Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kórházban szülés után a...

Kórházban szülés után a kismama kérésére haza lehet menni a babával már másnap?

Figyelt kérdés
Nekem a szülés után a legnehezebb az a 3 nap volt, amit bent töltöttünk a kórházban. Ismer valaki olyan illetőt aki már a másnapot otthon töltötte? Természetesen csak akkor, ha nincs komplikáció.
2009. szept. 21. 13:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőmnek is ez a terve.

Ha minden oké,akkor saját felelősségedre haza kell engedjenek,legalábbis ő ezt mondta nekem.

14 hós kicsi fiú anyukája

2009. szept. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Kérlek, írd meg, hogy sikerült e neki!

Köszönöm!

2009. szept. 21. 13:17
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezen nincs minek sikerülnie. Erőszakkal, bilincsben nem tartanak ott senkit, hidd el. Ha haza akar menni, hát fogja a gyerekét 8az övé, nem tehetnek semmit) és hazamegy.

Maximum aláíratják, hogy saját felelősségre és figyelmeztetik az esetleges következményekre. Ennyit tudnak tenni.

2009. szept. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy saját felelősségre, de nem mindenkinek van elég önereje ahhoz, hogy végigvigye a "csatát" a nővérekkel, orvosokkal.
2009. szept. 21. 13:25
 5/19 A kérdező kommentje:
Ő hol fog szülni? Neki is rosszak a tapasztalatai, vagy első baba lesz?
2009. szept. 21. 13:26
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Èn Németországban lakom,itt hazalehet menni.Lényeg,hogy legyen Hebame(szülésznö)aki kilátogat a kisnmamához.A lányommal katasztrófa volt a kórház,a 3.nap hazamentem.Most várjuk a kistesót,de ha minden rendben lessz és is másnap hazaszeretnék jönni.
2009. szept. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha 48 órán belül mész haza, akkor saját felelősségre teheted, ennek két hátránya van (a számos előny mellett): az egyik, hogy ha valami baj lesz a babával (pl. besárgul, de ez még egy enyhébb probléma), akkor a kórházba nem tudsz visszamenni (mármint a szülészetre), hanem máshova kell, és kérdéses, hogy ott milyen körülmények között maradhatsz a babáddal (ha egyáltalán bent maradhatsz, mert az is lehet, hogy nem , de ez kórházfüggő), a másik, hogy az anyagcsere vizsgálathoz szükséges vérvételre vagy vissza kell vinned harmadnap a gyereket, vagy meg kell oldanod a gyerekorvosoddal, de erről papírt kell akkor vinned a kórháznak. Szóval ez nagy macera, ezt mérlegelve érdemes dönteni, hogy akarod-e ezt. Én a másodikkal kértem, hogy hamarabb engedjenek ki, mert minden rendben volt, és a nagy tesó már hiányzott, így 48+3 óra után távoztunk (2 éjszaka), és ennyit ki lehetett bírni. (Igaz, hogy mi rooming in-ben voltunk, és még szobatársam sem volt, mert valahogy nem szültünk sokan azokban a napokban...) (Ja, és első gyereknél nem szeretnek kiengedni addig, amíg a szopizás és súlygyarapodás rendesen be nem indul.Az elsővel nekem is 4 nap volt uott.)
2009. szept. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Székesfehérváron azt mondták, hogy én nyugodtan hazamehetek, de a gyereket nem adják oda. Ez van, megtehetik. Egyébként én csak 2 napot voltam bent, mert éjjel 11-kor szültem, és azt a napot is beszámították. Az anyagcsere vizsgálatot már itthon kellett megcsináltatnom a gyermekorvossal. Meg itthon lett sárga a gyerek, azt sem tudtam mit kezdjek vele. Szóval szerintem azért nem véletlen találták ezt ki, valahogy csak ki lehet bírni.

Reméljük most jobb lesz neked is. Nekem nem voltak olyan rossz tapasztalataim, elég normális szobatársakat fogtam ki.

2009. szept. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
27%

Utolsótól érdeklődöm, hogy milyen törvény alapján tehetnék meg, hogy nem engedik haza a gyerekedet?

Te vagy a szülő, gondviselő, így neked JOGODBAN ÁLL megtagadni az ellátását. Csak életmentés esetén veszik el ez a jogod, bár talán még akkor se... Gondolok itt arra, amikor vallási okból megtagadja a gyerekének a vér adását pl.

Szóval nem kell nagy faxnit csapni a dolognak, viszed a gyereket haza és kész.

2009. szept. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Valószínüleg állatira le leszek most pontozva, mert nagyon más a véleményem, mint nektek. Azt gondolom, hogy a 3-4 napot amit a szülés után bent kell tölteni, sem a nővérek sem az orvosok, sem más, nem azért találták ki, mert szeretik a kismamákat szekirozni, hanem mert szükség van a kismama és főleg az újszülött megfigyelésére. A gyermekünkért igenis el kell tudni viselni ezt a 3 napot, akkor is, ha nem tetszik, ha undok a nővér és a szobatársak... olvass ujságot, hallgass zenét és ne beszélgess max. senkivel sem, mert a legbiztonságosabb neki orvosközelben az első néhány napon és ez sokkal fontosabb, mint a saját kényelmünk. Én ezt gondolom.
2009. szept. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!