Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan terhes nő...

Van itt olyan terhes nő akinek rajtam kívül nem hiányzik a "szülésélmény"?

Figyelt kérdés
Nem tudom elképzelni mi a jó abban az 5-10-20 óra vajúdásban meg repedésben/szakadásban amit annyira dicsőítenek. Én egyszerűen félek tőle. Nekem első baba, de ahogy mások mesélnek róla már az is elég rémisztő, nem hogy átélni az egészet. Oké hogyha megszületik állítólag olyan mintha elvágták volna az addigi szenvedést, de addig olyan végtelennek tűnik az a hosszú idő. Biztos most sokan arra gondolnak, milyen anya leszek ha már 20 hetesen arra gondolok a császár sokkal jobb lenne... és kimaradna a "szülésélmény".
2013. jún. 16. 11:42
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
76%
Valamit félreértesz. Nem a vajúdást szeretjük (és a vele járó egyéb elrettentő dolgokat) hanem az eredményt. Valószínűleg rossz emberektől kérdeztél szülés élményt. Azért azt nem úgy kell elképzelni, hogy X óra trutyi. Nekem 3 és fél óra volt de nem egybefüggő rossz. Közben beszélgettem, "éltem", reméltem, vártam és vágyakoztam. Miközben a férjem velem volt. Csodás rá emlékezni, ketten összebújva is! Ennek 12 éve és most ismét babát várok. Nézd, az a véleményem, hogy 20 hetesen ezek a gondolatok foglalkoztatnak, akkor mindenképpen szülnöd kellene a császár helyett, mert egyáltalán nem fog kialakulni az a valami köztetek, aminek kellene. Aki ilyen korán elutasítja ezt az ismeretlen érzést, az általában depressziós lesz. Mivel jobb a császár? Ott nem szakadsz, nem vágnak? Dehogynem! Az a pillanat nem fáj csak, amikor kiemelik.....de persze te tudod. Kérhető a császár sok helyen.
2013. jún. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 Kerria ***** válasza:
100%

Bár szerencsére nem volt még császárom, sok ismerős Anyukának az utána következő időszak volt maga a pokol... míg a seb gyógyul, feszül, fáj, nem egy egy napos dologról beszélünk...


Császárnál is kell vajúdani, én úgy tudom, max egyéni esetekben van, hogy ez kimarad.


A szülésélmény egy csoda, az már nem is fáj...a vajúdás amit szívem szerint én is kihagynék a mostani szülésemnél majd. A gátmetszés, repedés akkor már nem is fáj, de még utána a varrást sem éreztem. Csak az odajutás volt nehéz...ha lehet ilyet mondani.


Elsőnél én nem féltem semmitől, hallottam jót is-rosszat is... de nem tudtam mitől kéne tartanom. Most a másodiknál már kicsit jobban félek, de bízom a dokimban, aki egyszer már bizonyított!

2013. jún. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
52%
Ez érdekes. Én 9 hónapig azon paráztam, hogy mi lesz ha megcsászározzanak.Mindent teljesen természetrsen szerettem volna. Hisz a szüléshez hozzá tartozik a fájdalom is. Hidd el, a császár sokkal rosszabb. Én biztos depis lettem volna utána. Igy legalább megküzdöttünk egymásért. És az is lehet, hogy tiszta gyorsan megszülsz. Én is kb 2 óra alatt túl voltam az egészen. :)
2013. jún. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam, mindig azt mondtam, hogy ha egyáltalán fogok szülni, akkor csak császárral! Nem is emlékszem, mikor felejtettem el ezt az egészet. De azt tudom, hogy amikor mentünk szülni, nem gondoltam semmire. A párommal folyton az órát néztük, hogy hogyan jönnek a fájások. Olyan gyorsan történt minden, 2 óra alatt én is túl voltam mindenen, fájdalomcsillapító nélkül. És eszembe sem jutott, hogy kérhetnék. Olyan természetesen és gyorsan zajlott a szülés. Most már nagyon boldog vagyok, hogy nem lett császár, mert én is találkoztam császáros anyukákkal a kórházban... Nekem már másnap semmi bajom nem volt, mintha semmi nem történt volna, ők meg szenvedtek.
2013. jún. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Nekem volt petevezeték átláthatósági vizsgálatom és le voltam tapadva, olyan érzés volt amikor csinálták mintha belülről szét akartam volna repedni. Pár percig tartott, de már az is nagyon fájt. Szülésnél gondolom sokkal rosszabbak a fájások és nem lehet tudni mikor is ér véget... Párom azt mondta, hogy ő tuti nem jön be a szülőszobába, már akkor is kiment amikor vért vettek tőlem...
2013. jún. 16. 12:15
 6/33 anonim ***** válasza:
77%

Én császárral szültem, de előtte 2 napot vajúdtam, szóval félig megéltem a szülést, félig nem. Rettenetes volt a vajúdás, egyszerűen leírhatatlan, és tényleg úgy éreztem, hogy soha nem lesz vége. Borzasztó volt, és soha többet nem akarom megélni, inkább kifizetek többszázezret programozott császárért. A császár jó volt, ha nem az lett volna, biztos, hogy egy fél perc szép emlék sem lenne. Érzéstelenítettek, egyáltalán nem fájt. És utána sem fájt, picit húzódott. 2 nap múlva már semmit nem éreztem belőle, mintha semmi nem történt volna. A kórházban már be is gyógyult a vágás, kötést sem raktak rá. Otthon már nyugodtan hajolgattam, mindent meg tudtam csinálni. Pedig aztán én egy hisztis, fájdalmat egyáltalán nem tűrő ember vagyok.


De! Nem tudhatod előre. Lehet, hogy neked is pokol lenne császár után, a hüvelyi szülésnél pedig semmi gondod nem akadna! De ugye ott van, hogy mi van, ha mégis szanaszét repedsz, és hónapokig fájni fog, kitágulsz, vizelettartási problémák jelentkeznek stb. Nem lehet tudni.


Én úgy vagyok vele, hogy inkább a hasamon fájjon egy nagy heg, azt nézegessék a dokik, ott vágjanak inkább, mint egy intim helyen, ami azért lássuk be, használva lesz még párszor.


Persze mindenkinek az lenne a legjobb, ha könnyű pár órás vajúdásos, gátvágás nélküli szülése lenne, de sajnos ez nem így van. Van ilyen is, de ritka.


Az pedig egy orbitális nagy baromság, tévhit, hogy a császárosok nem kötődnek a babájukhoz. Aki ezt komolyan elhiszi, az nem normális.

2013. jún. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
35%

3-as vagyok...

Azt szokták mondani, hogy pont annyira fáj, hogy kibírd. Mellesleg a babának is jobb, ha természetesen születik. Amugy meg annyira nem kell aggódni. Én 17 évesen, fájdalomcsillapító nélkül, kb 2 óra alatt megszültem. És másnap azt hallottam mindenkitől, hogy milyen ügyes voltam, egy hangom se volt. Én is egyedül voltam bent szülni, de jol is volt igy. Ha te meg igy állsz hozzá a dolgokhoz, az igen furcsa... Na mindegy..

2013. jún. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
hát kicsit furcsa, hogy úgy estél teherbe, a szüléssel nem számoltál:) egyébként persze nem leányálom, érdekes, én mindig császárral akartam szülni, aztán amikor teherbe estem, már csak természetesen, majd kiderült, csak császárral fogok végül is :D szóval nagyon ki se lehet számtani.
2013. jún. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
80%

Nekem 2 gyermekem van, most várjuk a 3.-at.

Lehet, hogy le leszek pontozva, de fogalmam sincs milyenek a fájások, milyen a szülési fájdalom. Elfogadtam, hogy nekem ezt a lapot osztották, és már nem is hiányzik, hogy megtudjam. Első gyermekem sürgősségi császárral született, második programozottal. A harmadik már ezek után szintén így lesz.

Nehéz a felépülés, de erre már felkészültem,tudom mi vár rám újra. De nem szakadok kívül-belül, nem fognak ott varrogatni vagy éppen összefoltozni.

2013. jún. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
Azért a legtöbb nő egyáltalán nem várja és nem hiányzik neki. Az más hogy utólag sokaknak szép élmény, de persze nem a szenvedés hanem amikor kézbe veszik. Sok nőnek igenis rossz élmény és nem is lesz szép. de idővel azt modnja egye fene mégegyszer kibirja. A csészár után sokan nagyon szenvednek és előre nem tudhatod miylen szülésed lenne. Lehet 2 óra alattmeglenne metszés nélkül és akkor másnap már semmi bajod. A császár után meg szenvednél 1-2 hetet. De ha te angyon idegenkedsz tőle akkor intézd el hogy elgyen császár. Sok orvosnál már lehet kérni. A te tested te babád te döntésed, ehhez senkinek semmi köze.
2013. jún. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!