Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A miskolci megyei kórház...

A miskolci megyei kórház szülészetén milyen a szülés? Van ott szülésfelkészítő?

Figyelt kérdés
milyenek a szülésznők? milyen érzéstelenítést alkalmaznak? lehet sétálgatni vajúdás közben? mindig van gátmetszés, beöntés?
2008. jún. 12. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Én császárral szültem ott.

Ezért csak azt tudom leírni amit az alatt a 2 és fél óra alatt tapasztaltam ,míg a műtétre vártam.

Az akkori szülésznők rendesek voltak,hogyha nem ordítozott a beteg,(mert egyébként lekezelően beszélnek az emberrel).

Jobb,hogyha valaki bennt van veled a vajúdás alatt.

Többnyire te kérheted,hogy milyen érzéstelenítést kérsz mert mindenre van lehetőség:EDA,Gáz.

Függ persze az állapotodtól.

Amikor én ott feküdtem akkor 3 anyuka szült és mind a háromnak Oxitocin infúziót kötöttek be illetve rajtunk van végég az NST,ezért nem lehetett járkálniuk csak feküdni.

Szülőszéket láttam,de bordásfalat vagy más szülés könnyítő dolgokat nem.

Nagyban függ az orvosodtól is,ezért hogyha van fogadott orvosod jobb vele megbeszélni ezeket a dolgokat.

A gátmetszés is orvostól függ,de az esetek 95%-ban csinálnak.

Beöntés csak akkor nincs hogyha közvetlenül előtte voltál WC-n és az megfelelő adagnak számított.

Még annyit szeretnék írni,hogy ha lesz bennt veled valaki akkor 1000 Ft-ot kell adni a szülésznőnek és ő ad egy kék műtősruha féleséget. Csak ezt lehet felvenni annak aki bennt van a szülőszobán.

Kitartást és könnyű szülést kívánok neked.

Valamint türelmet a nővérekhez,mert nagyon bunkók tudnak lenni.

2008. jún. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi szépen a választ. Sokat segítettél.
2008. jún. 13. 12:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Szivesen
2008. jún. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az elöttem írónak igaza van szülőszobán NST vizsgálat órákig is eltart nekem 10 órán át nézték közben nem lehet csak feküdni.Oxitocint is adtak mivel meginditiották a szülést.Érzéstelenítést nem tudom biztosra.Gátmetszést a term.szülők mondták hogy van.Beöntést én nem kaptam szerencse.Szülésznők fiatalok voltak nagyon nem ismertem meg őket mivel müteni vittek 10-11óra fekvés után.Többször is figyeltek rám.
2008. jún. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!