Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Condyloma szemölcsök miatt...

Condyloma szemölcsök miatt programozott császár? És utána kezelés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van itt valaki, akit császároztak condylomák miatt? És hogyan kezelték utána, hogy elmúljon? Illetve mennyi idő múlva múltak el a szemölcsök?

Én Isoprinosine-t szedek, helyi kezelést majd csak a szülés után tervez az orvos. Köszi előre is!

37 hkm



2013. márc. 20. 15:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Első gyerekemet szülhettem simán, mert csak kívül volt szemölcs. Másodiknál 40 hétig nem nézték, hogy van-e, az első amnioszkópián derült ki, hogy van a méhszájamon, így másnapra hívtak császárra. :( 6 hetes kontrollon elvileg nem volt már belül, csak kívül, de nem kezelték semmivel. A nődokim és egy másik doki is azt mondta, hogy mivel szoptatok, így nem nagyon tudnak mit csinálni, homeós immunerősítőt ajánlottak és 2 havonta kell mennem dokihoz, hogy megnézze minden rendben van-e. Amúgy semmit nem változott azóta sem. Nekem ez már több éves gondom, régen évekig kezeltek vele, akkor ecsetelték, illetve volt 1 amit az első terhességem alatt lézerrel vettek le. Azt mondták sajna mivel vírus, bármikor előjöhet újra, ha változik az immunitásom (pl. terhesség alatt). Mikor másodjára szültem fél füllel hallottam, hogy volt még valaki, akinek ilyesmi gondja volt, de őt ecsetelték terhesség alatt és szülhetett simán. Szóval nem tudom... Engem borzasztóan bánt a dolog, nem akartam császárt. :(
2013. márc. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy, hogy írtál! Nagyon sajnálom ami történt! :(

Én sem akartam a császárt, de az orvosom szerint kizárt, hogy máshogy szüljek :(

Még ősszel mikor csak 1 db volt mutattam egy másik dokinak, de elbagatellizálta, azt mondta ez nem szemölcs. Mára pedig teljesen elszaporodtak kívül-belül. Csak az Iso-t kapom, eddig egy hete szedem, de nem változtak semmit. Kezelni próbáltam ecettel, aloe verával. Semmmi.

És iszonyatosan bánt, hogy nem tudok a kisfiam érkezésére koncentrálni, hanem a saját betegségemmel foglalkozok. Önzőnek érzem magam, de nagyon bánt a dolog, most jött ki rajtam először. Ráadásul amíg el nem tűnnek semmi házas élet, ez is aggaszt..Nem miattam..

Nagyon drukkolok, hogy Te is meggyógyulj! És köszönöm!

2013. márc. 20. 16:11
 3/16 anonim válasza:

szia!

A kérdésedre sajnos nem tudom a választ, de nekem decemberben jött ki két valami kívül. A dokim nekem is elbagatelizálta a dolgot, de egyenlőre a mai napig nem nőtt tovább. Mégis ott van valami.. Azt kérdezném tőled, hogy az nem aggaszt hogy hogyan került oda? Mivel ez elsősorban szexuális úton terjedő betegség, igaz valahol azt olvastam hogy akár egy fürdőhelyen is el lehet kapni. Ez nagyon ritka eset. Szóval téged az nem aggaszt hogy szedted össze? Párodon nincs semmi? Azt is hallottam hogy valamikor rajtuk nincs is és mégis fertőzhet. Őt is megvizsgálták? Én csináltattam HPV tesztet, még nincs kész az eredménye, talán ez majd segít kideríteni nálam, hogy az okozza e.. Köszönöm ha válaszolsz!

2013. márc. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:

Bocsi, előző vagyok.

Az lemaradt, hogy azért aggódok magam miatt, mert gyereket szeretnénk..

2013. márc. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Szia! Az orvosom azt mondta, hogy nem en vagyok a hibas, az emberek 80%-aban benne van a virus. Sok gyerekben is aki nem is erintkezett meg. Szoval emiatt felesleges idegeskedni hogy honnan van. Nekem se volt sok partnerem, meg meg is valogattam, de ez nincs rairva az emberekre. Egyebkent akkor jonnek elo a tunetei, ha legyengul az immunrendszer. Nalam ez tortent. Immunerositessel elkerulheto a szemolcsok kialakulasa. Nalam meg nem teszteltek. Parom is szedi az immunerosito gyogyszert, nala nincsenek szemolcsok. Ha nalam helyrerakjak es felerosodok szules utan megint, akkor nem fog gondot okozni, mint annak a tobbmillio embernek sem aki hordozza. Terhesseg elott mindenkeppen kezeltesd, mert elszaporodik az immungyengules miatt. A babara pedig veszelyes! Sok sikerz :)
2013. márc. 24. 15:01
 6/16 A kérdező kommentje:
Ja meg annyi, hogy a borotvaval nagyon vigyazz! Nekem is csak egy volt es azzal vittem tovabb. Es masik nogyogyasz sem artana! Hidd. Hidd el nekem.. erosited magad, parodat is, leszedeted azt a ket szemolcsot es johet a baba :) persze erre terhesen is figyelj majd, de egy jo nogyogyasz aranyat er!
2013. márc. 24. 15:06
 7/16 anonim válasza:
Nagyon szépen köszönöm, hogy ennyi minden információt leírtál! Köszönöm a jókívánságot, neked is sok sikert és jó egészséget a születendő babának és persze neked is! :) Megfogadom a tanácsaidat, remélem nem lesz semmi gond.
2013. márc. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :-)
2013. márc. 26. 08:19
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok

Leírom nektek az én történetem, hátha segít valamennyit. Több, mint 10 éve találtak nálam először Condyloma szemölcsöt, akkor még alig tudtam róla valamit. Ecsetelték, eltűnt. Majd újra előjött. Újra ecsetelték, újra eltűnt, majd újra előjött. Közben folyamatosan szedtem az Isoprinosint. Volt, hogy hónapok teltek el tünetmentesen, de mégis mindig újra előjött. :( Akkor már kezdtem kétségbe esni, hiszen az ecsetelős kezelés baromi fájdalmas volt, sokszor menni alig tudtam utána, ülni szinte sehogy. Utánaolvasgattam, hogy tulajdonképpen mi is ez, honnan ered, mit lehet tenni ellene. Legalább 5 orvosnál voltam és ezer oldalt olvastam végig a neten. így tudtam meg, hogy a HPV vírus okozza. A HPV-ről annyit érdemes tudni, hogy valóban rengeteg emberben benne van és régen tényleg úgy volt, hogy elsősorban nemi úton terjed, de mostanra kiderült, hogy sajna ezer más módon is el lehet kapni, mivel már újszülöttekben is benne lehet, illetve olyan kisgyermekek is elkaphatják, akik még nem élnek nemi életet. Nagyon sok fajtája van, alacsony, közepes, illetve magas kockázatúak és nem mindegyik okoz szemölcsöt!!! Tehát attól, hogy a HPV eredményed pozitív, tehát vírushordozó vagy, nem jelenti egyenesen azt, hogy szemölcs is kialakul. A szemölcsök tényleg az immunrendszer változásának eredményeképpen jöhetnek elő. Sajna nagyon makacs tud lenni, de mindenképpen kezelni kell, mivel ha nem figyel rá az ember, akkor elkezd növekedni, terjedni, elterjedhet a végbélben, húgycsőben és ráadásul fertőz is. Amíg szemölcsök vannak, addig óvszerrel lehet védekezni, de nem nyújt 100 %-os biztonságot, mivel még így is érintkezhet a partner vele. Az én férjem is vizsgálták annak idején, de ő teljesen negatív volt, szemölcs sem volt rajta és a tesztje is negatív lett, pedig akkor már jó ideje kezeltek engem, tehát nem tőle kaptam el és ő se kapta el tőlem az évek alatt. Akinél egyszer előjött a szemölcs, sajna bármikor újra előjöhet, mivel vírus, így kiirthatatlan. :( Elég ha megváltozik az immunrendszer egy betegség vagy pl. terhesség miatt. Én 5 évig szenvedtem vele, kisebb-nagyobb szünetekkel. Addig folyamatosan szedtem az Isoprinosint, ecseteltek több készítménnyel is. De ha csak 1-2 darab van, azt le lehet fagyasztani, vagy lézerrel leszedni. Egyik helyen azt mondták, hogy nekik volt olyan páciensük, aki ugyanígy hosszú ideig szenvedett tőle, majd terhes lett és szülés után nem jött elő többet. Na, akkor nagyon elkeseredtem, hiszen hogy essek úgy teherbe, ha közben védekezni kell, hogy a párom ne fertőzzem meg??? Pedig már tervben volt a baba! Aztán olvastam a Macskakarom teáról (terhesség és szoptatás alatt nem lehet inni), hogy az milyen jó immunerősítő, rákos betegeknek is ajánlják. Gondoltam már sok vesztenivalóm nincs, kipróbálom. Megcsináltam egy kúrát. Hogy attól, vagy mástól, mai napig nem tudom, de ezzel abba is maradt. 2 évig voltam tünetmentes és terhes lettem. Egyik vizsgálat során derült ki, hogy a hüvelybemenetnél elő is jött egy szemölcsöm, azt lézerrel szedték le. Sajna a sok éves ecsetelés következménye az lett, hogy a nyálkahártyám teljesen szétmarták, így azóta is sebhelyek borítják. Mivel szüléskor nem volt újabb szemölcs, csak ezek a sebhelyek, így bár condylomásként vettek fel, azért szerencsére szülhettem hüvelyi úton a kisbabám. Fertőző betegnek számítottam, ezért külön szobában szültem, egyedül voltam a kórteremben, saját zuhanyzóm és vécém volt, ami azért tulajdonképpen jó is volt. :) A látogatóim bármikor jöhettek hozzám és nem kellett a folyosón tolongani, ott ültünk a szobában és még fizetni sem kellett a "magánlakosztályért". Szülés után voltam kontrollon, ahol minden rendben volt, mondta a doki, hogy nincs újabb szemölcs. 4 év elteltével újra terhes lettem. Én nem láttam semmi elváltozást magamon, nem is éreztem, viszont sajnos az új protokoll szerint, ami azt jelenti, hogy "ne bolygassák feleslegesen a kismamákat", 9 hónapig senki nem nézte, hogy mi változott belül. Így 40 hetes terhesen az első amnioszkópián derült ki, hogy a méhszájamon újabb szemölcs alakult ki. :( Azt mondták, hogy semmiképpen nem szülhetek, illetve a saját felelősségemre, de akkor a baba fertőződhet, kapok 5 percet, hogy eldöntsem mi legyen. Teljesen pofáncsapott a hír, egy rémálmom vált valóra. Sajna a dokim sem tudtam elérni akkor, nem is nagyon tudtam gondolkodni, csak az járt a fejemben, hogy a babát nem veszélyeztethetem. Így másnapra be is írtak császárra. Másfél napig, amíg a műtőasztalra nem fektettek, zokogtam a császár miatt, rettegtem tőle. Utólag gondolkodtunk a férjemmel, hogy azért adhattak volna egy kis gondolkodási időt, hogy felfogjuk mi is történt. Akkor elmehettem volna a dokimhoz, hogy ő is megnézzen, vagy egy másikhoz, esetleg lehet, hogy még lehetett volna kezelni szülés előtt, hiszen hiába betöltöttem az időt, a babám teljesen jól volt, semmi nem indokolta, hogy egyből kivegyék, de kaptam volna egy esélyt! A szülőszobában hallottam, hogy van egy másik kismama, akit ecseteltek és ő szülhetett simán, ebből gondolom, hogy velem nem is akartak foglalkozni. :( Pedig ha mégis beindul a szülés, akkor még mindig ott van, hogy sürgősségi császárral kiveszik legfeljebb. Szóval emiatt egy álmom összetört, azóta is sírógörcsöm van a szülés körülményei miatt és a sebem örökké emlékeztetni fog rá. Már nem hibáztatok senkit, de nagyon rosszul érint a dolog. Azóta is voltam már kontrollon, bár elvileg van Condylomám (azért elvileg, mert a méhszájamon nem talált a dokim, csak kívül van "belobbanva" egy helyen), nem csinálnak semmit, mivel szoptatok, nem adhatnak gyógyszert, csak homeós immunerősítőt szedek.

Bocsi, hogy hosszú lett, de gondoltam, talán segíthetek máson, hogy ne kelljen ugyanezt a kálváriát végigcsinálni, esetleg a sötétben tapogatózni, hogy mivel is jár ez a betegség. Az Isoprinosin tényleg immunerősítő, de önmagában ettől nem fog elmúlni a szemölcs. Én a helyedben a biztonság kedvéért megnézetném másik dokival is!


Boldog babavárást kérdező, sok sikert a másik válaszolónak és mindkettőtöknek jó egészséget kívánok!!!

2013. márc. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
huha. előző.. köszönjük szépen! igen tanulságos és kimeritő választ adtál a kérdésre. nagyon hasznos volt a számomra legalábbis mindenképpen!
2013. márc. 27. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!