Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátmasszázs kérdéseim lennének...

Gátmasszázs kérdéseim lennének? Aki csinálta, tapasztalta, tudna válaszolni?

Figyelt kérdés

Letöltöttem egy leírást a netről, szülésznővel még nem beszéltünk róla.

- Magamnak kellene valahogy csinálnom, vagy a párom csinálja nekem?

- Milyen olajjal, milyen gyakran? Olvastam, hogy elég a vége felé.

- Nem könnyebb, ha korábban kezdi az ember, és fokozatosan tágítja?

- A gátvédelmes szülés meghatározza a kitolási szakaszban a testhelyzetet? Ha igen,hogyan kell elhelyezkedni hozzá?


Semmi tapasztalatom nincs, első baba, és minden infó érdekel! Köszönöm!



2013. jún. 26. 15:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. egyszerűbb ha a párod csinálja, nem fogsz rendesen odaférni a területhez

2. nekem Weleda gátmasszázsolajat ajánlott a szülésznő, bevált. Betöltött 36. héttől lehet kezdeni

3. nem szabad korábban, tartson a gát, ameddig a baba még nem elég érett a kinti világra

4.nincs kötelező testhelyzet, nálam az elsőnél én négykézláb voltam a tolófájásoknál és a szülésznő mögöttem, szintén négy kézláb, majdnem fekve, ilyenkor a jó doki és a jó szülésznő alkalmazkodik az szülő nő testhelyzetéhez

2013. jún. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
első három ugyanaz, mint fentebb. A gátvédelmes szülés nekem simán háton volt, ágyban
2013. jún. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!