Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Harmadfokú gátrepedést szenved...

Harmadfokú gátrepedést szenvedtem. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Akik ilyen mértékű sérülést szenvedtek szülés alatt, milyen lett utána a végbél izomzata? Lett valami maradandó gondja? Én nagyon aggódom. Egy hete sincs, hogy szültem, a szeleket nem bírom visszatartani, és néha beszivárog a széklet is :( ugye ez nem marad majd így? és az aranyér? Borítékolhatom? Mi a helyzet a szexuális életetekkel?

#gátrepedés #harmadfokú gátrepedés
2013. júl. 6. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia 2 éve szültem ugyan az volt mint neked 3. fokú repedés szakadás, végbél is szét volt szakadva, nekem vácum miatt azzal tudták csak kiszedni a lányom, minden rendben van pedig nekem is volt kisebb nagyobb baleset még az első 2-3 hétbe, de utána minden rendben lett. Most várom a 2. babánkat, 17 hetes vagyok kicsit félek a szüléstől de nagyon várom már.
2013. júl. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a nagyobbikat szültem nekem is harmadfokú gátrepedésem volt, de nem volt semmi ilyesmi problémám, egyedül az aranyér ami iszonyat volt a szülés után, de a gátam is nagyon nehezen gyógyult, a 6 hetes kontrollra úgy mentem mint aki aznap szült volna, annyira szarul voltam még mindig, se ülve se állva sehogy nem volt jó, fekve meg aztán még úgy se, aztán egyik napról a másikra elmúlt minden bajom. Most a kisebbiket 4 hónapja szültem, megint nem sikerült megmenteni a gátamat, a papír szerint 1 fokba repedtem, de fájdalmasabb volt mint az első szülésnél, meg a harmadfokúnál 3 öltésem volt, most az első fokúnál meg 4 is, és a varratszedés is iszonyat volt most, viszont a szülés után 1 héttel semmi bajom nem volt, annyira hamar felépültem! Meg se kottyant hogy 1 hete szültem, törökülésben szoptattam már aznap is, ülni most is nehezen tudtam, de jó volt hogy hamar vége lett a szenvedésnek, pedig egy kicsit én is tartottam tőle hogy megint szarakodok vele másfél hónapig. Nekem is 2 év van a két lányka között :)
2013. júl. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 napja szültem, nekem "csak" másodfokú repedésem lett. Kívül minden ép maradt, de belül szakadtam, egy órán át varrtak. Nálam ugyanaz a helyzet, mint nálad. Nem bírom tartani a székletet és a vizeletet, baromira fáj, néha viszket piszokul (éjjel nem bírtam miatta aludni sem). Pár napja ötletszerűen elkezdtem valamiféle gátizomtornát, azóta valamicskét javult a helyzet (pl. az esetek többségében biztonsággal kiérek a wc-re - bár erre éppen egy órája sikerült rácáfolni).

Bocs, hogy érdemben nem tudtam mit mondani. Kíváncsi vagyok én is a többi válaszra. :)

2013. júl. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 hete szültem és én sem úsztam meg gátrepedés és vákumozás nélkül. De az én problémám pont az ellenkezője a tiednek. Én nem bírom elvégezni a "nagy dolgomat" . Egyszerűen nem bírom kinyomni a székletet. Sokszor sírni tudnék a wc-n annyira nem jön. Nem is tudom mi lesz így velem. Már kúpot is használok, de azzal is csak szenvedek. :(
2013. júl. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

szegényeim...engem is varrtak közel 1,5 órán át, és én is repedtem kívül-belül mindkét nyílásomban. nagyon mérges vagyok, hogy nem csináltak gátmetszést. ebben a kórházban támogatják a védelmet, de ha kell, vágnak. hát nálam nem jött össze :( pedig jobban jártam volna.

talán majd javul a helyzet, gátizomtornát én is fogok csinálni, de most a varratokkal még nem megy természetesen. majd ha már nem fáj, nekiállok. utolsó, nagyon sajnállak. próbálj jó sok zabkását, gyümölcsöt enni, rengeteg vizet inni, és ne egyél kenyeret, társait. biztosan javul a helyzet egy pár nap alatt. valószínű pszichésen sem tudsz WCre menni, mert félsz. én is féltem az elsőnél, hogy szét ne nyíljon a varrat. most súlyos vashiányom lett, vasat kéne szednem, de várok vele pár napot, mert nem akarok szorulást a tablettától (nekem eddig mindig azt okozott) és a szorulás most nagy ellenségem

2013. júl. 7. 10:12
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, hogy vagy? Nálam azért biztatóan javul a helyzet. A vizeletet lassan jobban tudom tartani, mint terhesség előtt. :) (Sosem voltam egy bajnok ezen a téren...) Azért még eléggé tud fájni minden odalent. Hármas voltam.
2013. júl. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a kérdésedet. örülök, hogy jobban vagy :) én is alakulok, már alig fáj, inkább feszít bizonyos pozíciókban, és a gátam már nem fáj, csak a fenekemben a belső varratok.


a vizeletet és a székletet tökéletesen tudom tartani, mint előtte. így azt gondolom, etéren gondom már nem lesz. majd a szexuális életünkre leszek kíváncsi, most elkezdtem azon izgulni, de az majd csak pár hét múlva derül ki.


erősítem amúgy magam a Kegel-gyakorlatokkal, amennyi jólesik, addig csinálgatom minden nap amikor eszembe jut.


aranyerem az még van, de nem nagy, csak ahogy odanyúlok, érzem, hogy kicsit kint van. de ha szerencsém lesz, az is visszahúzódik teljesen. talán még duzzanat a varratok és szakadás miatt, nem is aranyér. sosem volt ilyen gondom, remélem ezután sem lesz

2013. júl. 14. 13:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Örülök, csak felépülünk egyszer. :) Én is a Kegel-gyakorlatokkal erősítgetek.
2013. júl. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
15 hònap kell a teljes testi ès lelki regeneràlòdàshoz nàlam ìgy is törtènt. Addig nem igazàn tudtam visszatartani, rögtön mennem kellett ha elkapott a feeling.
2020. ápr. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!