Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 38+5 hetes kismama vagyok,...

38+5 hetes kismama vagyok, már egy ideje jóslózok, keményedik a hasam, tegnap óta a derekamra is kisugárzik és a hasam is tegnap óta megy, ma reggeltől kifejezetten sokat és (elnézést) hígat sikerül produkálni, ez már szülés előjele lehet?

Figyelt kérdés
Egy hete még zárt voltam, bár a vizsgálat után véreztem picit, magzatvíz átlagosnál picit kevesebb, a baba rendkívül élénken, erősen mozog. A hasmenés furcsa, mert amúgy nem fáj a hasam, csak szimplán 1-2 óránként ki kell rohannom...

2013. júl. 24. 16:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem hordod túl Te azt a babát? Nem úgy van, hogy a szülés normális ideje 38 +- 2 hét? Nem vagyok orvos, de nekem egy kicsit hosszúnak tűnik.
2013. júl. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
akár lehet az is, de sok kismama akár a szülés elött pár héttel küzd már hasmenéssel. barátnőm is igy járt, azt hittük elöbb fog szülni de nem, kb 3 hétig rohangált a wc-re.
2013. júl. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tudtommal 40 hét a hivatalos...de valamiért azt érzem, pici elszámolás lehetett, mert nagyon furán érzem magam.
2013. júl. 24. 16:22
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Hát azért én a helyedben aggódnék és a dokimat cseszegetném, hogy biztos, hogy ez így jó? Nehogy valami fertőzés elinduljon bent (pl. a baba már túl fejlett és nem lesz tiszta a magzatvíz). Ne itt kérdezősködj a 40 +- 2 heten is túl vagy már!!!!!
2013. júl. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
"Az emberi terhesség általában 38 hétig tart a fogantatástól (hossza 255...266 nap), vagyis kb. 40 hétig az utolsó menstruációs időszak végétől. A WHO meghatározása szerint a normális szülés a terhesség 37 és 42 hete között következik be,[5] A 37. hét előtt koraszülésről, a 42. hét után túlhordásról van szó."
2013. júl. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én a 36. héttől vagyok így nagyon sokszor azt hittem ez már szülés lesz, olyan erős jóslóim voltak,hogy az NST papír 100-ra felugrott már ezelőtt 3-4 hete is, nyákdugóm is hetek óta folyamatosan megy, rengeteg folyásom lett az utóbbi pár hétben, mindennap van hasmenésem 2-3. Holnap be kell feküdnöm a kórházba indítják a szülésemet! 40+4 nap, negyedik baba
2013. júl. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
:D Arra senki nem gondolt,hogy elírás történt? Esetleg 38+5 napos a kérdező??? :D :D
2013. júl. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Lehet félreérthető voltam, de 38+5, vagyis 38 hét plusz öt napos vagyok, szóval a 40-et még nem töltöttem be, csak a jövőhéten, szóval még időben vagyunk, nyákdugó sem ment el, víz sem szivárog, addig nincs fertőzésveszély úgy tudom.
2013. júl. 24. 16:33
 9/13 A kérdező kommentje:
igenigen, rosszul írtam, félreérthető voltam, bocsánat. :)
2013. júl. 24. 16:34
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Édes Istenem, dehogy írtad rosszul, kérdező. Ezt így szokták írni, max.néhányan nem találkoztak még vele. Szerintem a hasmenés utalhat a szülés kezdetére, de a baba ilyenkor tudtommal inkább kevesebbet mozog.
2013. júl. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!