Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek programozott császárja...

Akinek programozott császárja volt leírná hogy volt? Az elejétől a végéig minden érdekel, két hét múlva lesz nekem és nagyon ideges kezdtem lenni.

Figyelt kérdés
2009. okt. 14. 14:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem nem programozott volt ugyan,de sok mindenben nem különbözhet.

9 nap túlhordás után megindították oxitocinnal és burokrepesztéssel.

Mivel a magzatvíz már csúnya volt,az orvosom úgy döntött nem kockáztat.

Levetkőztem,betoltak a műtőbe és elaltattak,amit én kértem és kaptam katétert.

Ébresztés után 10 perc múlva már láthattam is a kisfiamat,adtam neki egy puszit,aztán vitték a csecsemőosztályra.

A SOTE II.-n szültem,ott van őrző a császárral szülőknek,én két napig voltam fent,a magas pulzusom miatt.

Amúgy csak 24 órát szoktak.

Ott kaptam infúziót,fájdalomcsillapítót és másnap kellett felállnom.

Borzalmas volt,de túléltem.

Adtak hashajót is,mert amíg nincs széklet,nem engedek haza a műtét miatt.

Nekem hatott.:)

Utána lekerültem a gyerekágyra,ott már együtt lehetünk!:)

Pénteken szültem és kedden engedtek haza.

Miért lesz császár? Hol szülsz? Kisfiú lesz vagy kislány?

Írj bátran,ha van még kérdésed.

15 hónapos nagyfiú anyukája

2009. okt. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Adri baba ***** válasza:
44%
Timi,te vagy az??HA igen akkor mondtam hogy ne izgulj!!
2009. okt. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem,nem Timi vagyok, és nekem is van egy 3 éves kislányom aki szintén sürgősségi császárral született és most programozott lesz és azért lennék olyan kíváncsi hogy történik,mikor kell befeküdni és ilyesmik.Olyan nehéz szívvel hagyom itt a kislányom is,meg nagyon izgulok is.Neked is ha sürgősségi császárod volt tudod ott olyan hirtelen történik minden nincs időd gondolkozni de most volt időm és minden hülyeség eszembe jut.Nagyon köszönüm a válaszodat és minden jót kívánok nektek!:)
2009. okt. 14. 15:30
 4/11 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen,sok boldogságot a gyerekekhez!

Gratulálok!:)

Első voltam.

2009. okt. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nekem 2 hete volt progis császárom (medencevégű fekvés miatt-SOTE II.). Előtte való nap engem befektettek, akkor volt ctg, uh. Aztán este kaptam egy kúpot amit reggel kellett feltennem (így nem volt beöntés), majd 9-kor lementünk a szülésznővel a szülészetre. Ott a vajúdóban feltettek ctg-re. Közben jött a férjem is és végig ott volt velem amíg nem vittek a műtőbe. Majd bekötöttek egy infúziót. Ja, éjféltől már nem ihattam semmit, max 1-1 korty szénsavmentes ásványvizet. Kaptam 1-2 fecskendőnyi valamit (az egyik antibiotikum volt) az infúzióba. Itattak még velem savlekötőt is. Nem mondom hogy fini, pár korty, de még az a nedves folyadék is jól esett a számban hiába volt rossz íze. De azért kibírható. Majd jött a dokim. Mondta hogy 10 perc és megyünk. Egy műtős fazon jött egy tolós ággyal, arra kellett átfeküdnöm meztelenül, majd letakartak egy zöld lepedővel és betolt a műtőbe. Közben beszéltünk, nagyon jó fej volt. A műtőben ott volt a dokim, még egy dokinő vagy nővér, gyerekorvos, aneszteziológus, szülésznő. Nagyon hideg volt, így zoknit mindenképp vigyél magaddal!!! Sőt azt mondták a szülésznők hogy jó vastag zoknit szoktak javasolni, kivéve persze nyáron. Aztán át kellett ülnöm a műtős asztalra. Az anesztes hölgy nagyon kedves volt (mint mindenki), elmesélte hogy mit kell csinálnom, milyen lesz, majd beadta a gerincérzéstelnítést (spinális). Rá fél percre sem, már éreztem hogy melegség önti el a lábam, ami akkor nagyon jól esett mert nagyon fáztam. Szóltam és felraktak a műtős asztalra. Nézegették hogy hol érzem a hasamon a hideget-meleget, majd eltakarták a hasam egy lepellel és elkezdték. Innen már gondolom ugyan az mint a sürgősségi, kivéve ha altattak.

Érezni mindent éreztem, csak fájdalmat nem. Mikor kiemelték csodálatos volt meghallani a hangját és látni is, majd elvitték, megvizsgálták, odaadták az apukájának, majd pólyában még visszahozták nekem egy fél percre, míg engem kitakarítottak és összevart a dokim.

Utána áttette megint a tologatós ágyra, és vittek fel az örzőbe. Katéter is volt bent, de azt az érzéstelenítés után kaptam, nem is tudtam hogy van míg nem kellett 6 óra után felkelni.

Remélem mindent leírtam, és elég részletes lett. Talán túlságosan is. :) Ne félj, nekem nagyon jó élmény maradt, pedig nagyon féltem tőle! Igaz hogy az első felkelés kegyetlen, bár ezt már Te is tudod, de akkor is szép élmény. És akinek második császárja volt, sokkal könnyebben kelt fel mint én. De volt fogadott dokim, és szerencsére mindenki nagyon nagyon kedves volt velem! És a végeredmény meg egyszerűen CSODÁLATOS! Így a császár után 3. nap már otthon is voltunk délre!


Ne izgulj, minden rendben lesz!

Sok egészséget és boldogságot kívánok!

Ha érdekel valami akkor írj!

2009. okt. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat,mindent megtudtam belőle amire kíváncsi voltam.Gratulálok a babádhoz és jó egészséget nektek!:)
2009. okt. 14. 18:06
 7/11 anonim válasza:
Szia!Nekem 2006-ban volt progis császárom,a május 23.-án fél kettőre bementem a kórházba,jelentkeztem az orvosomnál,megvizsgált,megcsinálták a papirokat,katéter,infúzió,gerincbe érzéstelenitő,14.17 perckor megszületett Viki nevű kislányom.Ez a második császárom volt,most vagyok várrandós a harmadik gyerkőccel,szintén császár lesz.Ne aggódj nem lesz semmi baj!:)
2009. okt. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia, elhiszem hogy izgulsz, mivel tudod az időpontot. Nekem előző este derült ki hogy másnap reggel császározni kell, 4 héttel a várható időpont előtt. Ezért én kaptam egy nyugtatót, mert igen váratlanul ért, egyáltalán nem voltam felkészülve hogy ilyen hamar szülni fogok. Persze alig aludtam aznap éjjel, de sokkal nyugodtabb voltam mint nyugtató nélkül. A többi már ugyanúgy zajlott mint a többieknél.
2009. okt. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek...és sok boldogságot a babákhoz.
2009. okt. 16. 11:57
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia. Most hogy olvasgatom vissza a megválaszolt kérdéseimet, ráakadtam erre is.

Milyen volt a császár? Végül az lett? Hogy vagy? 17:17-es vagyok.

2010. márc. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!