Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha rossz a szemem, attól még...

Ha rossz a szemem, attól még szülhetek természetes úton?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy butaságot kérdezek,de hallottam olyat, hogy akinek viszonylag rossz a szeme (nekem -5,75-ös),az nem szülhet természetes úton,csak császárral. Vagy ez csak azokra érvényes,akik már átestek lézeres szemműtéten?

Az első kicsimet várom és még nagyon az elején járok,de már régóta foglalkoztat ez a kérdés...



2013. ápr. 17. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem unokatesómnak nagyon rossz a szeme, fejlődési rendellenessége is van és mikor az első gyerekét várta úgy volt, császárral szül épp ezért, de végül mégis természetes szülés lett belőle, ahogy a második gyereknél is. Nyilván az orvos mondja ki a végszót, csak azért írtam, hogy nála is így volt, szóval van esély a természetes szülésre.
2013. ápr. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az nagyon jó lenne,mert a császárról hallani sem akarok,ha csak nem múlik rajta élet...
2013. ápr. 17. 09:25
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

mindenképpen csukd be a szemed kitoláskor.

beszélj orvossal

2013. ápr. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Nem a dioptria a mérvadó, hanem a retina állapota, amit szemész ellenőriz. Erős rövidlátóknak ajánlott a dolog, mert sanszosabb, hogy náluk a retina is gyengébb.

Az én szemem -5.5, de a retinám tartja magát, így szülhettem meg az elsőt hüvelyi úton, most a másodikkal még nem voltam szemésznél, de majd megyek.

2013. ápr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Menj el szemészetre és nézesd meg, nem a dioptria számít, retinát és szemfeneket vizsgálnak.
2013. ápr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Nekem -5-ös mindkét szemem. Emiatt szülhettem volna hüvelyi úton, a szemész ki is adta a papírt. Más miatt lett császárom.
2013. ápr. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
-7,0-es mindkét szemem. Ahogy többen is írták, nem kizárólag a dioptria számít. (de azért az is) Szemészeti vizsgálatra kell menni, ahol megnézik a szemfenék és a retina állapotát, és az alapján tesznek javaslatot. Az én ajánlásom annyi volt, hogy hosszú vajúdást ne engedjenek. (Kinek mi a hosszú:-) Természetes úton szültem. Szóval nem feltétlenül császár, a szemész véleménye számít. (Monjuk tőlem a szemész doktornő megkérdezte, hogy akarok szülni, mire én mondtam, hogy ha lehet, természetes úton. Erre született a fent leírt vélemény)
2013. ápr. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
-6, nem kellett szemészhez mennem és mehetett volna a rendes szülés
2013. ápr. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!