Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után mit...

Császármetszés után mit szabad sportolni és mennyi idő után?

Figyelt kérdés
mi a leghatásosabb,amitől lemegy a hasam,nem reped meg a hasam?maradt rajtam 9 kg.5 hete szültem,és már kb 3 hete nem megy le a hasamból semmi,megállt.még mindig akkora,mintha 6-7 hónapos terhes lennék.
2009. okt. 3. 22:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! nem akarlak elkeseríteni, de én 3 hónapja szültem császárral, és még mindig nagyon nagy a hasam (mondjuk nekem nagyon nagya nőtt, 4 kilós volt a babám) Érdekes, mert rajtam szinte már nincs is semmi, a régi farmeromat hordom, csak a hasam buggyan ki belőle :(( Nekem egyébként azt mondta a doki, hogy 6 hét után nyugodtan lehet tornázni, hasizmozni is. Én még nem mertem elkezdeni, mert szoptatok, de kevés a tejem és nem szeretném, ha a torna miatt még kevesebb lenne, így egyelőre marad a bő pulcsi.
2009. okt. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A 6. hetes kontroll után, ha engedi a doki, már sportolhatsz, de mivel műtét volt, csak fokozatosan. Először kardio (futás, gyors séta, bicikli, stb) szabad, meg nagyon nagyon enyhén kevés hasizmot, és a hasizomból kell később feltornázni magad komoly szintre, mert az az egyetlen, ami visszaviszi a hasadat. Haskötőt nem használtál? Esetleg még nem késő, pár hétre próbáld ki (2 mondjuk). Csodát nem tesz, de mellette merészebben fogsz tudni mozogni, ezáltal erősödnek az izmok. Sokat biztatni nem tudlak, én 6 hónapja szültem amúgy, 2 hónapja nem szoptatok, azóta teniszezem, gyaloglog (nem séta) a babával, vettem fogyinadrágot, diétázom, és másfél kiló ment lejjebb rólam ennyi idő alatt. De a menzesz is kérdés: amig nem jön meg rendesen, addig a hormonok tartják benned a gyerek érdekében a zsirokat. Ha szoptatsz, akkor meg csak enyhén mozoghatsz, nehogy izomlázad legyen, nem diétázhatsz, stb, szóval úgy türelem kell először is...
2009. okt. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
6 hét után bármilyen sportot lehet. Hasizmot is. Csak az alsó hasi gyakorlatokat hagyd ki! (fekvés+bármilyen lábemelés)
2009. okt. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!