Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem járok kismamatornára, se...

Nem járok kismamatornára, se kismama jógára. Van aki ezek nélkül is tudodd fegyelmezetten, JÓL szülni? Vagy kihagyhatatlan? Menjek, ha tudok feltétlen, mert anélkül nem fogok tudni könnyen szülni?

Figyelt kérdés
32 hkm

2013. jún. 3. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kihagyhatatlan! Én 15 perc alatt toltam ki a babát gátsérülés nélkül, megfelelő légzéssel. A légzés fontos, nem a pénzköltés. :)
2013. jún. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mint az első!

Nekem is 15 perc volt a kitolás gátvédelemmel.

Nem jártam semmiféle előkészítőre, ezek ösztönből jönni fognak belőled.

2013. jún. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi lányok!! Valahogy így érzem én is.. Csak van aki mondja, hogy "jajj oda menj, mert attól fogsz könnyebben szülni" de valahogy én is úgy gondolom, hogy ott akkor ha magamtól nem leszek képes ráérezni a szülés menetére, akkor megette a fene.. :-/


A légzést majd a szülésznő mondja? Vagy nézzek utána a neten? Vagy az is "ösztön" ?

2013. jún. 3. 21:24
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Se jóga, se torna, se légzőgyakorlatok! Mert az ilyenekhez lusta vagyok, de sokat takarítottam, sétáltam! Szerintem fegyelmezedten vajúdtam. Első babámat 3-4 nyomásra, másodikat 2 nyomásra szültem meg!

Ja, igazából nem készültem lelkileg sem a szülésre, gondoltam lesz, ami lesz!

2013. jún. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Se kismamatorna, se jóga, se terhestorna, se vitamin, semmi extra. Teljesen hagyományos módon, szépen békében megszületett a lányom. Vezényelt a doki,hogy mikor mit tegyek, (bár hozzátette, hogy még sosem szült) és rendben megszületett a lányom.
2013. jún. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én se jártam semmire (se jóga, se torna, se szülésfelkészítő sbt.), elég sokáig jártam dolgozni. A maradék pár hétben meg a lakást, meg a baba dolgait raktam rendbe.

A doki a szülés után és a 6 hetes kontrollon is megjegyezte, hogy milyen szépen szültem.

A szülésznő és a doki is mondja, hogy mit kell csinálni. Ha azt csinálod, minden rendben lesz. :)

2013. jún. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Természtesen mindenféle mozgás és egyéb rákészülés nélkül is fogsz tudni szülni. Jól szülni is, ha úgy alakul. A jóga vagy kismama jóga abban segít, hogy megismerd magad, megfigyeld magad és tudd mozdulatokkal és a megfigyeléseid alapján, érzések alapján irányítani a folyamatokat.

Pl. vajúdás közben szidod mindenki nénikéjét, gondolsz mindenfélére vagy próbálsz a babádra. Lehet, hogy másra is, nem tudom milyen beállítottságú vagy, mennyire vagy felületes stb. (ezt most nem leszólásképpen, de vannak olyan emberek is, hogy néha néz az ember). Szóval ott megtanulsz helyzeteket, esetleg majd elmondják, hogy ha bizonyos szakasz jön, vagy itt és ott fáj, akkor azon hogyan enyhíthetsz. Szülésfelkészítő tanfolyamon is elmondják, hogy majd hogyan lélegezz. Furán jön ki, hogy párszor gyakorolni is kell mindenki előtt esetleg vagy párban, de még magadban otthon is fura. De lehet, hogy jobban esne, ha nem a szülésznőtől hallanád először éles szituban, hogy ha mikor mit érzel, akkor hogy kell venned a levegőt.

Nem vittem túlzásba, elmentem pár kismamatornára, ami bénának tűnt, de vajúdásnál kiderült, hogy mi haszna volt. Most már jógázom is, sőt oktatónak készülök és tudom, hogy mennyivel hozzá tud járulni a magabiztossághoz, az önismerethez (a tested ismeretéhez is), ha pár jógaórára is elmész. Nem kell egész végig rendszeresen járni meg túlságosan rákészülni, rágörcsölni, nemtom hány bérletet venni meg ilyesmi (főleg hogy sok időd már nincs :) ), de én a helyedben azét elmennék néhányszor. Nem mások miatt. Kit érdekel, hogy mások szerint mi a trendi, hogy hány jógaóra után lehet csak normálisan szülni egyesek szerint? :) Kizárólag magad miatt, a babád miatt, mert ez rólatok szól, nektek lesz jó.

2013. jún. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia. En sem jartam,se jogara,se legzesgyakorlatra(annyi fimbe lattam hogy profi lettem akarcsak te).

Amit

2013. jún. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Telefonrol irok es elkuldtem veletlenul.

Folytatas

*Amit tettem az annyi volt hogy nem "hagytam " el magam. Meg eros fajasokkal is kimentem a nagyobbal/ferjemmel setalni, boltba. Meg amit kelett megcsinaltam. Masodik gyerek volt mivel elso csaszar volt igy hidd el ha azt mondom be voltam toj.a.

3kor elfolyt a viz hajnalba ra 3orara meg is szultem. 10perc alatt kitoltam.

Ha te ugy erzed el kell menj,akkor menj,csak hasznodra valhat.

Ha ugy erzed enelkul is menni fog(mar miert ne?:) )akkor pedig ne jarj ilyenekre csak bizz magadba. Menni fog.

Konnyu szulest es jo babazast.

2013. jún. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mehettem kismamatornára, vérzések miatt az orvosom nem javasolta. A gyerkőc 2 óra 40 perc alatt lett meg, 3. tolóra (kb 5 perc). Nem hittek a szemüknek. A lényeg, hogy szülés közben próbáld azt, és úgy csinálni, amire, és ahogy az orvos, szülésznő kér. Ha azt mondják, hogy szem-száj becsuk, és nyom, akkor azt csináld. És hidd el magadról, hogy meg tudod csinálni,ne ess pánikba. A légzőgyakorlatoknak érdemes utánaolvasni, de legkésőbb a szülőszobán kérdezd meg a szülésznőt, hogy adott szakaszokban hogy kellene venni és kifújni a levegőt, hogy segítsen.
2013. jún. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!