Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor érdemes telefonálni az...

Mikor érdemes telefonálni az apukának, hogy helyzet van? Mikor kell indulni?

Figyelt kérdés

Fél órája arra keltem, hogy a derekamból elindul a fájdalom a hasamhoz, egészen lentre.

Még nem mondanám, hogy fáj, inkább csak kellemetlen. 12 percenként érzem ezt a fájdalom szerű valamit. Magzatvíz még nem folyt el. Az igazság az, hogy a héten már volt pár téves riasztás, nem szeretnék még egyet elkövetni.

Honnan tudhatom, hogy ez már "az"?

38 hkm.


2013. júl. 28. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
én anno elkezdtem mérni, és nagyon menetrendszerűen jöttek a fájások, innen tudtam, hogy nemsokára indulni kell. De szokták mondani, hogy a zuhanyzás is segít, ha indulni kell, nem múlik el a fájdalom, ha pedig elműlik, téves riasztás volt.
2013. júl. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg, h apuka honnan jon. Mert ha ket ora az ut, akkor most, ha tiz perc, akkor boven varhatsz. Amugy ebbol barmi lehet. Ha majd minden fajasnal meg kell alnod egy pillanatra, megkapaszkodni, nyogni, akkor az mar az igazi. Addig csak joslo. De ebbol lehet baba reggelre is es harom het mulva is.
2013. júl. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Készítsd fel, hogy bármi lehet! Szerintem hívd fel



Nálunk így történt. bocsi hogy leírom, de nem bírom ki.

Kórháztól kb 20 távolságban lakunk. Én már a szülészeten voltam túlhordás miatt, a férjem otthon.


Éjfélkor bekerültem a szülőszobára. Telefonáltam neki, félálomba volt, montam neki jöhet, úgy néz ki kezdődik, ma meg lesz a kisfia. "Oké, sietek, mit vigyek? --Semmit, csak gyere"

Eltelt 1,5 óra, és sehol senki. Már burokrepesztés is megvolt és konkrét fájások.

Felhívom megint

-"Hát nem jössz, mi van veled, baj van???"

- "Miért menjek??? Hova menjek?? Mi van???"

- "Mondom 1,5 órája hívtalak hogy szülünk!!"

- "Bakker! Azt hittem álmodtam! "


20perc múlva meg is érkezett egy óriási nagy táskával. Lestem mint a lukinyúl, hogy most ez mi???

Hát bepakolt egy nagy utazótáskába egy darab pólyát, meg a mellszívóm üres dobozát.

2013. júl. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
bocsi *20km távolságra lakunk a kórháztól
2013. júl. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nekem éjszaka 3:40-kor elfolyt a m.vizem akkor felhívtam,hogy jöhet a kórházba,mert elfolyt a vizem.Be is ért olyan 5 órára(akkor kerültem fel szülőszobára),35 km-re lakunk a kórháztól és apósom hozta be.Viszont konkrét fájásaim még nem voltak.Mondta a szülésznő,hogy még nem kellett volna behívni az apukát,mert lehet,hogy csak másnap délután lesz belőle baba.Fél 11-kor kiengedtek a szülőszobáról kicsit sétálni,elmentem pisilni,kérdeztem a páromtól,hogy nem-e megy-e mégis csak haza,mert ki tudja,hogy mi lesz..visszafeküdtem szülőszobára 11-kor..délben jött a doki,aki burkot repesztett mert nem folyt el az összes m.víz és ezért nem voltak rendes fájások..kérdeztem a dokitól,hogy még aznap meg lesz-e a baba,és mondta,hogy igen..jött a szülésznő burok repesztés után,mondta,hogy most már bejöhet az apuka is :) Jó,hogy nem ment haza,mert lemaradt volna a szülésről!!14:50-kor megszületett a kisfiúnk :)


3 hós baba anyucija :)

2013. júl. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

Nem feltétlenül fog annyira fájni, hogy meg kell kapaszkodnod, meg nyögnöd! Majd ráérsz akkor nyögni, amikor 1-2 percesek lesznek, na az már fájni fog.

Szerintem hívd haza apát, mert ha ezek rendes fájások, akkor bármi lehet. Lehet, hogy egész éjszaka elvajúdgatsz otthon, de lehet, hogy a 12 percesek után rögtön 5 percesek lesznek. Állj a zuhany alá, és kellemesen meleg vízzel zuhanyozz sokáig, főleg a derekadat és a pocakot, figyeld közben a fájást, ha elmúlik, akkor csak jósló, ha nem, akkor ez már vajúdás.

2013. júl. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
hogy vagy? van valami fejlemény? :) igaz én csak most kapcsolódtam be, de drukkolok, hogy rendben menjen minden!! könnyű szép szülést kívánok :)
2013. júl. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy vagy kerdezo?:)
2013. júl. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!