Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Családi pótlék, anyasági...

Családi pótlék, anyasági mikortól?

Figyelt kérdés

2hete szültem!A múlt hét pénteken azaz a baba születése után 9.napon amikor, már megvolt a gyerek taj kártyája beadtam az anyaságihoz, és a családi pótlékhoz a kérelmemet hivatalosan!

A kérdésem: mikor utalják kb.ezt az egyszeri anyaságit?

És a családi pótlék kb.mikor jön?A családi pótlék innentől kezdve rendszeresen minden hónapban egy bizonyos napig érkezik?Hogy is van ez?

Köszi a válaszokat!


2013. márc. 12. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Én megkaptam mindkettőt kb. másfél héttel az igénylés után. Igen, a családi pótlék úgy jön, mint a fizetés, minden hó elején.
2013. márc. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pontosan 2013.03.08-án adtam be a kérelmeket!

Akkor előfordulhat, hogy a márciusi családi pótlékot az áprilisival együtt kapom?VAgy még ebben a hónapban megkapom az egyszeri anyaságit3márciusi családit hónap közben?

2013. márc. 12. 14:15
 3/5 anonim ***** válasza:
A családit szerintem csak következő hónapban kapod meg, ez minden hónap elején jön, mint a fizetés, kb. 3-án. Az anyasági: aug.31.-én szültem, szeptemberben megigényeltük, amint tudtunk mozdulni a babával, és októberben kaptam meg, úgy emlékszem, a kerületi támogatással egyidőtájt.
2013. márc. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is elég gyorsan megkaptam az anyaságit. A cs.p.-t pedig az első lezárt naptári hónap utolsó napjaiban, vagy az azt követő hó első napjaiban kapod. Ha febr-ban szültél, akkor már febr hónapra is kapsz, ez esetben bármikor megérkezhet az is.
2013. márc. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat csajok!

Pontosan 2013.02.27-én hajnali 2:05-kor szültem/született a babám!2013.03.08-án adtuk be a kérelmeket!

Csak arra vagyok kiváncsi, hogy ha április elején kapom a családi pótlékot először, akkor két havit kapok, tehát a márciusit, és az áprilisit egyben???Vagy hogy van ez?

Az anyaságit mivel 1x jár, gondolom igénylést követően 2-3héten belül utalják...vagy rosszul gondolom?

2013. márc. 14. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!