Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után fejfájás?

Császár után fejfájás?

Figyelt kérdés
Tegnap császároztak délután fél kettőkor. Ma hajnalba, 3-kor fel kellett ülnöm, állnom, fürdenem. Tavaly is ez volt, plusz két hét fejfájás. Szoltam a nővérnek, azt mondta nem kell aggódni, van ahol 6 órát engednek csak feküdni. Most megint fáj a fejem, pedig nem sokat vagyok függőlegesbe és már 4 liter folyadékot megittam ma. mit tudok tenni a fejfájásommal?
2013. ápr. 16. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:

igyál még többet!kérj fájdalomcsillapítót.engem 24 óráig nem engedtek felkelni,és megittam 5 flakon vizet az egy nap alatt.mégis megszédültem mikor fel kellett állnom.

Jobbulást!

2013. ápr. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Állítólag akkor van ilyen fejfájás, ha az epidurál alatt, vagy utána nem tudom mennyi időn belül megemeled a fejedet, csak oldalra lehet fordítani, de megemelni akkor sem szabad.

Nekem szegény ágyszomszédomnak lett ilyen rettenetes fejfájása, de mondta is, hogy ő véletlenül megemelte a fejét, mert megfeledkezett róla.

A doki azt mondta neki, hogy nem lehet vele nagyon semmit kezdeni, mert a gyógyszerek se nagyon hatnak ilyenkor, viszont igyon rengeteg folyadékot (látom, te is ittál rendesen). Nem nagyon múlt el neki sem, csak napok múlva lett jobb, legalábbis mikor haza ment, akkor már nem mondta, hogy annyira fáj, de előtte szegény nagyon szenvedett, derékszögben járt, mert azt mondta, úgy kicsit jobb.

A sok folyadék hatására neki is enyhült valamennyit, de többször visszajött a nagy fájdalom.

Nekem egyébként egyáltalán nem fájt a császár után, bár én is egyszer felemeltem a fejem véletlenül mikor körülnéztem a kórteremben, de az már pár órával utána volt. Én is 6 óra múlva felkeltem zuhanyozni, de nekem nem fájdult meg, úgyhogy szerintem nem attól van, hogy túl hamar felkeltenek.

2013. ápr. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem császár után 12 órával kellett felkelnem, bár a fejem mozgattam közben, mivel ott volt a babám. Azt hallottam azt sem szabad, de nekem akkor senki nem mondta. A lényeg, hogy a spinális érzéstelenítő miatt 3 nap után nagyon fájt a fejem (addig a hasam fájdalmával szenvedtem). Ittam több liter folyadékot, azt mondták feküdjek teljesen vízszintesen, meg koffein tablettát adtak. Amíg feküdtem nem is volt gond, de ha felültem és a fejem függőlegesbe került, kezdődött a fejgörcs. A tarkómtól indult, a nyakamon át a hátam közepéig. Hiába vártam, hogy jobb legyen, csak romlott, még a vállaim is begörcsöltek. A férjem hozott algopyrint, de csak annyit ért, hogy a fejem kicsit zsibbadt, de a görcs maradt. A kávét is ajánlották, de az sem segített sokat. Úgy jöttem haza az 5. napon, hogy 2 algopyrin, 15 perc autóút, én végig fogtam a fejem és azt hittem meghalok! Szó szerint zokogva estem be az ágyba itthon, annyira fájt! Ja, a férjem masszírozta a nyakam, vállam a kórházban, az is jól esett, enyhült kicsit a görcs. Itthon olvastam jobban utána. A spinál mellékhatása, hogy megbolydul a gerincvíz, az agyvíz és amíg nem egyenlítődik ki, nem termelődik újra, addig van a fejfájás. Ezért kell teljesen vízszintesen feküdni, párna nélkül, hogy a nyak ne hajoljon. Valamint a koffein segít!!! Ha amúgy kávézol, lehet, hogy a kávé is kevés. Ezek után a férjem hozott energiaitalt és az segített!!! Jobb volt bármelyik gyógyszernél. 1,5 literes gagyi energiaitalt ittam meg 2-3 nap alatt, amikor ébredtem, meg ha kezdett fájni. Tehát nem egyszerre, hanem apránként, kis adagokban ittam. Mellette szoptattam, a babámnak nem volt baja tőle, jól aludt. 2 nap múlva enyhült végre a fájdalom. Összesen 5 nap volt a pokoli fejfájás. Tehát, ha ilyen jellegű a te fejfájásod is, akkor nekem ez vált be: VÍZSZINTES FEKVÉS és ENERGIAITAL!!!

Gratulálok a banához, mielőbbi jobbulást és jó egészséget kívánok!

2013. ápr. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, otthon én is derékszögben jártam! :S
2013. ápr. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is volt, borzasztó volt. Aztán az egyik idősebb jófej nővér megszánt, és adott valami port, ami ilyen kis papírba volt csomagolva, ott gyártották a kórházi gyógyszertárban. A barátnőm szerint magnéziumpor volt. Egy nap egy tasakkal kellett bevennem és szó szerint csodát tett. Esetleg járj utána a kórházban, mert létezik rá gyógyszer.
2013. ápr. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 b.anita válasza:
Teljesen mindegy hány órát fekszel műtét után, mert már a szúrás pillanatában eldől, hogy fájni fog a fejed vagy nem. Sajnos egy rosszul beadott érzéstelenítés, szivárgás következménye, nem pedig annak, hogy mozogsz vagy mozdulatlanul fekszel, akár órákon át. A harmadik császáromnál már nem is feküdtem. 2-3 óra múlva üldögéltem az ágyamban. Könnyebb is volt felülni, mert még hatott az érzéstelenítő, csak a lábaim nem mozogtak igazán. Az altató orvosok hivatalos közleményeiben, oldalain el lehet olvasni, hogy mi miért történik. A fekvés csak akkor segít, ha már fáj a fej. Érdemes a vértapaszt után nézni, ha valaki annyira rosszul van...
2014. jan. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!