Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Olvastátok? AZ anya itt is...

Olvastátok? AZ anya itt is ragaszkodott a természeteshez, akkor miért akar kártérítést, miért az ügyeletest hibáztatja?

Figyelt kérdés

Voltam egyszerre vele a rendelőben és ott mesélte a dolgokat valakinek, onnan tudom, mi a helyzet, így kezdem, mielőtt nekem estek


[link]


Be is akarták fektetni, étrendet íratni neki, de elutasította. Ott volt a császáros lehetőség, nem akarta, mert az elsőt is természetesen szülte.

Nem hitt az orvosoknak.

Ilyenkor miért az orvost hibáztatják? Megmondták neki előre, hogy a császár a biztonságosabb, de közölte az orvosokkal, hogy akkor otthon szül, őt bizony nem vágják fel...

Ilyen esetben miért az orvost hibáztatják?

Aki ráadásul ügyeletes volt, nem is ismerhette a beteget igazából...


Ti elfogadhatónak találjátok, hogy az orvost hurcolják meg?


2013. máj. 28. 14:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%
Bocs, a nő nem szeplőtelen, de egy orvos, ráadásul, ha ügyeletes, és nem évek óta orvosa,ne kockáztasson! 5 kiló feletti babánál modja azt, hgy sajnálom asszonyom nincs választási lehetősége. És ennyi.
2013. máj. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Az anya felelőssége sajnos elég nagy! A cukorbetegséget nem vette komolyan, pedig figyelmeztették! Hát ezek után ő szerintem ne pereljen senkit!

Ezzel együtt borzasztó tragédia!

2013. máj. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem kényszeríthetnek senkit császármetszésre, ha magánál van, bele kell egyeznie, de lehet, hogy rosszul tudom!
2013. máj. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom egy orvos is hibázhat. Persze tudom hogy ez nem olyan mintha én rosszul írok meg egy papírt, de sajnos ők is hibáznak. Nem tudom itt mi a helyzet majd kiderül.

Az anya felelőssége. Szerintem neki már elég büntetés ez. Ha úgy van ahogy leírtad, gondolom hibáztatja ő magát eléggé, csak másra akarja hárítani. Nem értem meg a viselkedését, de már ez van..

2013. máj. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
2013. máj. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

nem láttam a másik kérdést


de ha tudom, hogy én vagyok a hibás (nagyobbrészt), akkor csendben beülök a szobámba megőrülni, nem az orvosra próbálom kenni, és fenntartani a figyelmet...

2013. máj. 28. 15:14
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg ezt teszem igen. Másrészt inkább sosem akarom megtudni mit éreznék, hogyan reagálnék.
2013. máj. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem egy nonek nincs joga felulbiralni az orvos donteset. Foleg akkor nem, ha az orvos vilagosan elmondja, hogy mit miert nem szabad es minek mi lesz a kovetkezmenye.

Ha az orvosom azt mondja, hogy a csaazar szamomra a megfelelo szulesi forma, akkor elfogadom a donteset es ament mondok a dontesere.

Ugyanis en nem vagyok orvos, nem ment at a kezeim kozott tobb szaz/ezer gyerek a palyafutasom alatt.

Nem tudom megitelni a helyzetet kivulallokent, mivel az anyai osztonom es a szivem mindent elkovet barmilyen helyzetben annak erdekeben, hogy a gyermekem egeszeges eletet eljen. Deez az elet barmelyik teruleten igy van, hiszen az anya kepes a sajat eletet es a testet is felaldozni a gyermeke eleteert!!!

Aki pedig nem igy gondolkodik, annak agyilag nagyon nincs rendben valami.


Persze, az orvosok is hibazhatnak, mivel emberek. Muhiba is elofordul , ehhez nem kell szulnie az embernek.


Otthonszulni is lehet, bar nagy a kockazata. Azert azt senki ne varja el, hogy ne legyen komplikacio a szules kozben.

Sokszor az orvosok se tudjak, mi folyik odabent. Nem egy ismerosem ment be ugy a korhazba, hogy a megerzese azt sugallta: nagy a baj!!!!

Bevallom en is voltam igy, azonnal csaazaroztak. Jol is tettek, a lanyom meghalhatott volna!


Aki pedig azt vallalja, hogy otthon a kanapen ulve, a Baratok Kozt alatt eletet ad a gyerekenek..hat az a no ne szamitson arra, hogy ha gond lesz azonnal megtudjak menteni ot vagy a gyermeke eletet.


Nagy felelotlenseg (szerintem), hogy ezt engedelyeztek itthon, megha torvenyileg sok szabalynak eleget kell tenni.

Nem tudom mit varnak az emberek, amikor a mento egy sima balesethez 20-30perc alatt er oda, kv-val es ebeddel egyutt!

2013. máj. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%
Egyebkent az orvos helyeben azonnal altattam volna a not es vagtam volna. Talan igy meglehetett volna menteni a pici eletet.
2013. máj. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz ez, mert az UH-os súlybecslés annyira pontatlan. Nekem 4,5 kg-s gyereket mértek a szülés előtt 2 héttel, így szüléskor az orvosom egy 5kg-os babára számított. Pont emiatt császárt is terveztek, de annyira gyorsan és jól haladt a szülés, hogy mire felszabadult a császárműtő, azt mondta az orvosom, szüljem meg inkább. Gyorsan és problémamentesen meg is született, 3200g. Teljesen feleslegesen császároztak volna meg. Amúgy nem is volt hosszú, 53cm. A dokim szerint viszonylag gyakori az ilyen elmérés.
2013. máj. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!