Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt valaki akinek jó volt a...

Volt valaki akinek jó volt a szülése?

Figyelt kérdés

Amióta babát várok, 1 azaz egyetlen ember mesélte azt hogy jó volt a szülés, semmi probléma nem volt. De mindenki csak arról beszél/mesél, hogy mekkora szenvedés, meg fájdalom az egész. Én próbálok ezektől is függetlenül jól hozzáállni, nem a "halálra" készülni! :) Segíthetnétek nekem ebben? Tényleg csak jó dolgokat várok! Rosszat sokat hallottam! :(


36 hkm



2013. máj. 27. 12:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm mesélte,hogy neki egyáltalán nem fájt, egyszer csak érezte,hogy mindjárt bekakil,hívták az orvos, nem sokra rá meg lett a baba a barátnőm meg csak nézett,és megkérdezte,hogy "ennyi volt?" pedig fiatal volt,kis vékonyka.Vannak könnyű,szép szülések is.
2013. máj. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy szenvedtem, de ettől függetlenül nekem pozitív élményként maradt meg! Apás szülésünk volt és rengeteget viccelődtünk amíg még tudtam nevetni! :)

Azóta is anekdotázgatunk milyen volt a szülőszobán! :)

2013. máj. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek több nőt akinek jó élmény. Persze féjt meg volt nehezebb része de ez ilyen. Egyik barátnőm angyon komolyan belemerült a lelki felkészülésbe alternativ módszerekbe. (magzattal való kommunikáció, meditálás ilyesmi) Neki be is jött. Természetes úton szült és jó élmény volt neki, nem csak utólag már másnap ezt mondta. egyébként nem volt semmi komplikáció, átlagos kb 8 órás szülés volt és 4 kg fölötti gyerek. Azért sok iylen is van, de persze fájdalmasnak fájdalmas a szülés ilyen.
2013. máj. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az második és a harmadik nagyon szép, jó volt:) Semmi brutál fájdalom nem volt. A harmadikat 2 hete szültem, még elég friss a dolog. Nem akart megindulni, oxitocinnal indították és 3 óra volt az egész:) Délelőtt 10kor bekötötték az oxit, 11-kor burokrepesztés, 14:15-kor megszületett a kisfiam. A második szülés 6 óra volt és az sem fájt olyan nagyon:) Ja és egyik szüléshez sem kértem fájdcsillapítót.

Az első az hosszú volt, de szép szülésként emlékezek rá vissza:)

Boldog babvárást és könnyű szülést!

2013. máj. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem azt mondom, hogy "jó" volt szülni, mert az igaz, hogy nagyon fájt. De nekem szerencsére elég rövidre sikeredett. Kb. 2 óra volt az egész. Olyan gyorsan történtek az események, hogy nem volt időm csak arra koncentrálni, hogy most fáj, hanem közben papírokat kellett aláírni (mire odaértünk már kevés idő maradt erre, mert nagyon gyorsan tágultam szerencsére), zuhanyozni, megvizsgált a doki, sétálgattam kicsit, és mire a szülőágyra kerültem, már jött a burokrepesztés. Onnan már gyorsan meglett a fiam. Közben a párom végig mellettem volt, ez is sokat segített. Bennem nem az maradt meg, hogy milyen borzalmas dolog ez. Jó volt így végülis. :)
2013. máj. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem komplikációmentes, átlagos hosszúságú volt. A fájdalom viszont erősebb volt, mint ahogy elképzeltem.
2013. máj. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
70%

Anyukám is azt hitte csikar a hasa és kakilnia kell. Aztán két órára rá megszülettem :) Azt mondta, vicc az egész, hogy mekkora ügyet csinálnak belőle néhányan.


Én azt gondolom alkat kérdése is. Meg az is, hogy milyenek a körülmények. Sok nő úgy megy oda, hogy előre fél, retteg, ettől bemerevedik és tovább tart, rosszabb, stb.


De ilyeneket nézek, és hiszem, hogy nekem is szép lesz:

http://www.youtube.com/watch?v=ehHMkLO_XAE


http://www.youtube.com/watch?v=rvDrrN3tnto


[link]



Most 15 hetes vagyok, de én érzem, hogy szép szülésem lesz, nem érdekel, hogy mások miket mesélnek a sajátjukról. Van szép szülés, és át is fogom élni! :) Ahogy Te is! :) Csak lazíts! :)

2013. máj. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindegyik szülésem gyors és könnyü szülés volt. Fájni fájt nagyon mindegyik, de 3-4 óra alatt az elsö fájástól számítva meglettek. Vagy még egy fogfájás is tovább tart. A gát seb kellemetlen volt, de tudtam ülni már elsö nap, szuper hamar regenerálódtam.


Na de nekem a terhesség volt kegyetlen rossz, és a szoptatásnál fájdalmasabb dolog nincsen. Azért nem lesz harmadik gyerek mert nincs olyan dolog ami rávenne még egyszer hogy a mellemet egy csecsemö szájába dugjam, mert kegyetlenül fájt mindegyiknél és egy iszonyat nehéz lelki és fizikai nehézség a szoptatás.

2013. máj. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Jaj, köszönöm szépen! Nem is gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan ilyen sokat írtok! Nagyon köszönöm, és gratulálok Nektek a Picikhez!!! :)
2013. máj. 27. 13:01
 10/22 anonim ***** válasza:

"Azt mondta, vicc az egész, hogy mekkora ügyet csinálnak belőle néhányan. "


Szerencsés volt anyukád, hogy kis hascsikarásnak élte meg, de ebben nincs igaza, hogy mások "ügyet" csinálnának belőle. Attól még, hogy a saját bőrén nem tapasztalta, van akinek annyira fáj, hogy ordít a fájdalomtól, vagy teljes "extázisba" kerül. Nekem is vannak "kimaradt jelenetek" bőven, pedig semmit nem kaptam, se bódítót, se fájdalomcsillapítót. Ez a szervezet normális reakciója.

2013. máj. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!