Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szülés? Miért a...

Természetes szülés? Miért a könnyebb út?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, nem vitát akarok szítani, sem pedig az észt osztani.


Egy valamit nem értek. Miért félnek az ismeretlentől annyira a nők? Onnantól , hogy gyereket szeretnének, megfogan és tudják, hogy szűlni fognak fel tudnak készülni rá ( ha máshogy nem is, de agyban). Senki nem tudja mennyire fog neki fájni, mennyi ideig fog tartani stb. Akkor minek a 9hónapot végig stresszelni, hogy "vajon milyen lesz", fájni fog" ?


Van egy 9 hónapos Kisfiam akit természetes úton szültem. Én annak idején egy sima kontroll vérvételen rosszul lettem. Azt hittem (akkor) hogy a szülésbe kb. tuti belehalok :) És nem így lett. Mikor eljött a pillanat és beléptünk a kórházba minden izgalmam elmúlt és megnyugodtam, tudtam, hogy nemsokára a kezemben foghatom a Kisfiam :)


Itt a GY.K-en rengeteg, de már napi szintű kérdés van, hogy " nem lehet császárt kérni?, XY azt mesélte, hogy sokkal könnyebb, sokkal csodálatosabb stb." .

Ne értsetek félre, nincs ellenemre a császár abban az esetben HA INDOKOLT. Nekem egy Nő sem kevesebb a szememben, mert nem természetes úton szült. Kinek ez, kinek az.

De sosem értettem, hogy miért akar egy Nő magától császárt metszést? Nem gondolnak bele, hogy az egy komoly hasi műtét, ott vágnak izmot, hasfalat mindent?!


Tudom, ilyen eszme futtatás is rengeteg van már itt. De most muszáj volt nekem is megkérdeznem :)


2013. jún. 18. 12:14
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
Hát erre én is kíváncsi lennék, és várom a válaszokat... :)
2013. jún. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
29%
Azért, mert a BABÁNAK kevésbé kockázatos, mint a hüvelyi szülés.
2013. jún. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
22%

Mert bár a császárnál vágnak,de akkor alul semmi nem szakad,nem vágnak,nem tágul ki úgy hogy utána harangozzon bennem a párom,nincs szenvedés a szexxel.

Hasi műtétem volt már,tudom hogy 3 napig kegyetlen,lesz egy csikom,és ennyi.

De cserébe nincs órákig szenvedés,nincs izgulás,hogy ki akar-e jönni,kldökzsinór nincs-e rátekeredve és hasonlók.Csak kiveszik és kész.Én meg majd regenerálódok.

2013. jún. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

2-es. Igen, ebben igazad lehet.

De ha (a nevében is benne van) a TERMÉSZETES szülést "találta" ki a természet, akkor minek a saját kényelmünk, félelmünk miatt császártmetszést, ergo MŰTÉTET kérni?! Ha komplikáció van, minden esetben császármetszést végeznek.

2013. jún. 18. 12:23
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is sokszor járt a fejemben a terhességem alatt, hogy talán jobb lenne a császár, egyetlen ok miatt. Mert van az ismerősöm, akinek oxigénhiányos lett a babája, mert elakadt a szülőcsatornában. Borzasztó volt látni, ahogy a magát ellátni képtelen lányt egész életében pelenkázni, etetni kell, tolószékben tologatni, aztán 20 évesen eltemetni...


Féltem, hogy velünk is megtörténhet...

De aztán szerencsére gond nélkül természetes úton megszületett a kislányom. Engem a fájdalom egyáltalán nem rettentett. És szerintem ez nem is lehet indok, hiszen van fájdalomcsillapítás...

Szerintem talál attól félhetnek többek, hogy nem tudják megszülni, nem lesz hozzá elég fizikai erejük, rosszul lesznek, és az a baba életét veszélyezteti. Legalábbis én ezt érzem reálisnak kicsit...

2013. jún. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

3-as.


Az első babám 3.880gr-lett. És ne nevess, de ezt a császárosok mondják, hogy "nem tágulok ki, nem harangozik bennem a párom". Hidd el, bennem sem harangozik, és minden rendbe jött 2 hét alatt. (volt gátmetszésem) És túléltem, és 2 napig szenvedtem csak a varrataim miatt, azt is csak a széken üléskor.

2013. jún. 18. 12:25
 7/41 anonim ***** válasza:
86%
Félnek a fájdalomtòl... hányan nem mennek el például fogászatra.... Egyébként én is a hüvelyi szülésre gondoltam,azt hittem,nem lesz annyira fájdalmas,de vajúdás közben nem bántam volna,ha inkább ott azonnal megcsászároznak :D utólag nem bánom :)
2013. jún. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

Én egész terhesség alatt nem féltem a szüléstől. Sőt nagyon vártam az ismeretlent. Nagyon kíváncsi voltam hogyan fogom megélni mennyire lesz nehéz vagy sem. Végig semmi gond nem volt a terhességemmel. Aztán 36.héten mégis begörcsöltem és iszonyú lett a lányom szívhangja. Azonnal toltak is császárra. Hiába voltak már fájásaim és 2 ujjnyira voltam nyitva nem volt idő várni. Soha az életben nem gondoltam volna h császárom lesz. Végül is meglett a lányom rendben. De kicsit sajnálom h még nem sikerült megtapasztalnom azt a bizonyos "ismeretlent" :D

Nem bánom h császár lett tényleg mert nem a módja az valóban h jön a világra a lényeg h minden rendben legyen. De az biztos h eszem ágába nem jutott volna ezt kérni. Nem tudom én se annak az okát h miért kell tudatosan a császárt kérni. Nem jobb az mint a sima szülés. A hegem igaz nagyon szép 4,5 hónapja volt de szinte semmi nem látszik belőle. De ott van az h átvágtak egy ideget aminek köszönhetően egy részén a hasamba nincs semmi érzés. Ez nagyon zavaró. Nehéz volt a felépülés is utána de nem drasztikus.

Ebben az egészben azt sajnálom h lehet soha nem tudom meg milyen a természetes szülés. Nagyon remélem a következőt sikerül spontán szülnöm h én is tudjam milyen az. :)

Üzenem azoknak az anyukáknak akik a császárt akarják választani h ne gondolják azt h a császár egy üdülés.

Még annyit hozzátennék h az érzéstelenítőtől olyan fejfájásom és gerincgörcsöm volt 3 napig h legszívesebben meghaltam volna. Jó ez mondjuk nem mindenkinek jön elő de megeshet.

2013. jún. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
28%
És abban is teljesen igaza van az egyik válaszolónak, hogy hüvely regenerálódás sem téma, könnyebb újra kezdeni a szexet. Mint pl nekem, aki tele volt varratokkal kívül belül. Arról nem is beszélek, hogy vizelettartási gondok is vannak néha... Egy császárost ez elkerül!!!!
2013. jún. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
61%
En tenyleg alig tudtam megszülni.Ugy preseltek es vakumoztak ki belolem a gyereket.Mire sikerült megszületnie 40 volt a pulzusa es alig kapott levegőt.Hat az en babamnak biztos kevesbe lett volna megterhelo a csaszar.Utolag azt mondom jol van biztos igy kellett lennie,de lehet ha visszamehetnek az idoben kifizetnek egy programozott császart.
2013. jún. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!