Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Több kérdésem is lesz egyszerr...

Több kérdésem is lesz egyszerre, első babát várò kismama vagyok, és nem igazán tudom mi hogy van?

Figyelt kérdés

Pontokba szedem az àtlàthatòsàg kedvéért.


1. Miből mennyit vigyek a kòrhàzban tartòzkodás idejére? Gondolok itt rugira, bodyra, pelenkàra, textilpelusra, betétre.


2. Jövő hét vasàrnapra vagyok kiírva. Ha netalán addig nem indul meg a szülés, akkor be kell feküdjek vasàrnap, és addig ott lenni, míg meg nem születik a pici?


3. Még mindig fent van a hasam. Nem vettem észre, hogy befordult volna a pici. A köldökömnél szokta kinyomni magàt, alul nagyon puha a hasam.. Ez nem lesz gond? Megszülhetem természetes úton?


Köszönöm, ha vàlaszolsz, sokat segìtesz vele.


2013. ápr. 13. 08:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

:)

1. nálunk volt kórházi ruha, ha nem öltöztettem át az általam vitt ruhába, akkor nem is kellett volna vinnem. szerintem első körben max 3 napi ruhát vigyél (3-4 body, rugi), ha kell még, úgyis tudnak behozni. pelust egy csomagot vittem, 2-3 textilpelust, betétet sokat, min 2 csomagot :)! ami szerintem még nagyon praktikus, az a wc-re tehető papírülőke!

2. én 3 nappal hordtam túl, de végig otthon voltam, csak reggelente kellett bejárnom a kórházba vizsgálatra.

3. én egyáltalán nem láttam lentebb lévőnek a hasam szülés előtt ;) természetesen ha a doki nem szólt, hogy pl farfekvéses, nyugodtan szülhetsz természetes úton! azt, hogy befordult-e a pici, vagy sem, szokták mondani ultrahangon.

2013. ápr. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. ezt kérdezd meg az adott kórházban -- spec nekünk csak hazamenő ruha kellet - sem pelus se popsikenőcs se törlő, egyedül textil pelust vittem a büfihez


2. nem kell, a 42 hétig simán maradhatsz otthon (csak ha egyébként semmi baj nincs tehát minden lelet vizsgálat okés) -- spec nekem mind a 3 gyerek a számított kor szerint 42-43 héten születtek - ténylegesen 39-40 volt a neonatologus vizsgálata szerint :-)

szal a menszesz szerinti számítás nem pontos sőt még az UH szerinti sem - egyik baba nagyobb a másik kisebb -- genetika :-)


3. ez nem indokolja a császárt, ha ragaszkodsz a hüvelyi szüléshez nyugodtan várj pihenj sokat - esetleg rásegíthetsz lépcsőzéssel homeos bogyóval stb.... - de nem mindenkinél válik be

befordulás :-) a nagylányom a szülés előtti napon fordult be már riogattak h császár lesz mert faros - én meg mondtam ezért kizárt h belemegyek a császárba - am én is így csináltam még anyum hasában :-)

2013. ápr. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%

Szió.

Bocsi,hogy beleszólok,én is első babás vagyok,de nekem is mindig a köldökömnél nyomja ki magát,a hasam alja pedig puha,de nekem azért,mert nekem a köldökömnél van a lába,és azzal szokott többet mozogni meg ott van a kis feneke és ezért keményebb nekem ott..szerintem neked is azért keményebb a köldöködnél,mert ott van a kis popsija.De nem voltál Uh-on mostanában?Mert az Uh-on a dokinak mondania kellett volna,hogy fejvégű-e már..nekem már a 30.hét óta az,és úgy is maradt,most voltam szerdán a 36 hetes Uh-on.

Könnyű szülést neked és sok boldogságot a babához :)


36+4 hkm

2013. ápr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az itteni kórhàzba nekünk kell mindent vini, még a hintőport is..


Voltam 36 hetes uh-n, és fejvégű, csak megijedtem amiért a hasam alja ennyire puha.


Köszönöm a vàlaszokat, és neked is könnyű szülést, és boldog babàzàst. :)

2013. ápr. 13. 20:34
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Én nyíregyházán szültem,oda nem kellett semmit vinni a babának,se ruhát,se pelenkát.Amikor engedtek haza,Anyukám csak akkor hozta be a ruhát,amibe hazahoztuk. Betétet a biztonság kedvéért vigyél vagy 5 csomaggal szerintem.

2.Én egy héttel hordtam túl a kislányom,nem fektettek be,mert azt mondták,hogy nincs hely.2 nappal a szülés előtt kerültem be mégis,mert véreztem a magzatvíz vizsgálat után,és erős folyásom volt,úh mégiscsak felvettek az osztályra.

3.Nekem egyáltalán nem ment le a hasam annyira,amennyire vártam.Mindig néztem,de végül szülni is úgy mentem,hogy nem ment le.Nem volt semmi gond.Szerintem igen,megszülheted attól természetes úton.

Könnyű szülést kívánok :)

2013. ápr. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!