Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárom lesz július végén,...

Császárom lesz július végén, bíztatnátok kicsit?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem lesz egy leányálom a műtét utáni pár nap/hét, de szeretnék végre pár bíztató szót is hallani/olvasni, mert egyelőre mindenki csak a negatív dolgokat szajkózza.

Félek picit a komplikációktól is, meg úgy az egésztől, annyira ismeretlen nekem ez az egész.


2013. júl. 8. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
nekem is császárom volt 3 és fél éve.engem a műtét után 6 órával felkeltettek.akkor nem esett jól,de másnap már sétáltam.5 nap múlva már jó fél órát is sorban tudtam állni.hál istennek jól vészeltem át.és ne legyen lelkiismeretfurdalásod,hogy császárral szülsz.ez is ugyanolyan.
2013. júl. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 djudit ***** válasza:
100%
Én természetesen szültem, 2 éve, azt hittem belehalok, szakadtam, varrni kellett a méhem, a méhszájam. Nagyon nehezen jöttem helyre, még most sem teljesen. A kisfiam nyakán volt a köldökzsinór, neki is baja lehetett volna ebből a hosszú vajúdás alatt. A sógornőm és egy barátnőm császárral szült, nekik is rossz volt az első hét, de mostmár mindketten teljesen helyrejöttek, volt tejük, tudtak szoptatni, egészségesek a picik. A császár és a természetes szülésnek is megvan az előnye, hátránya, mindkettőben van kockázat, de nagyon ritka, hogy komoly baj történne. Ne görcsölj erre rá. Mindegy, hogy jön a világra, ha itt jó helyre kerül :)
2013. júl. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy július végén kezedbe foghatod a picurkádat és puszilgathatod mindenét.:)
2013. júl. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3 hete császároztak, nagyon pozitív élmény volt!!!

Az első szülésemnek császár lett a vége, nem voltak tolófájasaim.

Megváltás volt a hosszú vajúdás után, mikor beadták az erzéstelenítőt, és nem fájt...

Most a második császár programozott volt, kedden mondták meg, másnap reggel 7-kor császár.

Bementem, előkészítettek, 3 infúzió, katéter, sablekötő, majd bejöhetett a férjem, aki várta velem az infúzió lefolyását.

8:30-kor betoltak a műtőbe, férjem nézhette egy ablakon át, de csak a fejem látta, meg a babát mikor kivették, majd mehetett nézni ahogy a fiunkat rendbe rakják, mérik, majd nekem is megmutatták.

Utánnam betoltak a megörzőbe, ott lehetett velem a férjem, a babát ő fogta. 6 órát ott voltunk 3-an, majd lefürdettek, ettem, s át toltak a kórterembe.

Az első felállás volt rossz, de utánna egyre jobb.

2013. júl. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is császárom volt. Az első két nap ami nehezebb de azt is ki lehet bírni. Utána egyre könnyebb és könnyebb lesz. Nyugi nem olyan borzalmas ki lehet bírni.
2013. júl. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, igyekszem megnyugodni és kicsit higgadtabban állni a témához, de nyilván be vagyok rezelve, hiszen még sosem műtötték semmimet, és most nem is csak rólam van szó, hanem a kisbabámról is.

Közben beszéltem egy szülésznővel is, azt mondta, hogy a két legfontosabb dolog az, hogy a műtét utáni 6 órás fekvést nagyon komolyan tartsam be és ne emelgessem a fejem, valamint igyak rengeteg folyadékot.

Remélem hamar túlleszek rajta, és utána jön majd az örömteli babázás!:)

2013. júl. 9. 15:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Decemberben szültem az ikreket császárral. Nekem pozitív élmény volt a szülés, csupán a műtét utáni felállás volt kellemetlen, de kibírható.

Mi már nagyon vártuk a lányokat. Így, hogy tudtam előre császárral fogok szülni nyugodtabbak voltunk. Előző héten voltunk NST-n a kórházban, mesélte a nővér, hogy aznap volt egy iker szülésük, egyik babát természetes úton megszülte a nő, a másikkal császározni kellett komplikációk miatt. Hát nem lettem volna a nő helyében.

Természetesen én is aggódtam a műtét miatt, előtte nekem sem volt semmilyen műtéti beavatkozásom, de így vissza gondolva nem maradt bennem rossz emlék. Lelkileg már rákészültem és az orvos is elmagyarázta, hogy mikor mi fog történni, így tudtam mire számítsak.

Császárnál kevesebb komplikáció léphet fel, mint sima szülésnél. Először engem is frusztrált a gondolat, mivel természetes úton szerettem volna szülni, idegenkedtem a császár puszta gondolatától is. De mivel több, mint 4 év sikertelen próbálkozások után lombikkal fogantak a babák és a testalkatom miatt is a császár mellett döntött az orvosom, így utólag nem bánom.

A műtét utáni felépülés rendben ment, én rosszabbra számítottam.

Minden jót kívánok nektek és remélem, hogy te is jó élményként éled meg a szülést!

2013. júl. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm, hogy megosztottad velem a tapasztalataid te is!

kezdek én is kicsit nyugodtabb lenni, és mindig arra gondolok, hogy utána végre találkozhatok a babámmal, aki lassan 9 hónapja a pocakomban él:)

2013. júl. 12. 09:55
 9/9 brokenbone válasza:
gondolj arra, hogy normális esetben valszeg berosálnál (nem vicc szülésnél ér besz*rni!), de legalábbis bepisálnál és rohadtul gusztustalan ocsmány állapotban lennél, így ezektől megmenekülsz, nem kell majd beöntés sem.
2013. júl. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!