság miatt indokolt a császármetszés. Majd közölte hogy holnap meg is lesz a kisfiam. Akkor ugye az ember lánya nem mer akadékoskodni, hogy de én nem így szeretném, meg nem látom indokoltnak, stb... Úsztam az árral! Teljesen véletlenül ügyeletes volt a műtét napján. :-)

Szóval úgy érzem megfosztott attól, hogy természetes úton szüljek, mert a 3. babánál nincs az az orvos Magyarországon, aki bevállalná a hüvelyi szülést. :-(


2013. febr. 28. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Hát figyelj, szerintem az orvos tudta mit csinál, és ő biztos így látta jónak. Nem merte bevállalni, nehogy szétnyíljon a sebed, de te is visszakérdezhettél volna. Főleg, hogy fogadott dokid, akkor biztos elmagyarázta volna, hogy miért döntött így. Én is mindig mindent megkérdezek, azért is kapja majd a pénzt a végén, mert elmagyaráz mindent.
2013. febr. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is sürgősségi császár volt az első szülésem. Autóbalesetünk volt és egyből vágtak is szinte, ahogy a kórházba ért a mentő.

Most a másodiknál pedig az orvosom közölte, hogy kizárt a természetes szülés és programozott császárom lesz.

Rákérdeztem, hogy miért?! Azt válaszolta, hogy az előző szülés miatt nem bevállalható a természetes szülés.

Főleg úgy nem, hogy elsőnek az életünket kellett megmenteniük és ezért úgymond "rohanás" volt az idő.


Nekem egész terhesség alatt nem volt problémám, szépen nézett ki a heg is. Viszont, ha az orvosom úgy gondolja, hogy ez lesz a legjobb nekünk, akkor nem vitatkozom vele.


Szerettem volna természetesen szülni elsőnek is, de egy bar*m miatt ez nem volt kivitelezhető.

2013. febr. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem. Farfekvéses volt a lányom, több mint 3,5kg hozzá 47cm... Mondta a doki császár közben, hogy kizárt, hogy hüvelyi úton meg bírtam volna szülni, és szerencse, hogy meg sem próbáltuk, mert a köldökzsinór rajta volt a nyakán.

Szeretnénk még kisbabát, beszéltem egy dokival, aki azt mondta, hogy megpróbálhatjuk a hüvelyi szülést, de ha nagyobb lesz ő is, mint 3,5kg, akkor ő inkább a császárt javasolná. Ezzel úgy vagyok, hogy inkább legyen egészséges a babám, mint hogy megtapasztalhassam a hüvelyi szülést. Nagyon nagyon szeretném, de majd eldől.

Ja, és valamelyik pesti kórházban vállalnak 2 császár után is hüvelyi szülést! :) Nézz utána, hátha sikerülne. :)

2013. febr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Disi ***** válasza:
Engem azért császároztak mert faros volt a babám. A szülést követő rákszűrésre egy dokinőhöz mentem (másik városban szültem és csak emiatt nem akartam átmenni) és megkérdeztem hogy mennyi az esély a következőnél is a császárra. Ő azt mondta hogy 60-40%. Megkérdeztem hogy miért és azt mondta hogy nem adhatnak oxitocin, ha magától megy minden akkor oké, de nem segithetnek rá. Írtad hogy a doki megvizsgált, tehát gondolom megnézte a babát, téged, a méhlepényt, azèrt nem hiszem hogy csak azért kikapta másnap belőled a babát mert neki úgy volt kényelmes. Ha végig hozzá jártál a terhesség alatt akkor gondolom bíztál benne, nem? Nekem is fáj hogy nem próbálhattam meg simán és félek hogy a következőnél is ez lesz, de ha a dokim így látja jónak akkor úgy lesz.
2013. febr. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Disi ***** válasza:
Jajj rosszul olvastam bocsi, most látom csak hogy nem vizsgált meg... Akkor megért volna egy kérdést.
2013. febr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Állítólag a Szent Istvánban van olyan orvos, aki vállal két császár után is természetes szülést. Persze ehhez az kell, hogy fővárosi legyél...


[link]


Különben én megértelek és sajnos tényleg vannak orvosok, akik a saját kényelmük miatt császároznak, ha kell, ha nem.


[link]

2013. febr. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is a Szt.Istvánt tudnám javasolni.Bár én 3x szültem hüvelyi úton,de amikor ott voltam,akkor is szült természetes úton valaki,császár után...2 fiú+5 hónapos pici lány anyukája
2013. febr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem az első 19 óra vajúdás után lett császár, a végére már belázasodtam, egyértelmű, hogy tovább nem húzhattuk.

A másodiknál pedig szétvált a hegem, otthon TV nézés közben, pedig pár nappal előtte még 8 mm volt.

Szerintem mindkettő indokolt volt.

2013. febr. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

Nekem simán adtak oxitocint, pedig előzőleg császárom volt. S a következő szülésnél 18! óra alatt szültem 36 hetes, 3,5 kg-os halott babát!!!

Mivel a baba nem tudott segíteni (tudtuk, hogy nem él) bekötötték az oxitocint. Az én orvosom azt mondta a császár veszélyesebb lett volna!

2013. febr. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amúgy én akkor örültem volna, ha megfosztottak volna a sima szüléstől! utolsó voltam
2013. febr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!